Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Wrocławskie centrum stomatologiczne Dental Corner rozwija się w grupie Dentity

Publikacja:
Wrocławskie centrum stomatologiczne Dental Corner rozwija się w grupie Dentity

Wrocławskie centrum stomatologiczne Dental Corner rozwija się w grupie Dentity

Wielospecjalistyczne 6-gabinetowe centrum stomatologiczne Dental Corner z Wrocławia z początkiem stycznia 2024 r. dołączyło do grupy Dentity.

Decyzja o rozszerzeniu portfolio grupy o nową markę stomatologiczną jest rezultatem konsekwentnej polityki inwestycyjnej funduszu THC, który od 2020 roku lokuje kapitał w akwizycje, rozbudowę, a także otwarcia nowych placówek w całej Polsce. Dzięki ostatniej akwizycji, w skład grupy Dentity wchodzi 16 placówek stomatologicznych.

Synergia działań dzięki wymianie doświadczeń, niezależność i większe możliwości – centrum stomatologiczne Dental Corner stawia na rozwój w grupie Dentity

Dental Corner to wysokospecjalistyczne centrum stomatologii, implantologii i ortodoncji zlokalizowane na wrocławskim osiedlu Nowe Miasto Różanka, łączącym zabytkowy i postindustrialny charakter z nowoczesnością. Placówka składa się z 6 gabinetów, a także własnego centrum diagnostyki stomatologicznej. Założona i prowadzona przez lek. dent. Łukasza Wojszwiłło z sukcesem działa na rynku od ponad 15 lat, oferując pacjentom leczenie interdyscyplinarne, nowoczesną diagnostykę i szeroki wachlarz technologii cyfrowych. Placówka znajduje się w doskonale skomunikowanej części Wrocławia oraz posiada dogodne miejsca parkingowe, by jak najbardziej ułatwić pacjentom dotarcie na wizytę.

Dzięki efektowi skali, w ramach grupy zrzeszającej renomowane placówki stomatologiczne, będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami, zmniejszać koszty zakupowe, współpracować i wspierać się na wielu polach. Czuję, że podjąłem słuszną decyzję – ocenia decyzję o dołączeniu do Dentity lek. dent. Łukasz Wojszwiłło.

Centra stomatologiczne należące do Dentity wyróżniają się specjalistycznym zapleczem medycznym oraz holistycznym podejściem. W ramach grupy otrzymują profesjonalne wsparcie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, finansami, zakupami i administracją. Placówki mogą także korzystać z zapewnionego przez Dentity szerokiego zaplecza marketingowego. – Wymiana doświadczeń partnerów Dentity odgrywa kluczową rolę w doskonaleniu świadczonych usług, tworząc silne fundamenty dla dalszego wzrostu i sukcesu grupy na rynku stomatologicznym – ocenia Grzegorz Struzik, CEO Dentity.

Decyzja założyciela lek. dent. Łukasza Wojszwiłło o dołączeniu do grupy Dentity to efekt chęci dalszego rozwoju marki Dental Corner i troski o jej przyszłość

Lukasz WojszwilloDentity nie jest typową siecią, ale grupą stomatologiczną szanującą tradycje oraz wieloletnie know-how zintegrowanych w grupie placówek. Dentity nawiązuje współpracę z lekarzami – właścicielami placówek czy gabinetów stomatologicznych wykazującymi chęć długofalowej współpracy na partnerskich, elastycznych zasadach, przy zachowaniu autonomii i wypracowanej latami metodyki pracy. Proponowany model współpracy skupia się na specyficznych potrzebach poszczególnych centrów stomatologicznych, szanuje ich indywidualność i pozwala maksymalizować satysfakcję zarówno lekarzy dentystów, jak i pacjentów.

Decyzja o dołączeniu do grupy Dentity była rezultatem długiej, drobiazgowej analizy rynku i wyboru partnera, który podzielałby nasze wartości i wizję rozwoju. Dla mnie zawsze bardzo ważna była niezależność. Fundusz THC daje nam wsparcie, gwarantując jednocześnie autonomię dotychczasowej ścieżki rozwoju zespołu Dental Corner oraz planów, które chcemy zrealizować w najbliższych latach. Chciałem uniknąć sytuacji przejęcia, unifikacji i wchłonięcia jednego podmiotu przez drugi, jak to ma miejsce w przypadku wielu działających na rynku grup medycznych, dlatego zdecydowałem się na podjęcie współpracy z funduszem finansowym. Ta współpraca pozwoli nam zachować dotychczasowy charakter i tożsamość kliniki, jednocześnie poszerzając nasze możliwości. Jestem przekonany, że przyniesie ona same korzyści dla obu stron – mówi lek. dent. Łukasz Wojszwiłło.

Oczekiwania na dalszy rozwój placówki z Wrocławia – jakie cele stawia lek. dent. Łukasz Wojszwiłło, założyciel Dental Corner?

Po pierwsze, liczymy na wsparcie, które pozwoli nam na rozszerzenie działalności kliniki, rozwój nowych gabinetów oraz poszerzenie zespołu medycznego. Dentity ma znakomite możliwości inwestycyjne, które chcemy wykorzystać w celu osiągnięcia tych celów. Jednak równie ważne są możliwości synergii i współpracy. Oczekujemy, że dzięki partnerstwu z Dentity będziemy mieli dostęp do ich wiedzy i doświadczenia, co pomoże nam efektywniej rozwijać się i doskonalić naszą działalność. Wreszcie, nasze oczekiwania koncentrują się na długoterminowym zaangażowaniu. Chcemy, aby partnerstwo z Dentity owocowało nie tylko krótkoterminowymi korzyściami, ale również stanowiło fundament dla stabilnego i długofalowego rozwoju Dental Corner, umożliwiając nam przekształcenie naszej wizji w rzeczywistość – mówi lek. dent. Łukasz Wojszwiłło.

Od początku dbamy o to, aby grupa Dentity stała się symbolem jakości, profesjonalizmu, a przede wszystkim współpracy branży stomatologicznej. Partnerski model biznesowy, na którym opieramy relacje z naszymi wspólnikami – lekarzami, pozwala na elastyczną, transparentną współpracę. Wspólnie dążymy do rozbudowy placówek zintegrowanych w grupie Dentity, dbając o to, aby w regionalnych sieciach podkreślać ich indywidualny charakter oraz dbać o dorobek poszczególnych praktyk – dodaje Jacek Przybył, Partner Tar Heel Capital.

Najwyższa jakość usług i nieustanny rozwój placówek z grupy Dentity

Działania grupy Dentity skupiają się na wspieraniu placówek dentystycznych w świadczeniu usług najwyższej jakości, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, wysokiej klasy sprzętu medycznego, a także wypracowanej latami metodologii pracy. Dodatkowo stawiają sobie za cel zarówno powiększanie klinik i sieci centrów stomatologicznych, jak i rozwój zawodowy zespołów medycznych, a także zapewnianie im mentoringu.

Fundusz THC inwestuje w placówki, będące liderami w branży stomatologicznej – wyróżniające się najwyższymi standardami opieki, silnymi zespołami medycznymi, a także cieszące się zaufaniem pacjentów – jak w przypadku Dental Corner.

Dołączenie do grupy Dentity gwarantuje centrom stomatologicznym zachowanie indywidualności, brak ingerencji w ustalone normy opieki nad pacjentami i możliwość dalszego zarządzania nimi przez założycieli, otrzymując jednocześnie wsparcie w rozwoju, wzmacnianiu rozpoznawalności i budowaniu wizerunku. – Z niecierpliwością czekamy na owoce współpracy z naszymi nowymi partnerami. Obecność kolejnych, znaczących lekarzy w grupie Dentity, na pewno przyczyni się do dalszego budowania wiodącej organizacji dentystycznej skoncentrowanej na potrzebach lekarzy stomatologów i ich pacjentów – dodaje Jacek Przybył, Partner Tar Heel Capital.

O grupie Dentity

Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy na Dolnym Śląsku. Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu, zaś 2020 r. zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa. Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku – sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami: w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. 2021 r. to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa, przy jednoczesnym powołaniu marki Dentity.

W 2022 r. do grupy Dentity dołączyły kolejno: Stomatologia Borowski ze Starachowic, Pozdental z Poznania i Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia. Dzięki wsparciu THC, Stomatologia Borowski przeszła gruntowną modernizację, stając się największą oraz najbardziej nowoczesną placówką w woj. świętokrzyskim. 2023 r. zaowocował przeprowadzeniem gruntownej modernizacji Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski, dzięki czemu stało się ono największą i najnowocześniejszą placówką w województwie świętokrzyskim. Kolejne miesiące to dołączenie do grupy Dentity dwóch warszawskich placówek – Dental Medicenter oraz Best Dent, co rozpoczęło budowę stołecznej sieci stomatologicznej.

W ramach strategii rozwoju, grupa Dentity wspiera rozbudowę i ekspansję placówek stomatologicznych w kolejnych miastach. Galeria Uśmiechu z Krakowa, dzięki wsparciu inwestycyjnemu THC w sierpniu 2022 r. otworzyła drugą placówkę w Nowym Sączu. Po kolejnej rozbudowie, regionalna sieć pod marką Galerii Uśmiechu będzie liczyć 23 gabinety stomatologiczne. Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Estetique z Polanicy-Zdrój na przestrzeni dwóch lat powiększyło się o dwie placówki stomatologiczne: Tulident z Wrocławia oraz nowo otwarte centrum na Bielanach Wrocławskich. Dziś sieć Estetique na Dolnym Śląsku liczy już 15 gabinetów.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dental Corner2
Dental Corner o współpracy z grupą stomatologiczną Dentity Lekarz

Centrum stomatologiczne Dental Corner to 6-gabinetowa wysoko specjalistyczna placówka, która od stycznia 2024 r. wzmacnia grupę Dentity. Połączenie sił Dental Corner z Wrocławia i grupy stomatologicznej Dentity to opowieść o strategicznym sojuszu, kt...

Centrum stomatologii GUMED
GUMed zbuduje nowe Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne Lekarz

Gdański Uniwersytet Medyczny zbuduje nowe Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne. Koszt inwestycji wyniesie ponad 90 mln zł, a będzie ona możliwa dzięki środkom przekazanym przez ministerstwo zdrowia 21 marca odbyła się konferencja prasowa, podczas ...

Borowski
Dwie kolejne placówki w grupie Dentity Lekarz

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski ze Starachowic oraz Centrum Implantologii, Protetyki i Stomatologii Estetycznej POZDENTAL z Poznania dołączyły do grupy Dentity budowanej przez Tar Heel Capital. To pierwsze akwizycje Dentity ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Usmiechnij mi sie1
Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się dołącza do grupy Dentity Lekarz

Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia wzmacnia portfolio grupy stomatologicznej Dentity, budowanej przez fundusz THC. Dzięki wrześniowej akwizycji grupa Dentity liczy obecnie 64 gabinety w 14 lokalizacjach. Dentity kontynuuje swój roz...

Festiwal Kosci1
Trwa Festiwal Kości (Wrocławskie Dni Implantologii) Lekarz

W piątek (3 czerwca) w hotelu DoubleTree by Hilton rozpoczęły się Wrocławskie Dni Implantologii, które w tym roku odbywają się pod hasłem "Festiwal Kości". Kolejna dawka merytorycznej wiedzy już w sobotę! W dniach 3-4 czerwca w stolicy Dolnego Śląsk...

Dariusz Paluszek videonews
Nowelizacja Kodeksu Etyki Lekarskiej. „Świat się rozwija” Lekarz

– Poprzedni Kodeks Etyki Lekarskiej był budowany w zupełnie innych realiach. Zmieniły się warunki społeczne i cywilizacyjne, świat się rozwija. Sądzę, że jest to jakaś droga, którą rozpoczęliśmy – mówi o nowelizacji Kodeksu Etyki Lekarskiej dr n. med...

NHS
UK: uniwersyteckie centrum stomatologiczne wsparciem dla NHS Lekarz

Uniwersytet Suffolk na wschodzie Anglii tworzy nowe centrum stomatologiczne, które pomoże złagodzić głęboki kryzys w leczeniu dentystycznym w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS), szczególnie dotkliwy w tej części Wielkiej Brytanii. Tworzone przez...

telemedycyna
Telemedycyna rozwija system opieki zdrowotnej Pacjent

Rozwiązania telemedyczne były kołem ratunkowym dla polskiej służby zdrowia po wybuchu pandemii koronawirusa. Możliwość komunikowania się online z lekarzem pokazała, że nie musi być to tylko rozwiązanie na czas lockdownu. Telemedycyna okazała się być ...

FK juz za tydzien artykul
Wrocławskie Dni Implantologii: Festiwal Kości już za tydzień! Lekarz

To już ostatnie dni, by kupić bilet na Festiwal Kości - pod takim hasłem odbywają się tegoroczne Wrocławskie Dni Implantologii (3-4 czerwca). Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem tegorocznej edycji tego wydarzenia będą szeroko rozumiane kwestie t...