Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Idea „okrągłego stołu” w ochronie zdrowia będzie kontynuowana

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Idea „okrągłego stołu” w ochronie zdrowia będzie kontynuowana

Idea dialogu społecznego ze wszystkimi środowiskami funkcjonującymi w systemie ochrony zdrowia w Polsce, podjęta przez byłego ministra zdrowia Marka Balickiego, będzie kontynuowana przez jego następcę.

Minister Leszek Sikorski poinformował o swojej dobrej woli w tej sprawie w liście skierowanym do partnerów społecznych.

Pisze w nim, że pragnie podtrzymać zaproszenie do wzięcia udziału w konferencji „okrągłego stołu”. Inicjatywa ministra Marka Balickiego jest zgodna z jego głębokim przekonaniem, że polityka dialogu społecznego w sytuacji, w jakiej znajduje się polska służba zdrowia, powinna być kontynuowana.

Na dobrą współpracę z partnerami społecznymi powalają ministrowi liczyć ich pozytywne odpowiedzi na wystosowane zaproszenie, zaangażowanie wynikające z opisu problemów, które – ich zdaniem – powinny zostać poruszone podczas konferencji, a także spotkania, które minister Szikorski odbył z samorządami zawodowymi, przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz związkami zawodowymi.

Minister deklaruje chęć podjęcia współpracy jak najszybciej i podtrzymuje wstępnie ustalony na 23 kwietnia br. termin obrad otwierających konferencję. Informuje, że zwrócił się również do dr. Krzysztofa Kuszewskiego o kontynuowanie misji koordynatora obrad „okrągłego stołu” i spotkał się z przyjęciem propozycji.

W liście minister prosi o ograniczenie liczby zgłoszonych uczestników konferencji ze względu na jej roboczy charakter. Zapewnia, że w możliwie najbliższym czasie prześle imienne zaproszenia wraz z podaniem szczegółów obrad.

Idea dialogu społecznego w ochronie zdrowia została zainicjowana przez ministra zdrowia Marka Balickiego, jako odpowiedź na powodującą wiele konfliktów politykę prowadzoną przez jego poprzednika ministra Mariusza Łapińskiego. Balicki zaapelował na początku swojego urzędowania o 60 dni spokoju i rozpoczął rozmowy z przedstawicielami środowisk medycznych. Ustalona wówczas konferencja „okrągłego stołu” ma być próbą znalezienia rozwiązań dla narastających problemów służbie zdrowia.

Źródło: www.clinka.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

egzaminy PES - Dentonet.pl
Minister zdrowia: jesienna sesja PES wydłużona do końca roku Lekarz

Minister zdrowia wydłużył czas trwania sesji jesiennej PES w 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Zgodnie rozporządzeniem ministra zdrowia z 31 sierpnia 2020 r. w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów, w przypadkach uzasadnionych nadzwyczajnymi...

Adam Niedzielski - Dentonet.pl
Adam Niedzielski będzie nowym ministrem zdrowia Lekarz

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił opinii publicznej kandydatury ministrów odpowiedzialnych za służbę zdrowia i politykę zagraniczną. Na czele ministerstwa zdrowia stanie Adam Niedzielski – prezes NFZ-u, natomiast nowym szefem dyplomacji zostanie...

egzamin PES - Dentonet.pl
Państwowe Egzaminy Specjalizacyjne w tym roku bez części ustnej Lekarz

Minister zdrowia poinformował, że – biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną oraz apele środowiska lekarskiego – zamierza skorzystać z uprawnienia do odstąpienia od przeprowadzenia egzaminu ustnego PES. Jak poinformowało ministerstwo zdrowi...

ROZWIŃ WIĘCEJ
list otwarty - Dentonet.pl
List otwarty Naczelnej Izby Lekarskiej do ministra zdrowia Lekarz

Naczelna Izba Lekarska wystosowała do ministra zdrowia list otwarty, w którym apeluje o podjęcie działań mających na celu usprawnienie działania sektora ochrony zdrowia w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz kompleksowe reformy po jej zakończeniu. ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres