Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Dental Corner o współpracy z grupą stomatologiczną Dentity

Publikacja:
Dental Corner o współpracy z grupą stomatologiczną Dentity

Dental Corner o współpracy z grupą stomatologiczną Dentity

Centrum stomatologiczne Dental Corner to 6-gabinetowa wysoko specjalistyczna placówka, która od stycznia 2024 r. wzmacnia grupę Dentity. Połączenie sił Dental Corner z Wrocławia i grupy stomatologicznej Dentity to opowieść o strategicznym sojuszu, który łączy wizję, ekspertyzę oraz długoterminowy rozwój. Do grupy Dentity należy obecnie 95 gabinetów, które rozwijają się pod markami własnymi w regionalnych sieciach w sześciu województwach.

Centrum stomatologiczne Dental Corner – założone i prowadzone przez lek. dent. Łukasza Wojszwiłło – z sukcesem działa na rynku od ponad 15 lat, oferując pacjentom leczenie interdyscyplinarne, nowoczesną diagnostykę i szeroki wachlarz technologii cyfrowych. Do użytku pacjentów zostały oddane kolejne w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny gabinety stomatologiczne. Rozbudowa placówki dotyczyła również powiększenia części administracyjno-biurowej. Dental Corner posiada również własne centrum protetyczne, a pacjenci mają dostęp do laboratorium cyfrowej diagnostyki stomatologicznej. Obecnie placówka przygotowuje się na zwiększenie personelu medycznego, a także przyjmowania pacjentów z całej Polski jak i z zagranicy.

Jak wyglądają pierwsze miesiące współpracy z Dentity, jak zmiany przyjął personel i czy oczekiwania co do wspólnej wizji na rozwój zostały spełnione – opowiada lek. dent. Łukasz Wojszwiłło. założyciel Dental Corner.

To już czwarty miesiąc odkąd Dental Corner rozwija się dzięki wsparciu Dentity. Co było najważniejsze w podjęciu decyzji o współpracy z grupą stomatologiczną?

Dental Corner3Lek. dent. Łukasz Wojszwiłło: W Dental Corner zawsze dążyliśmy do zapewnienia pacjentom opieki na najwyższym poziomie. Wybór Dentity wynikał z przekonania, że model partnerski pozwoli zachować nasz indywidualny charakter oraz kontrolę nad naszą placówką. Chcieliśmy uniknąć całkowitej centralizacji, która mogłaby odebrać nam również decyzyjność. W efekcie, wybór współpracy z funduszem THC okazał się trafiony.

Czas przygotowania do wejścia do grupy to czas na wypracowanie wspólnego zaufania. Ten proces mógł się wydawać stresujący, ale fundusz THC potrafił rozwiać nasze obawy poprzez jasne komunikowanie procedur.

Czy wizja tego, jak ma wyglądać współpraca w grupie stomatologicznej została spełniona?

Dzięki sojuszowi z Dentity możemy kontynuować naszą misję dbania o zdrowie pacjentów, jednocześnie korzystając z wsparcia finansowego i merytorycznego w obszarach marketingu, HR, zakupów czy administracji. Na ten moment mogę ocenić, że partnerstwo z Dentity to historia, w której wizja spotkała się z praktyką, a pacjenci są największym beneficjentem tego partnerstwa.

Decydując się na współpracę z inwestorem finansowym na pewno stawialiście sobie jasne cele.

Od początku wiedzieliśmy jakiego partnera szukamy. Stawiając na Dentity możemy nadal kształtować standardy medyczne, obsługę pacjentów oraz warunki pracy. Po czterech miesiącach współpracy przekonaliśmy się, że grupa Dentity oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale również ekspertyzę biznesową. To pozwala nam korzystać z ich know-how i doświadczenia w rozwijaniu placówek medycznych.

Czy rozważaliście inne modele współpracy? Czy wizja rozwoju placówek z grupie Dentity była dla Was tożsama?

Tak, rozważaliśmy różne modele współpracy, w tym także z inwestorem korporacyjnym. Przeprowadziliśmy analizę porównawczą szans oraz potencjalnego dla nas ryzyka związanego z tymi modelami i doszliśmy do wniosku, że współpraca z funduszem oferuje nam większą elastyczność. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki na najwyższym poziomie. Dążymy do ciągłego doskonalenia i wprowadzania nowoczesnych technologii. Rozważamy również ekspansję na tereny innych miast województwa dolnośląskiego. Dziś możemy potwierdzić, że związaliśmy się z funduszem, który podziela naszą wizję długoterminowego rozwoju. Nasza placówka ma być dostępna dla coraz większej liczby pacjentów.

Dental Corner1

A jak wygląda codzienna współpraca z Dentity? Jak na zmiany zareagował zespół? Czy zespół obawiał się obecności w większych strukturach?

Zmiana nieznacznie wpłynęła na personel, głównie poprzez wprowadzenie nowych procedur i standardów pracy, ale ogólnie atmosfera w zespole pozostaje bardzo pozytywna.

Dziś razem z Dentity wspólnie pracujemy nad strategią dalszego rozwoju, optymalizujemy wewnętrzne procesy, abyśmy razem z zespołem medycznym mogli skupić się na tym co najważniejsze – na leczeniu pacjentów. Jesteśmy właśnie po remoncie. Oddaliśmy kolejną część naszej placówki do użytku pacjentów. Wrocław to bardzo konkurencyjny rynek. Nasza przewaga to stabilna, doświadczona kadra medyczna – implantologów, protetyków, chirurgów stomatologicznych, a także tysiące lojalnych pacjentów. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Dentity możemy docierać do jeszcze większej liczby pacjentów pierwszorazowych. Przy wspólnych działaniach bardzo ważna jest otwartość i zrozumienia potrzeb obu stron. Nasz zespół lubi się uczyć, więc chętnie korzystamy z rozwiązań, które proponuje fundusz.

