Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Fyox® – rewolucja w regeneracji dziąseł

Publikacja:
Fyox® – rewolucja w regeneracji dziąseł

Fyox® – rewolucja w regeneracji dziąseł

Fyox® to innowacyjny preparat przeznaczony do regeneracji tkanek przyzębia, zawierający w składzie TCA (kwas trójchlorooctowy) i nadtlenek wodoru w niskim stężeniu. Doraźnie pozwala on na odkażenie i bardzo szybką regenerację dziąsła i tkanek przyzębia, a w dłuższej perspektywie – na utrzymanie tkanek jamy ustnej w całkowitym zdrowiu.

Fyox® powstał na bazie patentu na produkt dermatologiczny PRX-T33 o działaniu regenerującym i biorewitalizującym skórę – w sposób nieinwazyjny i bez użycia igieł. Autorką formuły jest dr Rossana Castellana – dermatolog z laboratorium WiQo GPQ z Triestu. Protokoły zastosowania preparatu Fyox® w stomatologii opracowała dr Jelena Pavesic – stomatolog z Triestu oraz konsultant naukowy działu produktów stomatologicznych laboratorium WiQo GPQ z Triestu.

Fyox® – celowana regeneracja tkanek przyzębia

Początkowo Fyox® miał być preparatem wspomagającym leczenie pacjentów z aparatem ortodontycznym. Okazało się jednak, że jego wyjątkowy skład – kluczowymi składnikami preparatu są bowiem TCA (kwas trójchlorooctowy) i nadtlenek wodoru w niskim stężeniu – pozwala na wykorzystywanie go również jako preparatu celowanego na regenerację tkanek przyzębia.

Zarówno kwas trójchlorooctowy, jak i nadtlenek wodoru gwarantują działanie antyseptyczne preparatu. TCA – ze względu na stosunkowo agresywne działanie – nie cieszył się dotąd dużą popularnością w stomatologii, ale w preparacie Fyox® jest modulowany przez cząsteczkę nadtlenku wodoru – dzięki temu nie wykazuje działania agresywnego, ale też nie traci skuteczności, nadal wykazując właściwości złuszczające warstwę dziąseł poddawanych zabiegowi ze stanem zapalnym, w efekcie czego następuje natychmiastowa regeneracja tkanek miękkich jamy ustnej. Nadtlenek wodoru w niskim stężeniu jest naturalnie obecny w strukturach komórkowych, dzięki czemu stymuluje i przyspiesza procesy gojenia.

Po zastosowaniu wyrobu medycznego Fyox® uzyskuje się efekty odkażenia i bardzo szybkiej regeneracji dziąsła i tkanek przyzębia, a w dłuższej perspektywie – utrzymania tkanek jamy ustnej w całkowitym zdrowiu.

Prostota użycia, skuteczność działania

Zabieg z zastosowaniem Fyox® jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje uwrażliwienia zębów – ani w trakcie, ani po zabiegu. Przeznaczony jest dla pacjentów w każdym wieku, również dla dzieci. Technika nakładania produktu jest prosta, nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia, dlatego też Fyox® jest chętnie stosowany nawet przez poczatkujących dentystów i higienistki stomatologiczne.

Produkt ma postać płynu, który znajduje się w ampułce z gumowym korkiem – lekarz pobiera potrzebną dawkę, a resztę preparatu przechowuje w lodówce do kolejnego użycia. Na jeden zabieg zużywa się średnio 0,1 ml, co odpowiada kropli produktu – taka ilość wystarcza do wykonania zabiegu zupełnej regeneracji dziąseł po procedurze profesjonalnego oczyszczenia.

Fyox® jest nakładany aplikatorem microbrush, którym lekarz lub higienistka przez 30 sekund delikatnie wciera płyn w dziąsła i zęby. W zależności od protokołów zabiegowych, aplikację można powtórzyć podczas tego samego zabiegu, za kilka tygodni lub miesięcy.

Dlaczego warto używać Fyox® do higieny jamy ustnej?

Konieczność uzupełnienia zabiegów profesjonalnego oczyszczania zębów wynika z ograniczeń, jakie posiada ta procedura. Nawet podczas profesjonalnego oczyszczania nie da się w pełni usunąć kamienia nazębnego, osadu oraz biofilmu, nie odkaża się odsłoniętych kanalików zębinowych i nie działa w żaden sposób na otaczające dziąsła. Fyox® dzięki niskiemu pH usuwa wszystkie pozostałe na zębie zabrudzenia i biofilm, odkaża kanaliki zębowe i dzięki swojej unikalnej formule w biologiczny sposób stymuluje tkanki miękkie wokół zębów. Stosowany regularnie sprawia, że w znaczący sposób poprawia się stan dziąseł.

