Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Rozbudowa centrum Stomatologia Borowski dzięki współpracy z grupą Dentity

Publikacja:
Rozbudowa centrum Stomatologia Borowski dzięki współpracy z grupą Dentity

Rozbudowa centrum Stomatologia Borowski dzięki współpracy z grupą Dentity

Trzy dodatkowe gabinety wyposażone m.in. w tomograf 3D i skaner wewnątrzustny 3D, gabinety przeznaczone do zabiegów chirurgicznych i zabiegów w znieczuleniu ogólnym – Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach przeszło kompleksową, imponującą rozbudowę dzięki funduszowi THC, który od 2020 r. rozwija centra stomatologiczne z grupy Dentity. – Łącząc siły z grupą Dentity chcemy stać się liderem usług stomatologicznych w regionie – mówi lek. dent. Piotr Borowski, założyciel Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach.

W ostatnich miesiącach Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski przeszło imponującą rozbudowę. Do dyspozycji pacjentów jest teraz sześć gabinetów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny (tomograf 3D, skaner wewnątrzustny 3D, aparat rentgenowski), w tym gabinety przeznaczone do zabiegów chirurgicznych i zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu Centrum wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów z dentofobią, oferując leczenie zębów pod narkozą.

Borowski 2

Zespołem anestezjologów, stomatologów, chirurgów i protetyków kieruje lek. dent. Piotr Borowski – implantolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkolenia Podyplomowego Uniwersytetu J. W. Goethe we Frankfurcie, posiadacz Certyfikatu Implantologicznego Uniwersytetu w Nowym Jorku, międzynarodowego Certyfikatu Umiejętności Implantologicznych Niemieckiej Organizacji Implantologicznej DGOI oraz Światowej Organizacji Implantologicznej ICOI.

Jak przebiega współpraca placówki z grupą Dentity i jakie ma dalsze plany rozwoju? O tym lek. dent. Piotr Borowski opowiedział w wywiadzie.

Jak zrodziła się idea rozbudowy kliniki w Starachowicach i otwarcia nowoczesnego Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej?

– Starachowice nie są dużym miastem, a zawsze twierdziłem, że posiadają przestrzeń do praktykowania nowoczesnej stomatologii, która jakością leczenia pacjentów, sprzętem i wyszkoleniem personelu nie odbiega od wysokich standardów oferowanych przez duże miasta w Polsce lub Europie. Oczywiście ostateczna ocena leży po stronie pacjentów, jednak widzimy pozytywny odbiór naszego centrum stomatologii.

Czy jasna wizja rozwoju prowadzonej od lat praktyki stomatologicznej wpłynęły na decyzję o dołączeniu do grupy Dentity?

– Na moją decyzję wpłynęła możliwość wyboru modelu współpracy z inwestorem, który proponuje zachowanie pewnej specyfiki kliniki, którą prowadziłem będąc sam, a nie jako wspólnik. Każdy stomatolog kładzie nacisk na pewne obszary, które mieszczą się w jego zainteresowaniach, a połączenie z Dentity gwarantowało zachowanie naszej tożsamości, na którą pracowaliśmy blisko 26 lat. Przy podjęciu decyzji o współpracy z inwestorem bardzo ważna jest otwartość – przede wszystkim otwartość na nowe wyzwania oraz gotowość do nauki nowych rzeczy. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza po wielu latach posiadania jedynego głosu decydującego w swojej placówce.

Czy na etapie rozmów rozważał Pan także rozpoczęcie współpracy z inwestorem branżowym?

– Tak, oczywiście, rozmawialiśmy z inwestorem branżowym, natomiast nie do końca chciałem być częścią korporacji rozumianej jako unifikacja, narzucenie z góry jakichś standardów, sposobów na prowadzenie medyczne placówki. Model partnerski, w którym lekarze zostają wspólnikami w biznesie, który tworzyli od podstaw – przedstawiony przez Dentity – zapewniał niezależność w obszarze medycznym. Taka możliwość przekonała mnie do nawiązania współpracy, ponieważ chciałem rozwijać swoja placówkę, a nie się jej pozbywać. Do dalszego rozwoju brakowało mi partnera, który byłby profesjonalny w tych obszarach, w których ja się czuję amatorem – czyli w obszarach biznesowych.

Czy za podjęciem decyzji o współpracy z funduszem stała konkretna wizja, jak ma wyglądać rozwój placówki Stomatologia Borowski w najbliższych latach?

– Nie miałem może konkretnej wizji, ale wiedziałem, czego potrzebuję. Profesjonalny partner z kapitałem dal mi impuls do tego, żeby Stomatologia Borowski mogła się rozwijać, w przyszłości także poprzez otwarcie nowych placówek czy filii w innych miastach.

Jak ocenia Pan jest proces przejęcia placówki z perspektywy jej właściciela?

– Ocena całego procesu przejęcia zamyka się w kilku słowach – jest przejrzysty, konkretny, choć zawiera dużo czynności o charakterze prawniczym. Współpraca przebiega dobrze, przewidywalnie, według tego, jakie były ustalenia. Uzgodniliśmy, że fundusz nie ingeruje w merytoryczne obszary działalności placówki. Proces przejęcia zawsze jest stresujący – zastanawiałem się, czy o niczym się nie zapomniałem, czy wszystkie kwestie zostały poruszone, by uniknąć nieporozumienia w przyszłości. Taki stres jest jednak mobilizujący.

Czy oczekiwania co do współpracy są spełniane?

– Tak, dlatego też wspomniałem wcześniej, że proces jest przewidywalny i ta współpraca też jest przewidywalna. Oznacza to, że to, na co się umawialiśmy, jest realizowane w dobrej atmosferze, której nie nazwałbym korporacyjną, tylko raczej butikową.

Czy zmiana wpłynęła na personel? Jeśli tak, to w jaki sposób?

– Początkowe obawy udało się zażegnać. Personel wydaje się zadowolony. Jesteśmy też świeżo po remoncie – nastąpiła poprawa warunków środowiska pracy, wygląd placówki zmienił się na lepsze. Personel cieszy się, że ich miejsce pracy się rozwija.

Czy planuje Pan dalszy rozwój kliniki w Starachowicach?

– Jednym z planów jest otwarcie nowej placówki. Ze szczegółami wstrzymam się, dopóki to nie stanie się faktem. Ale z pewnością bez wsparcia funduszu nie zdecydowałbym się na taki krok.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dentity 4
Dwie placówki z Warszawy dołączyły do grupy Dentity Lekarz

Grupa Dentity rozpoczęła budowę sieci stomatologicznej w Warszawie. W czerwcu dołączyły do niej placówki Dental Medicenter – dwa warszawskie centra stomatologiczne, w skład których wchodzi dziewięć gabinetów stomatologicznych oraz jeden wyspecjalizow...

Borowski
Dwie kolejne placówki w grupie Dentity Lekarz

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski ze Starachowic oraz Centrum Implantologii, Protetyki i Stomatologii Estetycznej POZDENTAL z Poznania dołączyły do grupy Dentity budowanej przez Tar Heel Capital. To pierwsze akwizycje Dentity ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
0850969c 96fb 4dfc 98d4 36cfac42e4c4
Konsolidacja z zachowaniem tożsamości. Jak działa Dentity? Lekarz

Korzyści wynikające z działalności w dużej sieci gabinetów, przy jednoczesnym zachowaniu własnej tożsamości, tradycji i charakteru oraz przede wszystkim wsparcie i wspólne planowanie rozwoju. W taki sposób do właścicieli centrów stomatologicznych w P...

Dental Corner2
Dental Corner o współpracy z grupą stomatologiczną Dentity Lekarz

Centrum stomatologiczne Dental Corner to 6-gabinetowa wysoko specjalistyczna placówka, która od stycznia 2024 r. wzmacnia grupę Dentity. Połączenie sił Dental Corner z Wrocławia i grupy stomatologicznej Dentity to opowieść o strategicznym sojuszu, kt...

szczepionka przeciw COVID - Dentonet.pl
Szczepienia studentów stomatologii? Dzięki, niekoniecznie! Lekarz

Badanie postaw studentów stomatologii z ponad 20 państw w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach wobec szczepienia przeciwko COVID-19 wykazało zaskakująco niski stopień akceptacji dla dostępnych wakcynacji. Naukowcom udało się przy tym zidentyfikować ...

Usmiechnij mi sie1
Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się dołącza do grupy Dentity Lekarz

Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia wzmacnia portfolio grupy stomatologicznej Dentity, budowanej przez fundusz THC. Dzięki wrześniowej akwizycji grupa Dentity liczy obecnie 64 gabinety w 14 lokalizacjach. Dentity kontynuuje swój roz...

Romident Dentakor
Rozbudowa kliniki? Tylko z profesjonalnym wsparciem! Lekarz

Rozbudowa kliniki stomatologicznej to poważna decyzja biznesowa – aby inwestycja przebiegła sprawnie i przyniosła oczekiwane efekty, cały proces najlepiej jest przeprowadzić przy wsparciu profesjonalistów. O swoich doświadczeniach związanych ze wspó...

aparat ortodontyczny
USA: przestępca ujęty dzięki gumkom ortodontycznym Lekarz

Jak podają amerykańskie media, gumki używane do aparatów ortodontycznych pomogły policji w Baltimore wytypować i aresztować domniemanego sprawcę porwania i napaści o charakterze seksualnym na 71-letnią kobietę. Do przestępstwa doszło w listopadzie te...