Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Technologia magnetyczna w szczoteczkach Oral-B IO Series: nowoczesne rozwiązanie dla zdrowych zębów i dziąseł

Publikacja:
Technologia magnetyczna w szczoteczkach Oral-B IO Series: nowoczesne rozwiązanie dla zdrowych zębów i dziąseł

Technologia magnetyczna w szczoteczkach Oral-B IO Series: nowoczesne rozwiązanie dla zdrowych zębów i dziąseł

Szczoteczki elektryczne stały się nieodłącznym elementem codziennej higieny jamy ustnej. Wśród nich szczególne miejsce zajmują innowacyjne szczoteczki magnetyczne, które łączą zaawansowane technologicznie rozwiązania z doskonałym efektem czyszczenia. Marka Oral-B, znana ze swojej dbałości o zdrowie i czystość całej jamy ustnej, wprowadziła na rynek serię szczoteczek Oral-B IO, wykorzystujących napęd magnetyczny.

Technologia ta kieruje całą energię czyszczenia bezpośrednio na końce włókien, co pozwala na skuteczniejsze i delikatniejsze mycie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych. Szereg modeli dostępnych w ofercie marki – od Oral-B IO Series 4 po najbardziej zaawansowany technologicznie model Oral-B IO 10 – umożliwia każdemu użytkownikowi dobranie odpowiedniej dla siebie szczoteczki.

Działanie napędu magnetycznego w tych urządzeniach polega na generowaniu mikrowibracji, dzięki którym (w połączeniu z szybkimi ruchami oscylacyjno-rotacyjnymi okrągłej główki) proces mycia staje się bardziej precyzyjny i komfortowy. To tylko jedna z wielu funkcji inteligentnych jakie oferuje seria Oral-B Io, która sprawia że jest to obecnie jedna z najlepszych szczoteczek na rynku. W połączeniu z inteligentnymi funkcjami, takimi jak zaawansowany czujnik nacisku, jest to urządzenie, które pomaga przenieść pielęgnację jamy ustnej na zupełnie nowy – wyższy – poziom.

Jak działa innowacyjna technologia magnetyczna w elektrycznych szczoteczkach do zębów Oral-B

Technologia magnetyczna w szczoteczkach Oral-B IO Series to prawdziwy przełom w dziedzinie higieny jamy ustnej. Innowacyjny napęd magnetyczny, który został zastosowany w tych urządzeniach, kieruje całą energię czyszczenia bezpośrednio na końce włókien. Dzięki temu proces mycia zębów jest nie tylko skuteczniejszy, ale również delikatniejszy dla dziąseł. Zaletą, na którą zwracają uwagę użytkownicy nowoczesnej szczoteczki magnetycznej, jest jej bardzo cicha praca.

Szczoteczka magnetyczna Oral-B IO wykorzystuje mikrowibracje do dokładnego oczyszczania każdego zęba. Napęd ten generuje szybkie ruchy oscylacyjno-rotacyjne, które docierają nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. W efekcie uzyskujemy doskonale czyste i zdrowe zęby oraz dziąsła.

W trakcie procesu szczotkowania technologia Oral-B IO monitoruje siłę nacisku (czyli sprawdza, czy za mocno lub za słabo dociskamy szczoteczkę do zębów) oraz wybrany program pracy dzięki interaktywnemu wyświetlaczowi LED. Dzięki temu szczoteczką można sterować jeszcze precyzyjniej, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i czystości całej jamy ustnej. Wszystkie te funkcje sprawiają, że szczoteczki magnetyczne Oral-B to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń do pielęgnacji jamy ustnej dostępnych na rynku.

Badania potwierdzają bardzo wysoką skuteczność szczoteczek magnetycznych Oral-B iO pod względem usuwania płytki nazębnej, jak i poprawy stanu dziąseł u osób korzystających ze szczoteczek magnetycznych. Potwierdzają to badania kliniczne.

Kolejnym atutem szczoteczek Oral-B IO jest ich inteligentny design – są one nie tylko estetycznie wykonane, ale także ergonomiczne i łatwe w obsłudze. Ich innowacyjność objawia się również w dodatkowych funkcjach takich jak interaktywny wyświetlacz, który pokazuje najważniejsze informacje podczas szczotkowania czy poziom naładowania akumulatora.

Technologia magnetyczna w szczoteczkach Oral-B IO to prawdziwy przełom w dziedzinie higieny jamy ustnej. To innowacyjne rozwiązanie gwarantuje nie tylko skuteczne czyszczenie zębów, ale także dbałość o zdrowie dziąseł i całej jamy ustnej.

Porównanie różnych modeli szczoteczek magnetycznych Oral-B IO Series (od iO 4 do iO 10)

Szczoteczki magnetyczne Oral-B IO Series dostępne są w różnych modelach, które oferują unikalne funkcje, dodatkowe akcesoria i kolorystykę

1. Oral-B IO 4 (iO series 4) to podstawowy model serii, wyposażony w technologię magnetyczną, 4 tryby szczotkowania i zaawansowany czujnik nacisku. Dostępny jest w kolorach czarnym (Oral-B iO 4 Matte Black), białym (Oral-B iO 4 Quiet White) oraz lawendowym (Oral-B iO 4 Lavender).

2. Oral-B IO 5 (iO series 5) wzbogaca zestaw o interaktywny wyświetlacz LED monitorujący czas szczotkowania i poziom naładowania baterii, 5 trybów szczotkowania, inteligentny czujnik nacisku i technologię sztucznej inteligencji monitorującą proces czyszczenia. Dostępny jest w kolorach białym (Oral-B iO 5 White Alabaster) i czarnym (Oral-B iO 5 Matte Black).

3. Model Oral-B IO 6 (iO series 6) posiada wszystkie funkcje poprzednich modeli, a dodatkowo tryb intensywnej pielęgnacji dziąseł. Wyposażony jest w 5 trybów szczotkowania, interaktywny wyświetlacz i technologię sztucznej inteligencji, która dostarcza wskazówek dla dokładniejszego czyszczenia. Dostępny jest w kolorach białym (Oral-B iO 6 White Alabaster), szarym (Oral-B iO 6 Anthracite Grey) i czarnym (Oral-B iO 6 Black Onyx).

4. Szczoteczka Oral-B IO 7 (iO series 7) dodaje do zestawu personalizowany przewodnik do szczotkowania zębów. Wyposażony jest w okrągłą główkę szczoteczki z delikatnymi mikrowibracjami, 5 trybów szczotkowania, inteligentny czujnik nacisku i innowacyjną ładowarkę iO Sense. Dostępny jest w kolorach białym (Oral-B iO 7 White Alabaster) i czarnym (Oral-B iO 7 Black Onyx).

5. Model Oral-B IO 8 (iO series 8) oferuje wszystkie cechy poprzednich modeli, z dodatkiem trybu dla wrażliwych zębów. Szczoteczka ma 6 trybów szczotkowania, ulepszony czujnik siły nacisku, inteligentną ładowarkę iO Sense i technologię sztucznej inteligencji do dostarczania wskazówek dla dokładniejszego czyszczenia. Dostępny jest w kolorach białym (Oral-B iO 8 White Alabaster) i czarnym (Oral-B iO 8 Black Onyx).

6. Oral-B IO 9 (iO series 9) to zaawansowany model serii, oferujący 7 trybów szczotkowania, w tym unikalny tryb superdelikatnego czyszczenia, inteligentny czujnik siły nacisku i ładowarkę iO Sense. Dostępny jest w kolorach białym (Oral-B iO 9 White Alabaster) oraz czarnym (Oral-B iO 9 Black Onyx).

7. Na koniec mamy Oral-B IO 10 (iO series 10) flagowy model serii oferujący największy zakres funkcji. Szczoteczka ma 7 trybów szczotkowania, inteligentną ładowarkę iO Sense, interaktywny wyświetlacz i technologię sztucznej inteligencji, która dostarcza wskazówek dla dokładniejszego czyszczenia i monitorowania zębów 3D. Szczoteczka Oral-B iO 10 dostępna jest w eleganckim kolorze białym (Oral-B iO 9 Stardust White) i czarnym (Oral-B iO 9 Cosmic Black).

Wybrane modele posiadają etui podróżne umożliwiające bezpieczne przechowywanie szczoteczek podczas podróży oraz są wyposażone w technologię magnetyczną zapewniającą skuteczne i delikatne czyszczenie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych.

Jak zaawansowany czujnik nacisku pomaga lepiej czyścić zęby i jego rola podczas szczotkowania

Zaawansowany czujnik nacisku w szczoteczkach magnetycznych Oral-B IO to jedna z kluczowych funkcji, które decydują o skuteczności mycia zębów. Czujnik ten monitoruje siłę, jaką wywieramy na szczoteczkę podczas jej przykładania do zęba (zbyt mocny lub za słaby). Jeżeli nacisk jest za duży, urządzenie informuje o tym poprzez zmianę koloru światła na czerwony. Dzięki temu użytkownik może natychmiast dostosować siłę nacisku i uniknąć potencjalnego uszkodzenia szkliwa czy dziąseł. Dodatkowo – pozwala zidentyfikować zbyt słaby nacisk główki szczoteczki, który może prowadzić do niedokładnego oczyszczenia powierzchni zębów.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość połączenia szczoteczki Oral-B IO z dedykowaną aplikacją na smartfona (dostępną w Google Play i App Store). Aplikacja ta umożliwia śledzenie naszych nawyków higienicznych oraz daje nam dostęp do spersonalizowanych porad dotyczących prawidłowego mycia zębów. Wszystko to przekłada się na lepsze rezultaty codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Inteligentny czujnik nacisku odgrywa więc ważną rolę podczas mycia zębów – pomaga nie tylko utrzymać odpowiednią siłę nacisku, ale także uświadamia użytkownikowi znaczenie delikatnego i dokładnego czyszczenia każdego ze swoich zębów.

Opis dodatkowych funkcji szczoteczek Oral-B (interaktywny wyświetlacz, poziom naładowania akumulatora, etui)

Szczoteczki Oral-B IO wyposażone są w interaktywny wyświetlacz, który ułatwia korzystanie z urządzenia. Wyświetla on informacje takie jak czas szczotkowania czy poziom naładowania akumulatora, co jest niezwykle przydatne podczas codziennego użytkowania. Dodatkowo, dzięki temu można łatwo sprawdzić wybrany program pracy i dostosować go do swoich potrzeb.

Inną zaawansowaną funkcją tych szczoteczek jest aplikacja monitorująca skuteczność szczotkowania. Dzięki niej możemy zobaczyć prezentację obszarów dokładniej domytych oraz tych, które wymagają większej uwagi. To doskonałe narzędzie dla osób dbających o zdrowie swojej jamy ustnej i chcących poprawić efektywność swojej codziennej rutyny higienicznej.

Wszystkie te funkcje dopełnia eleganckie etui do przechowywania i transportu szczoteczek Oral-B IO. Jest to idealne rozwiązanie dla osób często podróżujących lub ceniących porządek w łazience. Wszystko to sprawia, że szczoteczki Oral-B IO to prawdziwie nowoczesne narzędzia do pielęgnacji jamy ustnej.

Dlaczego wybrać szczoteczkę magnetyczną Oral-B

Wybór modelu z kategorii szczoteczek magnetycznych Oral-B to decyzja o zaawansowanej technologii, która przekłada się na skuteczne mycie zębów. Dzięki innowacyjnemu napędowi magnetycznemu, energia jest kierowana bezpośrednio do końcówek włókien, co umożliwia dokładniejsze czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Szczoteczki te nie tylko skutecznie czyszczą i szczotkują zęby, ale również dbają o zdrowie dziąseł poprzez delikatne mikrowibracje.

Zaawansowane szczoteczki Oral-B iO są także wyjątkowo łatwe w obsłudze dzięki interaktywnym wyświetlaczom LED oraz inteligentnym czujnikom nacisku. Wyświetlacze prezentują najważniejsze informacje podczas procesu mycia zębów – od czasu trwania procedury po poziom naładowania akumulatora i wybrany program pracy. Czujniki natomiast pomagają monitorować siłę nacisku podczas szczotkowania, zapewniając komfortowe i bezpieczne dla dziąseł użytkowanie.

Dodatkowo warto wspomnieć o estetyce tych urządzeń – eleganckie etui oraz nowoczesny design sprawiają, że szczoteczki magnetyczne Oral-B stanowią ładny dodatek do każdej łazienki. Wszystko to sprawia, że wybór szczoteczki magnetycznej Oral-B to inwestycja w zdrowie i estetykę jamy ustnej.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Oral-B


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dzien Zdrowych Dziasel
Dzień Zdrowych Dziąseł: co dziąsła mówią o Twoim zdrowiu? Lekarz

Obchodzony 12 maja Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł to dobry moment, żeby pogłębić świadomość na temat higieny jamy ustnej, a także zwrócić uwagę na związek między zdrowiem dziąseł a chorobami ogólnoustrojowymi. Z tej okazji Polskie Towarzystwo Period...

Dentoexpress Oral B
Oral-B i jej technologia magnetyczna w grze Dentoexpress [video] Lekarz

Już od trzech lat technologia magnetyczna rewolucjonizuje codzienną higienę jamy ustnej wśród pacjentów w naszym kraju. To właśnie tego rozwiązania dotyczyło zadanie, z którym uczestnicy tegorocznej gry Dentoexpress mierzyli się na stoisku firmy Oral...

brush ptn38ym
Szczoteczki soniczne - zdrowe rozwiązanie dla dziąseł Pacjent

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa dbania o zdrowie zębów i piękny uśmiech. Coraz więcej osób decyduje się ułatwić sobie to zadanie przy pomocy elektrycznych szczoteczek. Do wyboru mamy modele rotacyjne i szczoteczki soniczne. Pierwszy wariant...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Oral B dziasla
Dzień Zdrowych Dziąseł - wygląd dziąseł świadczy o zdrowiu! Lekarz

– Tylko około 1% Polaków nie ma problemu z dziąsłami – alarmuje prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Obchodzony 12 maja Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł przypomina, że wszystkie działania podejmowane ...

technologia magnetyczna1
Technologia magnetyczna w codziennej higienie jamy ustnej Asysta

Pan Waldemar to mój pacjent od kilku lat. Jego stomatologiczny problem jest ciągle ten sam: obfita płytka nazębna, brzeżne zapalenie dziąseł i kamień nazębny. Na jego przykładzie przedstawię, jak technologia magnetyczna pozwoliła zmienić poziom higie...

Pokemony
Pokemony na szczoteczkach zachęcą dzieci do mycia zębów Asysta

Azjatycka firma Zenyum, zajmująca się produkcją akcesoriów i środków do higieny jamy ustnej, wypuściła na rynek serię szczoteczek sonicznych dla dzieci inspirowanych uwielbianymi przez maluchy na całym świecie postaciami Pokemonów. W skład kolekcji ...

Oral B Dentoexpress
Technologia magnetyczna od Oral-B w grze Dentoexpress Lekarz

Marka Oral-B – światowy lider na rynku szczoteczek do zębów – była jednym z partnerów gry Dentoexpress, która odbyła się w ramach tegorocznych targów stomatologicznych Krakdent. Fabuła gry terenowej Dentoexpress skoncentrowana była wokół postaci taj...

szczoteczka magnetyczna_1
Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO - recenzja higienisty Asysta

Wszyscy wiemy, jak ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest utrzymywanie prawidłowej higieny. Jednym z kluczowych elementów codziennego dbania o ciało jest higiena jamy ustnej. Niestety, w naszej codziennej pracy widzimy, jak wielu osobom daleko...

swiatowy dzien zdrowych dziasel
Zbliża się Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł – to już 12 maja! Lekarz

12 maja po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł. To dobra okazja, by przypomnieć, że zdrowa jama ustna to nie tylko zdrowe zęby, ale i dziąsła, a ich choroby mogą mieć bardzo poważny wpływ na ogólny stan organizmu. Obchodzo...