Czy fundusz zapewnia wsparcie w prowadzeniu centrum stomatologicznego?

Już widzimy pierwsze efekty takiej współpracy – dołączyliśmy do mocnego środowiska lekarzy i ekspertów branżowych. Możemy wymieniać się wiedzą i najlepszymi praktykami, zmniejszać koszty zakupowe i wspierać się na wielu polach. To efekt skali, który jak już możemy zauważyć, przyniesie korzyści zarówno nam, jak i naszym pacjentom. Wsparcie finansowe na rozwój naszego centrum stomatologicznego pozwala nam skutecznie realizować to, co zamierzaliśmy.

Nasze dalsze plany rozwojowe Dental Corner zakładają poszerzenie naszej oferty usług stomatologicznych, inwestycje w nowoczesne technologie oraz dalszą rozbudowę placówki. Fundusz pozwoli nam przyspieszyć realizację tych planów i osiągnąć to szybciej.

Dziękujemy za rozmowę!

***

O grupie Dentity

Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy na Dolnym Śląsku. Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu, a 2020 r. zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa. Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku – sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami – w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. 2021 r. to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa, a także powołanie marki Dentity. W 2022 r. do grupy Dentity dołączyły kolejno: Stomatologia Borowski ze Starachowic, Pozdental z Poznania i Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia. Dzięki współpracy z Tar Heel Capital, Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski przeszło gruntowną modernizację, stając się największą, najbardziej nowoczesną placówką w woj. świętokrzyskim. Od 2023 r. w grupie stomatologicznej rozwijają się także dwie placówki z Warszawy pod nazwą Dental Medicenter. Dental Corner z Wrocławia to kolejna silna lokalnie marka, która zasiliła Dentity z początkiem 2024 r.

W ramach strategii rozwoju, grupa Dentity wspiera rozbudowę i ekspansję placówek stomatologicznych na kolejne miasta. Galeria Uśmiechu z Krakowa, dzięki wsparciu inwestycyjnemu THC, w sierpniu 2022 r. otworzyła drugą placówkę w Nowym Sączu, a w kwietniu trzecią już placówkę – tym razem w Gliwicach. Po rozbudowie regionalna sieć pod egidą Galerii Uśmiechu liczy obecnie 21 gabinetów stomatologicznych. Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Estetique z Polanicy-Zdrój na przestrzeni dwóch lat powiększyło się o dwie placówki stomatologiczne: Tulident z Wrocławia oraz nowo otwarte centrum na Bielanach Wrocławskich. Dziś sieć Estetique na Dolnym Śląsku liczy 15 gabinetów.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

stomatologia 3
Są dentyści chętni do współpracy z mazowieckim NFZ-em Lekarz

Mazowiecki oddział wojewódzki w Warszawie poinformował o rozstrzygnięciu trzech postępowań konkursowych dotyczących leczenia stomatologicznego. Jak czytamy w komunikatach, rozstrzygnięte konkursy dotyczą: - świadczeń ogólnostomatologicznych w gmini...

0850969c 96fb 4dfc 98d4 36cfac42e4c4
Konsolidacja z zachowaniem tożsamości. Jak działa Dentity? Lekarz

Korzyści wynikające z działalności w dużej sieci gabinetów, przy jednoczesnym zachowaniu własnej tożsamości, tradycji i charakteru oraz przede wszystkim wsparcie i wspólne planowanie rozwoju. W taki sposób do właścicieli centrów stomatologicznych w P...

ROZWIŃ WIĘCEJ
NFZ
Podkarpacki NFZ szuka dentystów do współpracy Lekarz

Podkarpacki oddział wojewódzki NFZ-u w Rzeszowie ogłosił dwa konkursy dotyczące udzielania świadczeń ogólnostomatologicznych - na terenie gminy Łańcut i Radymno. Oba konkursy mają identyczne warunki. Wartość zamówienia wynosi 206 625 zł na okres roz...

Usmiechnij mi sie1
Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się dołącza do grupy Dentity Lekarz

Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia wzmacnia portfolio grupy stomatologicznej Dentity, budowanej przez fundusz THC. Dzięki wrześniowej akwizycji grupa Dentity liczy obecnie 64 gabinety w 14 lokalizacjach. Dentity kontynuuje swój roz...

stomatologia NFZ
Wielkopolska: nie ma dentystów chętnych do współpracy z NFZ-em Lekarz

Wielkopolski oddział wojewódzki NFZ-u unieważnił osiem z ogłoszonych ostatnio czternastu konkursów dotyczących leczenia stomatologicznego. We wszystkich przypadkach powód jest jeden – brak chętnych. Przypomnijmy – w połowie października wielkopolski...

Dentity 4
Dwie placówki z Warszawy dołączyły do grupy Dentity Lekarz

Grupa Dentity rozpoczęła budowę sieci stomatologicznej w Warszawie. W czerwcu dołączyły do niej placówki Dental Medicenter – dwa warszawskie centra stomatologiczne, w skład których wchodzi dziewięć gabinetów stomatologicznych oraz jeden wyspecjalizow...

Borowski
Dwie kolejne placówki w grupie Dentity Lekarz

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski ze Starachowic oraz Centrum Implantologii, Protetyki i Stomatologii Estetycznej POZDENTAL z Poznania dołączyły do grupy Dentity budowanej przez Tar Heel Capital. To pierwsze akwizycje Dentity ...