Fyox® jest doskonały w gabinetach stomatologicznych, w których stosowany jest przez stomatologów ogólnych, ortodontów, periodontologów, chirurgów stomatologicznych i higienistki. Nie należy również zapominać, że Fyox® to zabieg bezbolesny, co doceniają wszyscy pacjenci, ale również osoby go wykonujące, szczególnie jeśli pacjentami są dzieci i młodzież.

Fyox® to również idealne rozwiązanie w przypadku zapaleń dziąseł i wszystkich stanów zapalnych u pacjentów będących w trakcie leczenia ortodontycznego. Pozwala uniknąć sytuacji, w której po zakończeniu leczenia pacjent ma proste zęby, ale za to bardzo poważne problemy z tkankami przyzębia. Poprawa stanu tkanek miękkich i stabilizacja krzepnięcia (zahamowanie krwawienia z dziąseł) możliwe są dzięki właściwościom ściągającym i delikatnie hemostatycznym Fyox®. Produkt jest wyjątkowo lubiany przez chirurgów – zarówno w trakcie zabiegów odbudowujących dziąsła, jak i podczas przygotowania do umieszczenia implantów.

Biorąc pod uwagę efekty kliniczne i wyniki przeprowadzonych badań klinicznych, które potwierdzają wyjątkowość produktu, można przypuszczać, że Fyox® będzie niezastąpionym zabiegiem wspomagającym w terapiach nowoczesnej stomatologii.

Wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem wyrobu medycznego Fyox® w Polsce jest firma Fenice sp. z o.o. z Warszawy (www.szkolenia.fenice.pl).

Artykuł sponsorowany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Piotr Majewski
Różne metody regeneracji kości w implantologii [video] Lekarz

- Lekarze gubią się w licznych opcjach zabiegowych - mówi implantolog dr hab. n. med. Piotr Majewski pytany o różne dostępne metody regeneracji kości przy leczeniu implantologicznym. Od czego należy uzależniać wybór metody? ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Oral B dziasla
Dzień Zdrowych Dziąseł - wygląd dziąseł świadczy o zdrowiu! Lekarz

– Tylko około 1% Polaków nie ma problemu z dziąsłami – alarmuje prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Obchodzony 12 maja Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł przypomina, że wszystkie działania podejmowane ...

e-papierosy
E-papierosy: obniżona odporność i choroby dziąseł Lekarz

Chociaż są mniej szkodliwe dla organizmu niż tradycyjne palenie tytoniu, papierosy elektroniczne (e-papierosy) wywierają negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej, w tym mogą przyczyniać się do rozwoju i progresji chorób dziąseł. Naukowcy z New York U...

przerost dziasel
Przerost dziąseł Pacjent

Przerost dziąseł polega zazwyczaj na wolno postępującym, łagodnym rozroście tkanek dziąsła brzeżnego i przyczepionego oraz brodawki międzyzębowej, choć czasem – w skrajnych przypadkach – prowadzi do całkowitego przykrycia powierzchni podniebiennych, ...

podatek dochodowy - Dentonet.pl
Polski Ład przegłosowany. "To podatkowa rewolucja" Lekarz

W piątek Sejm przyjął ustawy podatkowe z Polskiego Ładu. - To podatkowa rewolucja, na której mało kto skorzysta - mówi Sławomir Dudek, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju. Zgodnie z rządowymi planami, zmiany powinny wejść w życie od początku 2022 r....

zakaz sprzedazy papierosow
Nowa Zelandia: rewolucja w dostępie do wyrobów tytoniowych Lekarz

Palenie tytoniu jest jednoznacznie szkodliwe dla naszego zdrowia. Negatywny wpływ tego nałogu (zarówno tradycyjnych papierów, jak i e-papierosów) dotyczy również zdrowia jamy ustnej. Z tego względu podejmowane są różnego rodzaju działania, których ce...

Listerine artykul 1
Rewolucja w walce z płytką nazębną? [VIDEO] Asysta

Stosowane przez pacjentów metody codziennej higieny jamy ustnej mają ogromne znaczenie w redukcji płytki nazębnej. W czasopiśmie „Journal of Dental Hygiene” pojawił się artykuł podsumowujący badania dotyczące skuteczności profesjonalnego szczotkowani...

zapalenie przyzebia
Zapalenia dziąseł – nitkowanie i szczotkowanie to za mało Asysta

Na Metropolitarnym Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Helsinkach prowadzone jest obecnie największe w Europie badanie nad paradontozą. Badanie wskazuje, że eliminacja bakterii zawartych w płytce nazębnej powinna być tak samo niezbędną częścią higieny j...