Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

ORBIT® Spearmint „miniflow” – zdrowa niespodzianka dla Twoich pacjentów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
ORBIT® Spearmint „miniflow” – zdrowa niespodzianka dla Twoich pacjentów

ORBIT® Spearmint „miniflow” – zdrowa niespodzianka dla Twoich pacjentów

Chcesz na dłużej wywołać uśmiech na ustach Twojego pacjenta? Na zakończenie wizyty podaruj mu miły i zdrowy upominek – bezcukrową gumę do żucia Orbit® Spearmint „miniflow”.

Zachęcaj pacjentów do dbania o zdrowy i piękny uśmiech

Większość pacjentów przyznaje się, że nie lubi odwiedzać dentysty, tak wynika z badań przeprowadzonych przez Pracownię Badań Społecznych w 2013 roku. Jest to drugi, po koszcie usług stomatologicznych czynnik, który powoduje, że Polacy rzadko decydują się na wizytę u dentysty1.

Dlatego warto umilić pacjentom wizytę oraz edukować o czterech prostych krokach, które pomogą w zachowaniu zdrowych i czystych zębów na dłużej. Regularnie szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, używanie nici dentystycznych oraz żucie bezcukrowej gumy po każdym posiłku, kiedy nie mamy możliwości wymycia zębów, sprawią, że wizyta u dentysty będzie samą przyjemnością.

Dlaczego bezcukrowa guma do żucia pomaga?

Ślina stanowi najważniejszą naturalną ochronę jamy ustnej przed próchnicą zębów. Kontroluje środowisko w jamie ustnej, które wpływa na zęby. Jeśli pH spada poniżej krytycznej wartości 5,5 może rozpocząć się proces demineralizacji zębów.

Żucie bezcukrowej gumy, takiej jak Orbit®, stymuluje produkcję śliny nawet 10-krotnie2.

W tym samym czasie skład śliny zmienia się, czyniąc ją bardziej skuteczną w neutralizowaniu kwasów osadu nazębnego, odpowiedzialnych za rozwój próchnicy3. Dlatego tak ważne jest, aby Twoi pacjenci pamiętali, że kiedy nie mają możliwości wyszczotkowania zębów po jedzeniu lub piciu, sięgali po bezcukrową gumę do żucia Orbit®.

Żucie bezcukrowej gumy Orbit® przez 20 minut po posiłku pomaga:

  • stymulować wydzielanie śliny,
  • neutralizować szkodliwe kwasy,
  • utrzymać mineralizację zębów.

Zadbaj o zdrowe zęby pacjentów, również po zakończeniu wizyty

Z myślą o gabinetach dentystycznych firma Wrigley, producent bezcukrowych gum do żucia Orbit®, przygotował specjalny zestaw, w którym znajdziesz:

  • 300 sztuk gumy Orbit Spearmint „miniflow” (pakowanych po 2 drażetki) w atrakcyjnym i wygodnym dyspenserze,
  • 100 ulotek z informacją o prawidłowej higienie jamy ustnej dla pacjentów,
  • 5 notesów „następna wizyta”.

Koszt zestawu to 180 zł brutto, w tym koszt przesyłki.

Zestaw możesz zamówić za pośrednictwem strony
  www.jedz-pij-zuj.pl

Bezcukrowa guma do żucia Orbit® posiada Znak Akceptacji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

 

[tekst sponsorowany]

 

1 Badanie „Diagnoza postaw Polaków względem wizyt u stomatologa” przeprowadzone przez PBS w ramach badania Omnibus, na reprezentatywnej próbie Polaków aktywnych zawodowo, w wieku 18-55 lat. Badanie zostało zrealizowane metodą wywiadów bezpośrednich CAPI w dniach 15-17.02.2013 r. na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED.

2 Dawes C, Macpherson LM (1992) Effects of nine different chewing gums and lozenges on salivary flow rates and pH. Caries Res 26: 176-182.

3 Shannon LL, Frome WJ (1973) Enhancement of salivary flow rate and buffering capacity. Journal of Canadian Dental Research 3: 177-181.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentobus - Dentonet.pl
Opieka stomatologiczna dla pacjentów z COVID-19 i w kwarantannie Lekarz

Pacjenci z COVID-19 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać pomoc stomatologiczną w dwóch miejscach – dentobusie stacjonującym we Włocławku oraz klinice w Toruniu. Jak czytamy na stronie kujawsko-pomorskiego oddziału wojewódzkiego ...

środki ochrony osobistej - Dentonet.pl
Szkocja: potrzeby pacjentów większe niż możliwości Lekarz

Szkoccy stomatolodzy ostrzegają, że wciąż niezbędne środki ochrony indywidualnej, które stosują w związku z pandemią COVID-19, mogą wpłynąć na ograniczenie liczby pacjentów, których będą w stanie leczyć w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS). Pełny...

przyczyny nieświeżego oddechu - Dentonet.pl
Przyczyny nieświeżego oddechu - poradnik dla pacjentów Pacjent

Nieświeży oddech – zwany fachowo halitozą – to krępująca dolegliwość, która może mieć wpływ na życie zawodowe i prywatne. Według statystyk, z problemem tym boryka się okresowo nawet 80% osób na całym świecie. Przyczyny nieświeżego oddechu mogą być ro...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie stomatologiczne w USA - Dentonet.pl
COVID: 52% pacjentów w USA obawia się powrotu do dentysty Lekarz

Ankieta przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych przez Kaiser Family Foundation (KFF) wykazała, że z powodu COVID-19 więcej niż połowa dorosłych Amerykanów wciąż unika wizyt u dentysty i lekarzy innych specjalności. Dzieje się tak w czasie, gdy coraz w...

Dentonet - ubytki niepróchnicowe zębów
"Zdrowa jama ustna stanowi barierę dla wielu groźnych chorób" Lekarz

Ze względu na krótki czas jaki upłynął od rozpoznania wirusa SARS-CoV-2 nie ma wciąż wystarczająco dużo informacji na temat przebiegu wywoływanej przez niego choroby COVID-19, jej przyczyn oraz powikłań. Ostatnie ustalenia Niemieckiego Towarzystwa St...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres