Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Colgate: program totalnej ochrony jamy ustnej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Colgate: program totalnej ochrony jamy ustnej

We wrześniu Colgate wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym już po raz ósmy organizują ogólnopolski Program Totalnej Ochrony Jamy Ustnej.

Akcja jest kontynuacją programu promowania zdrowia poprzez profilaktykę stomatologiczną i edukację w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

W ramach programu pacjenci z całej Polski będą mogli skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w około 5000 gabinetach dentystycznych na terenie całego kraju.

Ogólnopolski Program Totalnej Ochrony Jamy Ustnej organizowany jest już od 1999 roku przez Colgate i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Jego głównym celem jest edukacja w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Badania pokazują bowiem, że stan zdrowia zębów i dziąseł Polaków nie jest dobry, aż 84% respondentów twierdzi, że ma z tym problemy. Najczęściej wymieniają próchnicę (40% – 50%), kamień nazębny (30% – 38%), choroby dziąseł (25%) czy nadwrażliwość (19% – 26%). Ponadto Polacy mają duże braki w uzębieniu, średnio osobie w wieku 19-34 lata brakuje 8 zębów .

Polacy boją się chodzić do dentysty, 57% robi to rzadziej niż raz w roku, a ponad połowa badanych udaje się do stomatologa dopiero wtedy, kiedy musi. Tylko 31% badanych dokonuje regularnych przeglądów stomatologicznych .

Dlatego Colgate, jako ekspert w dziedzinie higieny jamy ustnej, troszczy się o zdrowie zębów Polaków i już po raz ósmy organizuje Program Totalnej Ochrony Jamy Ustnej.

Zacznij już teraz dbać o swoje zęby i dziąsła

Propagowanie profilaktyki stomatologicznej jest kluczowym zadaniem tegorocznej akcji. W jej ramach we wrześniu, pacjenci z całej Polski będą mogli skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w wybranych gabinetach dentystycznych oraz sieciach handlowych.

Informacje na temat programu oraz listę gabinetów stomatologicznych biorących udział w akcji będzie można znaleźć na stronie internetowej www.colgate.pl lub uzyskać, dzwoniąc na bezpłatny numer infolinii

0 800 22 33 44. Strona oraz infolinia dostępne będą przez cały okres trwania kampanii.

Stop! Patrol Colgate

W czasie trwania akcji w wybranych największych miastach kraju (Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Trójmiasto, Wrocław) będzie można spotkać Patrole Colgate. Patrole, złożone z osób posiadających wiedzę z zakresu stomatologii, zaopatrzone będą w ulotki edukacyjne na temat programu oraz doradzą, gdzie najbliżej udać się na bezpłatny przegląd. Poza informacjami o akcji udzielać będą również porad na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

 • Wiecej na: www.colgate.pl


 • POWIĄZANE ARTYKUŁY

  higiena jamy ustnej w ciąży - Dentonet.pl
  Higiena jamy ustnej u kobiet w ciąży i u noworodka Asysta

  3 października w Łodzi odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. Przypominamy więc najważniejsze wiadomości dotyczące roli higieny jamy ustnej w ciąży i u noworodka, o czym w krótkim wywiadzie o...

  dziąsła - Dentonet.pl
  Jak zdrowie jamy ustnej wpływa na układ krążenia Lekarz

  Z badania wykonanego w 2018 r. podczas akcji „Po Pierwsze Zdrowie” przez prof. dr hab. Renatę Górską wynika, że 5% ankietowanych nie myje zębów w ogóle, a 15% robi to raz w tygodniu. Przekłada się to na konkretne dolegliwości: 8 na 10 osób w wieku 35...

  Zła higiena jamy ustnej to trudniejsza walka z SARS-CoV-2 Lekarz

  Badanie przeprowadzone przez japońskich naukowców wykazało, że niedostateczna higiena jamy ustnej może być przyczyną wydłużonego czasu usuwania wirusa SARS-CoV-2 z organizmu pacjenta. Autorzy zaobserwowali, że u pacjentów zaniedbujących higienę jamy ...

  ROZWIŃ WIĘCEJ
  objawy raka jamy ustnej - Dentonet.pl
  Irlandia: Rak jamy ustnej w cieniu pandemii COVID-19 Lekarz

  Według szacunków Irlandzkiego Towarzystwa Onkologicznego (Irish Cancer Society; ICS) na nowotwory jamy ustnej, głowy i szyi na Zielonej Wyspie zapada każdego roku około 550 osób. Niestety, w obawie przed infekcją SARS-CoV-2, pacjenci obecnie znacznie...

  hospitalizacje u dzieci - Dentonet.pl
  Zdrowie jamy ustnej dzieci? Jest światełko w tunelu!

  - Z obserwacji i badań wynika, że sytuacja dotycząca stanu zdrowia jamy ustnej u dzieci w Polsce uległa w ostatnich latach poprawie - mówi prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. ...

  Dodaj komentarz (0 komentarzy)

  Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

  Od (imię)
  Do (e-mail)
  Temat
  Treść
  255

  Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres