Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Jakie atuty powinien mieć system implantologiczny?

Publikacja:
Jakie atuty powinien mieć system implantologiczny?

Jakie atuty powinien mieć system implantologiczny?

Czy wiesz, jakie atuty powinien mieć system implantologiczny?

Według ogólnie przyjętych międzynarodowych norm systemy implantologiczne powinny spełniać następujące wymogi:

Badania! Udowodnione obszernymi i wieloletnimi badaniami naukowymi potwierdzonymi rezultatami klinicznymi. Aktywne badania z udziałem wiodących gabinetów w krajach objętych dystrybucją przed finalnym wprowadzeniem na rynek.

Łatwość i praktyczność! System mający łatwe w użyciu instrumentarium pozostające ostre przy wielokrotności jego stosowania, z widocznymi oznaczeniami pozwalającymi swobodnie kontrolować głębokość nawiertu i planować odbudowę! System musi zapewniać lekarzowi prostą i bezpieczną technikę pracy. Połączenia między różnymi częściami implantu, tj. trzonem i nadbudową nie mogą mieć szpar ani dopuszczać przecieków w granicach sił, jakie mogą się wytworzyć w jamie ustnej – zwłaszcza w wypadku połączeń znajdujących się poddziąsłowo.

Precyzyja! Dopasowane elementy powinny mieć zagwarantowany duży współczynnik wytrzymałości i elastyczności.

Uniwersalność! Do każdego typu implantu powinien pasować każdy rodzaj nadbudowy. Raz zakupione oprzyrządowanie powinno umożliwić pracę na wszystkich komponentach systemu, także nowych, np. jeden klucz do wszystkiego.

Stabilność rynkowa! Producent działający od wielu lat na rynku, gwarantujący dostawy komponentów niezależnie od zmian w nim zachodzących.

Gwarancja! Bezwzględny komfort pracy, łatwe i przejrzyste zasady reklamacji i wsparcia w przypadku jakichkolwiek komplikacji.

Rynek implantów stomatologicznych jest jednym z najszybciej rozwijących się rynków w całej branży produktów dla lekarzy stomatologów. Od roku 1965 do dnia dzisiejszego pojawiły się setki producentów zapewniających różnego rodzaju produkty do leczenia implantoprotetycznego. Sprawiło to, że firmy implantologiczne ścigają się w projektowaniu i wdrażaniu produktów, które mają zapewnić najlepsze warunki odbudowy oraz łatwość procedury i wygodę pacjenta.

System implantoprotetyczny Biomet 3i pojawił się na rynku w 1987 roku z inicjatywy periodontologa i inżyniera, z potrzeby unowocześnienia istniejących rozwiązań oraz dzięki wprowadzeniu szerokiego zakresu badań nad estetyką i funkcją w implantoprotetyce. Przez lata dzięki bliskiej współpracy z praktykami rozwija gamę produktów i staje się jedną z wiodących firm na rynku światowym.

System stosują w swojej praktyce m.in.: prof. Dennis Tarnow, prof. Christian Stappert, prof. Markus Hurzeler i wielu innych.

Charakterystyczne dla B3i rozwiązania coraz częściej stają się standardami wprowadzanymi także przez konkurencję, np.:

1. Kodowanie kolorystyczne – to łatwość procedury implantoprotetycznej. Jeden kolor, poczynając od wprowadzenia implantu, przez śrubę zamykającą, śrubę gojącą, transfer i nadbudowę.

2. Złota śruba GoldTite – śruba zaprojektowana po to, by stabilnie dokręcić nadbudowę. Jej specyficzny design powoduje, że podczas dokręcania uszczelnia wnętrze implantu, co zapewnia lepsze pasowanie.

3. Pewne połączenie Certain Quick Seat – umożliwia dowolne ustawienia nadbudowy w różnych pozycjach (6–12). Łączenie jest stabilne, dające nam pewność umieszczenia odbudowy w wymaganym miejscu (dzięki charakterystycznemu kliknięciu) oraz idealne i szczelne połączenie implant–nadbudowa. Udokumentowane wieloletnimi badaniami klinicznymi, potwierdzającymi szczelność i stabilność połączenia.

4. Wielofunkcyjne transfery wyciskowe – dostosowane do kształtu dziąsła oddają dokładny obraz sytuacji periodontologicznej oraz system Certain Quick Seat dający pewność idealnego osadzenia transferu. Dzięki temu powstały wycisk jest dokładny i zminimalizowana jest potrzeba powtórnego jego wykonania.

5. Nowy implant T3 pozwalający zachować estetykę poprzez utrzymanie tkanki miękkiej. Zintegrowany Platform-switching i dokładność łączenia z nadbudową wyróżniają ten produkt na arenie współczesnej implantologii.

W BIOMET3i :

1980 r. Platform Switching – pierwsza odbudowa na implancie z zastosowaniem Platform Switching. W roku 2000 opublikowano pierwsze wyniki badań m.in. z udziałem prof. Dennisa Tarnowa.

1988 r. Łącznik UCLA – do indywidualnego modelowania w metalu oraz fabryczne łączniki kątowe do 35°.

1991 r. Implant (Wide Diameter) o dł. 7,0 mm.

1994 r. Śruba gojąca z profilem wyłaniania – do kształtowania dziąsła pod finalną nadbudowę. Ciągłość procedury zachowana w profilu wyłaniania transferu wyciskowego.

1995 r. Anodyzowany transfer (Anodized colour Mount) – „kody kolorystyczne”.

1996 r. Powierzchnia Osseotite – pierwsza na świecie powierzchnia trawiona.

1998 r. Łączniki GingiHue i śruba Gold-Tite (pozłacana śruba ostateczna), bezpieczne i stabilne połączenie.

2000 r. Łączniki ZiReal – fabryczny łącznik wysokoestetyczny.

2001 r. Membrana Ossix, obecnie Osseoguard.

2003 r. Wewnętrzne łączenie Certain Quick Seat i powszechne zastosowanie koncepcji Platform Switching w systemie B3i. Pewne osadzenie transferu i nadbudowy.

2004 r. ARCHITECH PSR, obecnie BellaTek, system CAD/CAM. Belki na wszystkie wiodące systemy implantologiczne.

2006 r. Per Formance – tymczasowe odbudowy, mogące pozostać w jamie ustnej do 180 dni, łatwe do obróbki pod indywidulanie planowany kształt tkanek miękkich, z profilem wyłaniania, tj. transferu, śruby gojącej, co daje ciągłość procedury.

2011 r. Encode – indywidualna nadbudowa wysokoestetyczna. Zamówienie i realizacja w 5 dni. Z możliwością wycisku z poziomu śruby gojącej.

2014 r. Implanty T3 – najnowsza generacja implantów.


Jeśli szukasz więcej szczegółowych informacji i artykułów, zapraszamy na www.biomet3i.com, www.dental-depot.com oraz na Facebooka Dental Depot Wasio, gdzie znajdziesz cotygodniowe newsy.


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
"Przedłużony COVID" – co dentysta wiedzieć powinien? Lekarz

U części pacjentów, którzy zachorowali na COVID-19, rozwijają się długotrwałe objawy – zespół określany jako „długi COVID”. Z badania opublikowanego pod koniec października można wnioskować, że lekarze, w tym stomatolodzy, powinni zdobywać wiedzę na ...

szczepionka na COVID - Dentonet.pl
Kto nie powinien szczepić się przeciw COVID-19? Asysta

Zanotowany wcześniej u pacjenta wstrząs anafilaktyczny na składniki szczepionki przeciw COVID-19 lub po podaniu jej pierwszej dawki jest przeciwskazaniem do szczepienia – poinformowała dr hab. n. med. Ewa Augustynowicz z Zakładu Epidemiologii Chorób ...

lekarz - Dentonet.pl
Kto powinien określać wytyczne i standardy leczenia? Lekarz

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało do ministra zdrowia i do parlamentarzystów o natychmiastowe zaprzestanie określania wytycznych i standardów postępowania medycznego w formie aktów prawnych lub komunikatów wydawanych przez organy państw...

ROZWIŃ WIĘCEJ
cukier - Dentonet.pl
Cukier powinien być zakazany? "Nie jest nam potrzebny w diecie" Asysta

Cukier w diecie nie jest nam potrzebny, sprzyja jedynie otyłości, powinien być nawet zakazany. Aby zmniejszyć jego spożycia, należy go opodatkować, bardziej nawet niż alkohol – twierdzi diabetolog prof. Leszek Czupryniak z Warszawskiego Uniwersytetu ...

szczoteczka i pasta - Dentonet.pl
Białoruś chce mieć własną pastę przeciw SARS-CoV-2 Asysta

Jedna z białoruskich firm farmaceutycznych planuje produkcję antykoronawirusowej pasty do zębów. Być może do produkcji trafi również płyn do płukania jamy ustnej o takich samych właściwościach – informuje strona internetowa Minsk Nowosti. Jama ustna...

Marzena Dominiak - Dentonet.pl
Czy witamina D może mieć wpływ na leczenie stomatologiczne? Lekarz

Rolę witaminy D w organizmie człowieka sprowadza się często jedynie do udziału w procesach wzrostu i mineralizacji kości. Jej funkcje biologiczne są o wiele szersze i dotyczą również aspektów ważnych w codziennej pracy lekarzy stomatologów. Między in...

endodoncja 2
Ultradźwięki w endodoncji. "Każdy dziś powinien korzystać" Lekarz

O efektach leczenia endodontycznego przy użyciu ultradźwięków, a także ryzyku związanym z wykonywaniem zabiegów w tej dziedzinie stomatologii rozmawialiśmy z dr n. med. Aleksandrą Palatyńską-Ulatowską, podczas zorganizowanej przez studentów stomatolo...

autoamputacja języka - Dentonet.pl
Autoamputacja języka – co każdy dentysta wiedzieć powinien? Lekarz

Two cases of nonsuicidal self-injury comprising partial autoamputation of the apex of the tongue Takashi Moriya, Hitoshi Sato, Kenichi Takeda, Kaori Ikezaki, Ryogo Katada, Tatsuo Shirota Zranienia i uszkodzenia w obrębie tkanek miękkich i twardych ...

bruksizm
Bruksizm może mieć związek z poziomem witaminy D Lekarz

Jak wynika z artykułu opublikowanego 6 lutego na stronie internetowej czasopisma naukowego „Clinical and Experimental Dental Research”, nasilenie zaciskania i zgrzytania zębami może być zależne od poziomu witaminy D w organizmie. Badania krwi u ucze...

finansowanie świadczeń NFZ - Dentonet.pl
PTS: pacjent powinien móc dopłacić do wizyty na NFZ Lekarz

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne wydało specjalne stanowisko prawno-medyczne, w którym podkreśla, że pacjent powinien mieć możliwość otrzymania dodatkowego świadczenia zdrowotnego (nierefundowanego) podczas wizyty, która jest przeprowadzana przez ...

NSK SP2 banner art Dentonet 1
Unit implantologiczny Surgic Pro2 - nowa jakość pracy Lekarz

Uznany na całym świecie system unitów implantologicznych japońskiego koncernu NSK Nakanishi Surgic Pro wyewoluował właśnie w serię Surgic Pro2. Trzy główne linie rozwoju tego urządzenia to: funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz bezprzewodowe rozszerzen...