Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO – recenzja higienisty

Publikacja:
Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO – recenzja higienisty

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO – recenzja higienisty

Wszyscy wiemy, jak ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest utrzymywanie prawidłowej higieny. Jednym z kluczowych elementów codziennego dbania o ciało jest higiena jamy ustnej. Niestety, w naszej codziennej pracy widzimy, jak wielu osobom daleko w tej kwestii do ideału. Dlatego ważne jest, by polecać pacjentom produkty maksymalnie ułatwiające zachowanie higieny jamy ustnej. Produktem takim jest bez wątpienia szczoteczka magnetyczna Oral-B iO9.

Higiena jamy ustnej nie jest prosta, co jest spowodowane m.in. jej dość skomplikowaną anatomiczną budową oraz trudnością z dostępem do każdej powierzchni zęba czy przestrzeni międzyzębowych. Zdarza się, że pacjenci ograniczają się do oczyszczania miejsc łatwo dostępnych, pozostawiając inne na drugim planie, co szybko odbija się na zdrowiu jamy ustnej.

Głównym celem higieny jamy ustnej jest usunięcie płytki nazębnej. Można to zrobić przy użyciu szczoteczki manualnej, ale tylko wtedy, gdy jest stosowana świadomie, z odpowiednią techniką i należytą uwagą, a jak wiemy – z tym bywa różnie. Dlatego pojawiły się próby zmechanizowania tej czynności. Tak powstały szczoteczki o napędzie elektrycznym – początkowo z myślą o pacjentach niesprawnych ruchowo oraz o szczególnych potrzebach higienicznych. Szybko trafiły one także do rąk przeciętnych pacjentów – wszyscy lubimy ułatwiać sobie życie… Jak się jednak okazało, szczoteczki elektryczne są nie tylko wygodniejsze, ale także o wiele skuteczniejsze. Oczyszczają zęby nawet sześć razy dokładniej niż szczoteczki manualne, przyczyniając się do poprawy poziomu higieny, a co za tym idzie – również zdrowia jamy ustnej.

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO9 – innowacja w domowej higienie jamy ustnej

Jednym z najnowszych i zarazem najbardziej innowacyjnych osiągnięć w zakresie domowej higieny jamy ustnej jest stworzona przez firmę Oral-B nowa seria szczoteczek magnetycznych iO.

Szczoteczka magnetyczna iO od Oral-B charakteryzuje się kompletnie nowym rodzajem napędu, który niesie ze sobą szereg zalet. W odróżnieniu od klasycznych szczoteczek elektrycznych, silnik tej konstrukcji pracuje w płaszczyźnie pionowej i posiada znacznie mniej elementów trących. Dzięki temu szczoteczka magnetyczna pracuje znacznie ciszej, a dodatkowo – znacznie mniej odczuwalne są wibracje urządzenia.

Nie oznacza to jednak, że energia generowana przez silnik magnetyczny jest tracona. Jest ona przekazywana bezpośrednio do główki szczoteczki i jej włókien, co wywołuje innowacyjny efekt – mikrowibracje włókien. To zjawisko niesie ze sobą wiele korzyści: lepsze oczyszczanie linii dziąsła, dokładniejsze oczyszczanie z płytki nazębnej oraz znacznie lepsze docieranie do trudno dostępnych powierzchni.

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO9 z okrągłą główką

szczoteczka magnetyczna_2Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO9 ma jeszcze jedną olbrzymią przewagę – okrągłą główkę, która pracuje w znanej nam już technologii 2D, czyli ruchów oscylacyjno-rotacyjnych. Dotychczasowe badania wykazały dominację tej szczoteczki w redukcji płytki nazębnej – według badań usuwa ona o 41% więcej płytki z przestrzeni międzyzębowych, o 49% więcej z linii dziąsła, zaś całą jamę ustną oczyszcza średnio o 29% lepiej w porównaniu do szczoteczek o prostokątnych główkach.

Sama główka szczoteczki magnetycznej Oral-B iO9 wraz z włóknami także przeszła zmiany. Jest nieco większa od poprzedniczek, ale nie wpływa to na samo oczyszczanie i komfort użytkowania. Włókna nowych główek zostały zagęszczone. Jest ich do 4000 i są ultra-cienkie, czego jestem olbrzymim fanem. Zostały skupione w pęczkach ustawionych pod kątem do płaszczyzny horyzontalnej i odpowiednio skręcone. Dzięki temu podczas pracy przylegają do zęba znacznie lepiej. To jednak nie koniec innowacji – w szczoteczce wprowadzono także zmienny kąt oscylacji. W zależności od wybranego programu, główka szczoteczki obraca się w różnych kątach, od 15 do 32°. Takie dostosowanie zakresu ruchu do potrzeb i rodzaju higieny to rewolucja w podnoszeniu jej skuteczności.

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO9 – inteligentny czujnik nacisku i aplikacja mobilna

Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO9 wyposażona została w inteligentny czujnik nacisku. Jak wykazały liczne badania, na efektywność oczyszczania ma wpływ m.in. siła, z jaką naciskamy szczoteczką na powierzchnie zębów. Zbyt słaby nacisk to mniej skuteczne oczyszczanie zębów, za mocny nacisk może powodować abrazję i podrażnienia dziąseł. Dlatego już szczoteczki elektryczne były wyposażane w czujniki pokazujące nam, kiedy nacisk jest za mocny. Szczoteczka magnetyczna z serii iO rozwiązała problem czujnikiem inteligentnym, który informuje nas, kiedy nacisk jest zbyt słaby oraz zbyt mocny, optymalnie prowadząc użytkownika przez cały proces oczyszczania.

Każdy element szczoteczki odpowiedzialny za efektywność oczyszczania został mocno ulepszony. I jak wykazują badania, Oral-B iO9 oczyszcza lepiej od konkurencyjnych szczoteczek nawet o 49%.

Zmianom uległa także znana już z poprzednich generacji urządzeń aplikacja monitorująca higienę jamy ustnej. Aplikacja nie tylko pokazuje stopień oczyszczenia poszczególnych przestrzeni, ale także monitoruje powierzchnie zębów. Ujawnia nam także, gdzie i przez jaki czas zbyt mocno naciskaliśmy szczoteczką na zęby. To świetne narzędzie we współpracy z pacjentem, umożliwiające monitorowanie jego postępów. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, nagradza użytkownika pochwałami i medalami. I robi to w rewelacyjny sposób, zachęcający do bardziej skutecznej higieny.

Szczoteczka magnetyczna z serii iO charakteryzuje się także nowoczesnym designem. Jest smukła i bardzo dobrze trzyma się dłoni. Łatwo daje się czyścić, posiada także duży czytelny wyświetlacz OLED. I jako o wisience na torcie wspomnę, że pozwala zmienić kolor swojego podświetlenia – tak aby maksymalnie dopasować ją do własnych preferencji. Usprawnienia nie ominęły podstawy ładującej. Wygląda rewelacyjnie, świetnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Jest to ładowarka indukcyjna, podkreślająca nowy napęd szczoteczki.

OralB 2W szczoteczce magnetycznej iO9 nowość goni nowość. I trzymając ją w ręku ciężko do czegoś się przyczepić. Nowy napęd magnetyczny deklasuje konkurencję. Usprawniono wszystko – od wyglądu po włókna główki. Całe urządzenie z akcesoriami przekonuje do siebie wyglądem, funkcjonalnością i niesamowitymi efektami oczyszczania. Mamy nową magnetyczną jakość!

Autor: hig. Piotr Kaługa

Piotr Kaługa otrzymał tytuł zawodowy higienisty stomatologicznego na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Jest nauczycielem i opiekunem roku na kierunku „higiena stomatologiczna i asystentka stomatologiczna” w kilku szkołach w Warszawie. Prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne, przygotowując podopiecznych do egzaminów zawodowych. Od 2020 r. prowadzi kanał edukacyjny „PanPjoter” dla higienistek stomatologicznych z wykorzystaniem kanału YouTube, gdzie w humorystyczny i angażujący sposób porusza treści z programu nauczania zawodu. Uczestnik licznych konferencji oraz kursów kształcenia podyplomowego.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szczoteczka - Dentonet.pl
Szczoteczka… najbrudniejszym przedmiotem w łazience Lekarz

Według badań mikrobiologów z NSF International, najbrudniejszymi przedmiotami w łazienkach są… szczoteczki do zębów. W wielu przypadkach znajduje się na nich dwa razy więcej bakterii, wirusów i grzybów niż na desce sedesowej.Naukowcy z NSF Internatio...

szczoteczka soniczna wady i zalety urzadzenia
Szczoteczka soniczna - wady i zalety urządzenia Pacjent

Mimo że wygląd nie jest najważniejszym aspektem w naszym życiu, nie da się ukryć, że to właśnie od niego w dużym stopniu zależy pierwsze wrażenie, jakie wywrzemy na nowo poznanej osobie. Piękny, zdrowy i biały uśmiech to jedna z naszych najważniejszy...

Everloop
Eko-szczoteczka do zębów z wymiennym włosiem Asysta

Meksykańska firma NOS opracowała ekologiczną szczoteczkę składającą się z plastikowej rączki z recyklingu oraz wymiennego włosia wykonanego w 100% z naturalnych włókien bambusowych. Ekologia jest coraz bardziej widoczna w branży stomatologicznej – m...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Oral B
Czy magnetyczna szczoteczka Oral-B iO poprawi stan zdrowia jamy ustnej? Lekarz

Ostatnio zaprezentowana została nowa oscylacyjno-rotacyjna elektryczna szczoteczka do zębów o nazwie Oral-B iO. Kształtem przypomina szczoteczkę oscylacyjno-rotacyjną Oral-B, ale – co ciekawe – szczoteczka jest napędzana przez zupełnie nowy, beztarci...

myszka komputerowa 1949164
Negatywna recenzja na Google: 665 000 zł dla dentystki Lekarz

Praktykująca w Melbourne stomatolog dr Allison Dean z Kew Periodontics and Dental Implants uzyskała zadośćuczynienie w wysokości 170 000 dolarów australijskich (około 665 000 zł) za straty będące skutkiem niepochlebnej recenzji zamieszczonej na Googl...

Nasulicz
Szczoteczka elektryczna dla każdego dziecka w Polsce! Lekarz

- Przekonać tych, którzy mogą sobie na to pozwolić. Pomóc tym, którzy takich możliwości nie mają - to cele fundacji Smile Together. O szczegółach opowiada pomysłodawca akcji lek. dent. Damian Nasulicz....

szczoteczka
Szczoteczka do zębów może być bardziej ekologiczna Asysta

Firma Colgate opracowała ekologiczną manualną szczoteczkę do zębów – zbudowana jest z aluminiowego uchwytu i plastikowej wymiennej główki. Gdy włosie się zużyje, wystarczy wymienić główkę, co nawet o 80% ogranicza zużycie plastiku. Według statystyk,...

kwaśne napoje - Dentonet.pl
Clinical Oral Investigations: słodkie i kwaśne napoje niszczą zęby Asysta

Jak poinformowano w piśmie „Clinical Oral Investigations” słodkie i kwaśne napoje mają bardzo negatywny wpływ na stan zdrowia zębów, niszcząc szkliwo oraz zębinę.W artykule przytoczono wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Kings College Lon...

lasagne - Dentonet.pl
Lasagne... jak tubka pasty i szczoteczka do zębów Lekarz

Valerio Braschi – włoski kucharz, uczestnik jednej z edycji tamtejszego MasterChefa – zasłynął w programie z bardzo niekonwencjonalnej prezentacji swoich dań. To samo robi teraz w swojej restauracji, gdzie hitem jest lasagne podawana w tubce przypomi...

Oral B1
Oral-B wprowadza na rynek magnetyczną szczoteczkę elektryczną Lekarz

Nowa szczoteczka Oral-B iO jest wyposażona w innowacyjną technologię, która zapewnia użytkownikom wyjątkową czystość oraz niezwykle przyjemne doznania podczas szczotkowania. 20.03.2021 r. – w Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – Oral-B, p...

szczoteczki soniczne
Jak działa szczoteczka soniczna? Poradnik dla pacjentów Pacjent

Szczoteczki elektryczne były pierwotnie zaprojektowane i produkowane dla osób częściowo sparaliżowanych lub o ograniczonej sprawności manualnej. Pierwsze modele powstały już pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wygoda stosowania i dalece bard...