Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Rozwiązania EdgeEndo – wywiad z dr. Charlesem J. Goodisem

Publikacja:
Rozwiązania EdgeEndo – wywiad z dr. Charlesem J. Goodisem

Rozwiązania EdgeEndo – wywiad z dr. Charlesem J. Goodisem

Marrodent oferuje portfolio rozwiązań endodontycznych firmy EdgeEndo®, jednego z największych na świecie dostawców pilników obrotowych NiTi, z powodzeniem od dwóch lat i właśnie rozszerzył tę gamę o EdgeFile® X7, najlepiej sprzedający się system EdgeEndo® NiTi w Stanach Zjednoczonych.

EdgeEndo® prowadzi działalność w 35 krajach na całym świecie. Misją firmy jest dostarczanie wysokiej jakości produktów i rozwiązań stomatologicznych w przystępnych cenach, co z kolei przynosi korzyści lekarzom i pacjentom na całym świecie.

Endodonta dr Charles J. Goodis, założyciel EdgeEndo®, otrzymał tytuł DDS (Doctor of Dental Surgery) Doktora w zakresie Chirurgii Stomatologicznej na Uniwersytecie w Michigan, ukończył studia GPR na Uniwersytecie w Minnesocie oraz rezydenturę w zakresie endodoncji na Uniwersytecie w Connecticut. Dr Goodis poświęcił swoją karierę na ciągłe doskonalenie w dziedzinie leczenia kanałowego. Jego odkrycia doprowadziły go do stworzenia skuteczniejszych narzędzi i procedur leczenia kanałowego. Od 25 lat pracuje jako endodonta w Albuquerque, Nowy Meksyk, USA.

Doktorze Goodis, proszę opowiedzieć nam coś o firmie i głównych produktach.

Moje doświadczenie w dziedzinie inżynierii mechanicznej i szkolenie w zakresie endodoncji, jak również chęć pomocy pacjentowi i dentyście w jak najlepszym wykonaniu ich pracy, zainspirowały mnie do założenia EdgeEndo. Edge działa na rynku amerykańskim od 2012 roku. W tym krótkim czasie staliśmy się jedną z największych firm endodontycznych na świecie. Obecnie oferujemy nasze produkty w 35 różnych krajach.

Naszymi głównymi produktami są pilniki NiTi, które są poddawane obróbce cieplnej w naszym opatentowanym procesie FireWire. Naszym najlepiej sprzedającym się systemem jest EdgeFile X7. Jest to jeden z wiodących pilników używanych przez endodontów w USA, Kanadzie, Nowej Zelandii, Australii i wielu krajach Bliskiego Wschodu. EdgeTaper Platinum i EdgeOne Fire również odniosły duży sukces na tych rynkach. EdgeEndo został dobrze przyjęty w branży. Oprócz pilników sprzedajemy również pełen asortyment akcesoriów, w tym gutaperkę i sączki papierowe.

Jakie są zalety pilników EdgeEndo i który endodonta najbardziej skorzysta na tych pilnikach?

Pacjentom oczywiście zależy na szybkiej procedurze leczenia kanałowego w związku z czym doceniają oni każdą możliwość skrócenia czasu pracy na fotelu. Pacjent oczekuje precyzyjnego oczyszczenia kanału korzeniowego, by pozbyć się bólu, zachowując ząb. Obie te cechy są wspierane przez elastyczność połączoną ze stabilnością, jaką zapewniają nasze pilniki, a tym samym umożliwiają endodontom wykonanie dokładnego i szybkiego zabiegu. Ponadto, dzięki korzystnym cenom plików, leczenie jest również bardziej efektywne pod względem kosztów. 

Marrodent 2

Jak osiągnąć równowagę między oferowaniem wysokiej jakości produktów endodontycznych, a przystepną ceną ?

Jakość i wartość są najważniejsze w EdgeEndo. Posiadamy bardzo szczegółowy system jakości, który pozwala nam wytwarzać spójny produkt wysokiej jakości. Niestety, będąc endodontą leczącym pacjentów, widziałam, jak wysokie są koszty, i pomyślałam, że nadal możemy oferować świetny produkt w dobrej cenie, która zapewnia odpowiedni stosunek ceny do jakości. Myślę, że rozsądne ceny są ważne dla praktyki dentystycznej, ponieważ wraz ze zmianą struktury opłat stomatologicznych w Stanach Zjednoczonych niektórzy dentyści zarabiają mniej niż wcześniej, a wierzę, że oferowanie wysokiej jakości instrumentu po niższej cenie naprawdę pomaga dentystom odnieść sukces.

Jakie jest najważniejsze narzędzie do opracowania kanałów korzeniowych? Ile pilników potrzeba z reguły?

Osobiście preferuję EdgeFile X7, jest super elastyczny, wydajny i niewiarygodnie wytrzymały.  Każdy system nieco się różni. Z reguły większość kanałów korzeniowych można opracować przy użyciu od 1 do 3 pilników.

Uprościliśmy technikę systemów, aby pomóc dentyście i wyeliminować zbędne instrumenty. Jako endodonta nigdy nie używałam wszystkich rozmiarów pilników, jakie są w opakowaniu. Dzięki moim systemom można kupić potrzebne pilniki i zastosować techniki, nad którymi pracowaliśmy z innymi dentystami.

Częstym problemem związanym z opracowywaniem kanałów korzeniowych jest cykliczna trwałość zmęczeniowa. Jak odporne są pilniki EdgeEndo (być może w odniesieniu do badania klinicznego)?

Nasze systemy pilników są bardzo odporne na cykliczne zmęczenie. Przeprowadziliśmy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne testy, aby upewnić się, że są one bardziej odporne. Lekarz dentysta może odnieść się do wszystkich opublikowanych badań na naszej stronie, które potwierdzają naszą opinię (https://web.edgeendo.com/studies/).

Co jeśli mam już działający system i technikę? Czy pilniki EdgeEndo są kompatybilne?

Tak, zaprojektowałem wiele systemów, aby ułatwić lekarzowi zintegrowanie Edge z ich praktyką, wykorzystując tę samą technikę i ustawienia motoryczne. Jeśli dentysta przeszedł na system Edge, nadal może korzystać z gutaperek, sączków papierowych i obturatorów, które ma na stanie.

Czy klienci potrzebują nowych mikrosilników, aby móc używać pilników EdgeEndo?

Mikrosilnik obecnie używany przez dentystów powinien być w stanie pracować z naszymi pilnikami. Doradzamy zakup nowego mikrosilnika tylko wtedy, gdy dentysta chce użyć jednego z naszych systemów recyprokalnych, takich jak EdgeOne Fire, który nie może być używany z silnikiem w systemie rotacyjnym.

Proces obróbki cieplnej pilników EdgeEndo wydaje się odgrywać dużą rolę w jakości i tym samym różni się od pilników innych producentów. Czy może nam Pan opisać zalety?

Spędziliśmy dużo czasu, tworząc geometrycznie najlepsze instrumenty. Opatentowany proces obróbki cieplnej FireWire znacznie usprawnia metalurgię NiTi, zapewniając doskonałą wytrzymałość i elastyczność, poprawiając cykliczną trwałość zmęczeniową lub innymi słowy, zmniejszając ryzyko rozdzielenia się naszych pilników. Kolejną zaletą FireWire NiTi jest to, że pilniki EdgeEndo nie „odbijają się”, zachowując anatomię kanału i dokładnie podążając za światłem podczas jego kształtowania.

W jaki sposób minimalizuje się ryzyko złamania w przypadku Pana pilników i czy są tu jakieś lepsze właściwości w porównaniu z pilnikami innych producentów?

Nasze pilniki łączą w sobie cechy wysokiej wydajności i elastyczności, dzięki autorskiemu procesowi obróbki cieplnej FireWire, a jednocześnie są niezwykle bezpieczne i odporne na pękanie. Zostały zaprojektowane z funkcją tzw. bezpiecznego odwijania. Pliki zaczynają się rozwijać przed pęknięciem. Odwijanie sygnalizuje lekarzowi, że pilnik jest zmęczony i może się złamać, jeśli będzie kontynuował pracę pilnikiem. Dzięki temu procedura jest przyjemniejsza dla lekarza i pacjenta. Pacjent siedzi na fotelu tylko tak długo, ile potrzeba, co oszczędza czas i koszty dla obu stron.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem systemów EdgeEndo jest firma Marrodent. Więcej o systemach Edge Endo znajdziesz tutaj https://www.marrodent.pl/edgeendo/.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Tomasz Kercz
Największa lekcja stomatologii - radość i ... ulga [WYWIAD] Asysta

- Bicie rekordu nie miało na celu tylko dobrej zabawy, ale – przede wszystkim – miało mieć aspekt edukacyjny - mówi dr n. med. Tomasz Maria Kercz, pomysłodawca "Największej na świecie lekcji stomatologii", która trafia właśnie do Księgi Rekordów Guin...

dr Bogurski - Dentonet.pl
Nieoptymalne rozwiązania w implantoprotetyce Lekarz

Czy w implantoprotetyce są obszary lub sytuacje kliniczne, w których stosowane obecnie rozwiązania nie są optymalne – nie spełniają oczekiwań lekarzy i pacjentów? O to pytamy lek. dent. Marcina Bogurskiego, członka zarządu Polskiej Akademii Stomatol...

nadwrazliwosc zebow
W jaki sposób powstaje ból w obrębie twarzoczaszki? [WYWIAD] Lekarz

- Z fizjologicznego punktu widzenia ból jest przewodzeniem informacji o uszkodzeniu tkanek, do którego doszło w naszym organizmie. Ból w tym przypadku spełnia rolę ostrzegająco-obronną - mówi w rozmowie z Dentonetem dr hab. n. med. Anna Przeklasa-Mus...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Tarcza Antykryzysowa - Dentonet.pl
Rozszerzono Tarczę Antykryzysową - kolejne rozwiązania dla firm Lekarz

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu przyjęto kolejny pakiet pomocy dla firm w związku z epidemią koronawirusa. Tzw. Tarcza Antykryzysowa 2.0 zakłada m.in. prawo do zwolnienia z ZUS-u dla firm zatrudniających do 49 osób. Tarcza Antykryzysowa to pa...

zdalna konsultacja - Dentonet.pl
Rozwiązania telemedyczne wykorzystywane także w stomatologii Lekarz

Polacy opracowują kompaktowe urządzenie telemedyczne, które pozwoli dokonać pełnej diagnozy pacjenta bez wychodzenia z domu. Higo to otoskop, termometr, stetoskop, szpatułka i dermatoskop w jednym, które pozwoli kompleksowo zbadać chorego na odległoś...

Mariusz Oboda
Mariusz Oboda na rynku od 30 lat [WYWIAD] Lekarz

Blisko 30 lat na rynku stomatologicznym funkcjonuje najbardziej rozpoznawalny w kraju trener rozwoju praktyk stomatologicznych w Polsce - Mariusz Oboda. Rozmawiamy o tym, czym zajmuje się firma Oboda Group, ale też rynkowej konkurencji. ...

Marta Gruchala
Studenci zostali poszkodowani? Wywiad ze studentką V roku Lekarz

- Program studiów jest dość przeładowany, nawet w normalnym trybie nauczania ciężko jest wyrobić pewne normy, dlatego to budzi moje największe obawy - czy da się nadrobić praktyczny materiał w ograniczonym czasie? Jak będą wyglądały zajęcia, dostępno...

koferdam
Koferdam? Tak, mam. To moje ulubione narzędzie [wywiad video] Asysta

- To moje ulubione narzędzie - mówi o koferdamie dypl. hig. stom. Beata Grzegorek, która prowadzi warsztaty z zakładania tego  elementu. Ta pozornie prosta czynność przysparza asystentkom, higienistkom i lekarzom nieraz trudności. Tego nie można nauc...

implant 1527310 960 720
"Zawsze są pacjenci, którzy nie mogą czekać" [WYWIAD] Lekarz

O prowadzeniu praktyki stomatologicznej w pierwszych dniach epidemii SARS-CoV-2 z dr. n. med. Tomaszem Marią Kerczem rozmawia Tomasz Hankiewicz. Panie Doktorze, trawestując tytuł powieści Gabriela G. Marqueza, jak wygląda stomatologia w czasach zara...

Dentonet - nowoczesne biomateriały syntetyczne
Rozwiązania hybrydowe we współczesnej stomatologii Lekarz

- Brzmi enigmatycznie, ale chodzi tu o stosowanie  niekonwencjonalnego napełniacza w materiałach kompozytowych - mówi dr n. med. Marcin Aluchna. Rozmawiamy tuż po wykładzie pt. "Zastosowanie konstrukcji hybrydowych w odtwarzaniu braków jakościowych i...