Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Konflikty stomatolog – pacjent

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Konflikty stomatolog – pacjent

Na stronie www.gdc-uk.org opublikowano statystyki dotyczące skarg pacjentów prywatnych gabinetów stomatologicznych w Wielkiej Brytanii. Sprawami tych skarg i reklamacji zajmuje się Dental Complaints Service (DCS).

 

W latach 2010/2011 DCS wykazał 24% wzrost liczby reklamacji, z 1180 do 1559 w porównaniu do lat 2010/2011. Opublikowane dane pokazują też, że z 1559 skarg złożonych w okresie od maja 2010 r. do końca kwietnia 2011 r., 67% rozpatrzono w ciągu tygodnia.

 

DCS, powołany w 2006 roku przez General Dental Council, oferuje bezpłatną pomoc dla pacjentów i lekarzy w rozwiązywaniu sporów tak szybko, jak to możliwe i w sposób satysfakcjonujący dla obu stron, bez konieczności rozpoczynania kosztownego postępowania sądowego.

 

„Ciężko pracujemy, współdziałając z profesjonalistami i społeczeństwem w celu zapewnienia, że jesteśmy w stanie dostarczyć jedne z najlepszych usług dotyczących skarg w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy zobowiązani do uczciwości i zachowania bezstronności” – zapewnia szefowa DCS, Hazel Adams.

 

DCS pragnąc zwiększyć świadomość swojej roli w społeczeństwie, planuje wydanie na początku tego roku broszury skierowanej do pacjentów, pt. „Składanie reklamacji dotyczących prywatnej opieki stomatologicznej”.

 

Broszura ma na celu poprowadzenie pacjentów poprzez proces składania skargi i pokazanie jakie działania może podjąć DCS, aby pomóc im znaleźć rozwiązanie i porozumienie się z dentystą.

 

opr.mch


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Pacjent z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 w gabinecie Asysta

W najnowszych wytycznych ministra zdrowia dotyczących leczenia stomatologicznego w dobie pandemii koronawirusa znalazł się opisany schemat postępowania z pacjentem z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, w trakcie kwarantanny lub z potwierdzonym zakażen...

zaburzenia hemostazy - Dentonet.pl
"Pacjent z zaburzeniami hemostazy jest problematyczny dla dentysty" Lekarz

- Znajomość zasad postępowania z pacjentem z zaburzeniami hemostazy ma ogromne znaczenie szczególnie dla dentystów wykonujących zabiegi inwazyjne - mówi dr n. med. Magdalena Górska-Kosicka z Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych IHIT w War...

ROZWIŃ WIĘCEJ
pacjent z SARS-Cov-2 w gabinecie - Dentonet.pl
Pacjent z podejrzeniem SARS-CoV-2 w gabinecie – wytyczne Lekarz

W zaktualizowanych 5 maja wytycznych ministerstwa zdrowia dotyczących leczenia stomatologicznego znalazł się szczegółowo opisany schemat postępowania z pacjentem z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Jak czytamy w wytycznych, pacjentom ze stanem ostr...

Dentonet - rodzaje znieczuleń u dentysty
Czy pacjent może oskarżyć lekarza dentystę o zakażenie? Lekarz

W dyskusji o tym, czy pacjent może oskarżyć lekarza dentystę o to, że zaraził się w gabinecie koronawirusem, niektórzy powołują się na sądowe orzecznictwo, które dotyczy zupełnie innych sytuacji. Takie stanowisko przedstawia mec. Ewa Mazur Pawł...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres