Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Masz zdrowe zęby? A twój pupil?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Masz zdrowe zęby? A twój pupil?

Ponad 85% psów w Polsce ma problemy natury stomatologicznej. Uzębienie pupili, podobnie jak nasze wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Konieczne jest czyszczenie zębów co najmniej trzy razy w tygodniu, a najlepiej każdego dnia wieczorem. Zwierzęta przyzwyczajają się do codziennych zabiegów higienicznych, dlatego też początkowo niechętne czyszczeniu zębów zaakceptują taki rytuał.

Niestety, wyniki badań wskazują, że aż 98% właścicieli psów zaniedbuje zdrowie zębów u swoich pupili.

Wszystkich niezdecydowanych właścicieli do większego dbania o swoich czworonogów przekonać ma ruszająca właśnie akcja „Uśmiech pupila”.

Zwierzaki cierpią przede wszystkim na choroby przyzębia. U ponad 85% czworonogów powyżej 2 roku życia stwierdzono obecność właśnie takich schorzeń.

Chore dziąsła i zęby są siedliskiem bakterii, które zagrażają wszystkim układom i narządom. Prawidłowość ta sprawdza się zarówno wśród ludzi jak i zwierząt.

Specjaliści zalecają by czyścić zęby swoim czworonogom co najmniej trzy razy w tygodniu, a najlepiej codziennie po ostatnim posiłku. Nie nadają się do tego pasty stosowane przez ludzi, gdyż zawierają dużą ilość substancji aromatycznych i zapachowych.

Również szczoteczka powinna być specjalnie przystosowana do uzębienia psa, choć można stosować te przeznaczone dla ludzi.

Jeśli nasz pupil nie chce przekonać się do czyszczenia zębów, należy użyć podstępu i serwować mu specjalne karmy stomatologiczne lub gryzaki, które pomogą oczyścić powierzchnię zębów.

Ważna jest jeszcze jedna prawidłowość – im mniejsza rasa psa, tym ryzyko schorzeń natury stomatologicznej wzrasta. Zbyt małe stłoczone zęby to większe ryzyko rozwoju chorób.

Bywa, że w uzasadnionych przypadkach lekarze decydują się nawet na zastosowanie u psów aparatów ortodontycznych czy na wszczepienie implantu.

„Uśmiech pupila” to akcja promująca higienę zębów u zwierząt domowych. Przez cały wrzesień w wybranych przychodniach weterynaryjnych za symboliczną złotówkę właściciele czworonogów mogą przeprowadzić badania kontrolne.

Szczegóły i lista na stronie: zdrowiena4lapach.pl/usmiech-pupila

na podstawie: gazeta.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

próchnica u przodków - Dentonet.pl
Na Grenlandii odkryto zęby prassaka sprzed 215 mln lat Lekarz

Jak informuje PAP, polscy paleontolodzy natrafili na mierzący 2 cm fragment żuchwy wraz z dwoma dwukorzeniowymi zębami, który należał do nieznanego dotąd prassaka przypominającego ryjówkę, sprzed 215 mln lat. Jak czytamy, niewielki fragment żuchwy ...

nitkowanie - Dentonet.pl
Irlandia: czy regularnie nitkujesz zęby? Niekoniecznie! Asysta

Nitkowanie zębów zaliczane jest do podstawowych zabiegów z zakresu codziennej higieny jamy ustnej. Stosowanie nici dentystycznych jest istotne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim pomaga w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Jed...

Fałszywy dentysta - Dentonet.pl
Zęby jak z obrazka, czyli o stomatologii w malarstwie Lekarz

Sądząc po pracach plastycznych sprzed kilkuset lat, zakres ówczesnej stomatologii był mocno zawężony. Prawie nie widać na nich profilaktyki, codziennej higieny jamy ustnej, ówcześnie stosowanych (z rzadka!) metod leczenia. Na obrazach dawnych mistrzó...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Meditrans - Dentonet.pl
Sprzęt i serwis, które szanują Twój czas Lekarz

Nikogo już nie dziwi fakt, że obecnie najważniejszą walutą na świecie wcale nie są pieniądze, ale czas, którego nie da się cofnąć, dostać w prezencie czy kupić. Dla każdego z nas doba ma 24 h, a czas lekarza dentysty poświęcony pracy z pacjentem najc...

5 sposobów na zdrowe zęby - Dentonet.pl
5 sposobów na zdrowe zęby - co trzeba o nich wiedzieć? Pacjent

Świadomość Polaków odnośnie zdrowia jamy ustnej wciąż pozostawia wiele do życzenia – myjemy zęby niedokładnie i za rzadko, dentystę odwiedzamy dopiero wtedy, gdy coś zaczyna nas boleć, nie dbamy też o jakość spożywanych posiłków. Tymczasem wystarczy ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres