Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Zdrowe mleczaki – zdrowe zęby stałe

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Zdrowe mleczaki – zdrowe zęby stałe

Wszyscy mamy świadomość tego jak ważne są zdrowe zęby. Lekarze przekonują, że dbałość o zęby powinna rozpocząć się wraz z pojawieniem się pierwszych zębów. Zdrowe zęby u najmłodszych dzieci to piękny uśmiech w dorosłym życiu.


 

Dbanie o stan uzębienia rozpoczyna się od kupienia dziecięcej szczoteczki do zębów.

Stomatolog dziecięcy dr Kaneta Lott z Atlanty (USA) przekonuje, że rodzice powinni aktywniej troszczyć się o zęby swoich dzieci.


 

– Chcemy rozmawiać z rodzicami, chcemy ich uświadamiać co zrobić by zęby ich dzieci były wolne od próchnicy – powiedziała dr Lott.


 

Dentyści zalecają by zabierać dzieci na pierwszą konsultację w wieku 12 miesięcy lub 6 miesięcy po pojawieniu się pierwszych zębów. Należy unikać pojawienia się ubytków, także w przypadku zębów mlecznych.


 

– Jeżeli próchnica niszczy mleczaki, może zaatakować także zęby stałe, nawet zanim jeszcze się uformują – twierdzi dr Lott, która stosuje w swym gabinecie lakier chroniący zęby przed tą chorobą.


 

– Wygląda to trochę tak jak woskowanie pokrytych kafelkami podłóg – tłumaczy dr Lott.


 

Dr Lott twierdzi, że lakierowanie wraz z zabiegiem fluoryzacji i regularnymi wizytami u dentysty jest najlepszym sposobem na zdrowe zęby najmłodszych.


 

Według danych Departamentu Zdrowia amerykańscy uczniowie tracą ogółem każdego roku ponad 50 mln godzin lekcyjnych z powodu problemów z zębami.

 

 

na podstawie: WHDH


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

próchnica u przodków - Dentonet.pl
Na Grenlandii odkryto zęby prassaka sprzed 215 mln lat Lekarz

Jak informuje PAP, polscy paleontolodzy natrafili na mierzący 2 cm fragment żuchwy wraz z dwoma dwukorzeniowymi zębami, który należał do nieznanego dotąd prassaka przypominającego ryjówkę, sprzed 215 mln lat. Jak czytamy, niewielki fragment żuchwy ...

nitkowanie - Dentonet.pl
Irlandia: czy regularnie nitkujesz zęby? Niekoniecznie! Asysta

Nitkowanie zębów zaliczane jest do podstawowych zabiegów z zakresu codziennej higieny jamy ustnej. Stosowanie nici dentystycznych jest istotne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim pomaga w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Jed...

Fałszywy dentysta - Dentonet.pl
Zęby jak z obrazka, czyli o stomatologii w malarstwie Lekarz

Sądząc po pracach plastycznych sprzed kilkuset lat, zakres ówczesnej stomatologii był mocno zawężony. Prawie nie widać na nich profilaktyki, codziennej higieny jamy ustnej, ówcześnie stosowanych (z rzadka!) metod leczenia. Na obrazach dawnych mistrzó...

ROZWIŃ WIĘCEJ
5 sposobów na zdrowe zęby - Dentonet.pl
5 sposobów na zdrowe zęby - co trzeba o nich wiedzieć? Pacjent

Świadomość Polaków odnośnie zdrowia jamy ustnej wciąż pozostawia wiele do życzenia – myjemy zęby niedokładnie i za rzadko, dentystę odwiedzamy dopiero wtedy, gdy coś zaczyna nas boleć, nie dbamy też o jakość spożywanych posiłków. Tymczasem wystarczy ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres