Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Wada zgryzu przyczyną nocnego moczenia i zakażenia ucha?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Wada zgryzu przyczyną nocnego moczenia i zakażenia ucha?

Wada zgryzu przyczyną nocnego moczenia i zakażenia ucha?

Czy twoje dziecko cierpi na nocne moczenie lub na stale powracające zapalenie ucha?  Być może źródłem problemów może być …jama ustna, a konkretnie zbyt mała szczęka lub nieprawidłowo ułożona żuchwa.
Okazuje się, że takie dzieci częściej cierpią na infekcje ucha środkowego lub moczenie nocne – informuje amerykańska organizacja Academy of General Dentistry.
 

Jak twierdzi sławny australijski ortodonta i członek AGD dr Derek Mahony: "Dzieci, które mają za małą szczękę lub nieprawidłowo ułożoną żuchwę, a także zmiany w drożności dróg oddechowych, mają większe tendencje do nocnego moczenia się i częściej przechodzą zakażenia ucha".
 

Zdaniem dr Mahony, w rozwiązaniu tych problemów mogą być pomocne nowe metody ortodontyczne, które pozwalają na powiększenie szczęki i udrożnienie dróg oddechowych lub też na poprawę położenia żuchwy. Mahony uważa, że dzięki temu można zminimalizować występowanie moczenia nocnego lub infekcji ucha, a nawet zupełnie wyeliminować te schorzenia.

Badacz podkreśla ponadto, że metody ortodontyczne są nie tylko skuteczne, ale też często mniej kosztowne w porównaniu z tradycyjnymi metodami terapii, które opierają się głównie na leczeniu farmakologicznym. Jednak, aby wyjaśnić, na czym polega ich skuteczność trzeba będzie przeprowadzić dalsze badania.
 

Problem jest poważny albowiem na zapalenie ucha choruje regularnie tylko w samej Ameryce Północnej około 10 – 15 milionów dzieci.
 

źródło: www.agd.org


POWIĄZANE ARTYKUŁY

bruksizm - Dentonet.pl
UMED Wrocław: bruksizm może być uwarunkowany genetycznie Asysta

Bruksizm senny, czyli zgrzytanie zębami podczas snu, może być uwarunkowany genetycznie – do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy wspólnie z badaczami z Uniwersytetu w Tel-Avivie badali to schorzenie. Według ...

stłoczenia zębów - Dentonet.pl
Scientific American: miękka dieta przyczyną stłoczeń zębów Lekarz

Szczęki współczesnych ludzi nie wyglądają tak jak szczęki naszych przodków – i być może dlatego tak wiele osób ma stłoczone lub nieprawidłowo ustawione zęby. Jak twierdzi badacz z University of Arkansas, słabo rozwinięte szczęki są przyczyną niedopas...

próchnica wśród dzieci - Dentonet.pl
Wielka Brytania: próchnica wśród dzieci znów w natarciu Lekarz

Próchnica stanowi od wielu lat poważny problem polskich pacjentów w każdym wieku, nie wyłączając dzieci. Okazuje się jednak, że dotyka ona również wielu młodych mieszkańców państw Europy Zachodniej. Z najnowszych danych opublikowanych przez Public He...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zdalna konsultacja - Dentonet.pl
Rozwiązania telemedyczne wykorzystywane także w stomatologii Lekarz

Polacy opracowują kompaktowe urządzenie telemedyczne, które pozwoli dokonać pełnej diagnozy pacjenta bez wychodzenia z domu. Higo to otoskop, termometr, stetoskop, szpatułka i dermatoskop w jednym, które pozwoli kompleksowo zbadać chorego na odległoś...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres