Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

„W czasie pandemii edukacja przeszła do Internetu” [wywiad]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
„W czasie pandemii edukacja przeszła do Internetu” [wywiad]

„W czasie pandemii edukacja przeszła do Internetu” [wywiad]

Z dr. n. med. Tomaszem Marią Kerczem, pomysłodawcą i organizatorem Konferencji Dentonet Online rozmawia Tomasz Hankiewicz.

Przed nami Konferencja Dentonet Online. Skąd pomysł na wydarzenie edukacyjne w takiej formie?

Dr n. med. Tomasz Maria Kercz: Cóż, odpowiem tradycyjnie na to pytanie, że „pomysł jest z głowy”. Tak całkiem serio, na 20-lecie Dentonetu miałem w planach wydarzenie edukacyjne w tradycyjnej formule konferencyjnej. Ale pandemia COVID-19 nie tylko nam pokrzyżowała wszystkie tegoroczne plany. W czasie wojny edukacja zeszła do podziemia, a w okresie pandemii przeszła do Internetu. Pojawiające się prawie każdego dnia webinary potwierdziły, że można uczyć się na odległość i – co nie mniej ważne – jest duże zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Dlatego też zadałem sobie pytanie, dlaczego nie umożliwić pragnącym wiedzy młodym dentystom poznania nowych technologii czy materiałów w formule online.

Rozumiem, że skoro konferencja ma odbyć się online, to będzie miała formę webinaru na żywo.

– Nie, nie będzie to transmisja na żywo, ponieważ nauczeni doświadczeniem wiemy, że bardzo często dochodzi do niezależnych od organizatora zakłóceń w sieci, co ma ogromny wpływ na jakość audio i – co najgorsze – jakość wideo. Wystarczy spojrzeć na powtarzające się komentarze w trakcie webinarów, że czegoś nie widać lub nie słychać. Dlatego nasze wykłady zostały przygotowane wcześniej przez wykładowców, z dużą dbałością o jakość obrazu i dźwięku, co z pewnością będzie z wielką korzyścią dla słuchaczy.

Program, lista prelegentów, a nawet liczba wykładów robią duże wrażenie…

– Zgadza się, liczba wykładów jest znacząca, a przy tym symboliczna – jest ich 20 na 20-lecie naszego portalu internetowego Dentonet.pl. Początkowo wydawało nam się to mało realne, aby w naprawdę krótkim czasie (zaledwie 7–8 tygodni) zorganizować tak duże, trwające 4 dni wydarzenie edukacyjne.

Na co zwracał Pan uwagę przy doborze wykładowców?

– Mam ogromną satysfakcję, że znam osobiście bardzo wielu znakomitych specjalistów i mistrzów stomatologii polskiej. Zdradziłem się im z takim pomysłem i okazało się, że wszyscy przyjęli moje zaproszenie. W tym miejscu bardzo im dziękuję za ich zaufanie, tym bardziej że wszyscy z nich są zapracowanymi lekarzami praktykami i są zaangażowani w różne projekty edukacyjne. To dzięki tym nazwiskom Konferencja Dentonet Online jest unikatowa.

Do kogo skierowane są wykłady, które obejrzą uczestnicy konferencji?

– Konferencja ta celowo nie ma tematu przewodniego, aby każdy jej uczestnik – młody lekarz czy wybitny specjalista – znalazł coś interesującego dla siebie. Jak wspomniałem, wykładowcami są praktycy o różnych specjalnościach, którzy podzielą się swoim bogatym doświadczeniem klinicznym. Będą poruszone tematy dotyczące nowoczesnych technologii, stosowania nowych materiałów i aktualnych metod leczenia. Jestem przekonany, że jeżeli lekarz zapozna się z tytułami 20 wykładów, nie będzie miał problemu z podjęciem decyzji o wzięciu udziału w tym wydarzeniu.

Nowatorska forma konferencji dotyczy także tego, że można uczestniczyć w całej konferencji lub poszczególnych jej dniach, a po zakończeniu wydarzenia uczestnik ma dostęp do wykupionych wykładów.

– Tak, zgadza się, jest to novum w naszych realiach edukacyjnych. Z pewnością każdemu kiedyś zdarzyło się przysnąć na wykładzie i zgubić najciekawszy wątek (mnie zawsze zdarza się kilkuminutowa drzemka ale, broń Boże, nie z powodu braku szacunku dla wykładowców). W przypadku naszej konferencji można zdrzemnąć się w dowolnym momencie, ponieważ zarejestrowane wykłady będą dostępne dla uczestników w sieci przez kilka tygodni, a nawet miesięcy – i w każdej chwili będzie można do nich wrócić, zgodnie z sentencją Repetitio est mater studiorum.

Dziękuję za rozmowę!

I Konferencja Dentonet Online odbędzie się w dniach 25-28 czerwca. Wszystkie szczegóły dotyczące Konferencji oraz formularze zakupu biletów znaleźć można na stronie konferencja.dentonet.pl.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Wirtualny Asysdent - Dentonet.pl
Konferencja ASYSDENT po raz pierwszy także wirtualnie Asysta

Już 3 października w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. Ze względów bezpieczeństwa sprzedaż biletów na stacjonarne wydarze...

Asysdent 2020 już 3 października! Zamykamy sprzedaż, odliczamy dni Asysta

Już 3 października w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. Ze względów bezpieczeństwa sprzedaż biletów na wydarzenie została ...

Lekarze dentyści wsparli akcję „Pajacyk” Lekarz

Lekarze dentyści z całej Polski – uczestnicy I Konferencji Dentonet Online – poprzez kupno biletu na konferencję wsparli program „Pajacyk” prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną kwotą 6500 zł. Pieniądze trafiły już na konto PAH. Zorganizowana w d...

ROZWIŃ WIĘCEJ
I Konferencja Dentonet Online za nami - podsumowanie Lekarz

To ostatni dzień naszej I Konferencji Dentonet Online. 4 dni, 20 wykładów - na 20-lecie portalu Dentonet.pl. Konferencję podsumowuje jej pomysłodawca dr n. med. Tomasz M. Kercz - redaktor naczelny Dentonetu.    Dziękujemy, że byliście z...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres