Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Pacjent na rozprawie

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Pacjent na rozprawie

Posiedzenia Sądów Lekarskich są w tej chwili tajne, pacjenci nie mogą brać udziału w ich posiedzeniach. Już wkrótce stan ten może się zmienić, odbywające się za zamkniętymi drzwiami rozprawy staną się jawne dla pacjentów dochodzących tam swoich praw.

Zapis taki znalazł się w ustawie o izbach lekarskich, która trafi ona pod obrady Senatu. Jeżeli tam nie zostaną zgłoszone żadne poprawki, to jeszcze w listopadzie ustawę może podpisać prezydent. Postanowienia ustawy zaczęłyby obowiązywać od stycznia 2010 roku.

Oprócz zmian regulujących pracę samorządów lekarskich i uznawania kwalifikacji lekarzy będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, zamierzających wykonywać zawód lekarza w Polsce nowa ustawa reguluje kwestie odpowiedzialności zawodowej lekarzy.

Wzmacnia rolę osób dochodzących swoich praw przed sądem lekarskim. Oprócz tego, że posiedzenia sądów lekarskich będą jawne, to pokrzywdzony będzie stroną postępowania. Da mu to możliwość powoływania pełnomocników, wnoszenia o włączenie do sprawy wskazanych dowodów.

Jako strona postępowania zyska również prawo wniesienia do Sądu Najwyższego kasacji prawomocnego wyroku wydanego przez Najwyższy Sąd Lekarski. Rozszerzony zostanie również katalog kar, jakim będzie mógł karać lekarzy (m.in. o karę finansową).

na podstawie: gazetaprawna.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Pacjent z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 w gabinecie Asysta

W najnowszych wytycznych ministra zdrowia dotyczących leczenia stomatologicznego w dobie pandemii koronawirusa znalazł się opisany schemat postępowania z pacjentem z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, w trakcie kwarantanny lub z potwierdzonym zakażen...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zaburzenia hemostazy - Dentonet.pl
"Pacjent z zaburzeniami hemostazy jest problematyczny dla dentysty" Lekarz

- Znajomość zasad postępowania z pacjentem z zaburzeniami hemostazy ma ogromne znaczenie szczególnie dla dentystów wykonujących zabiegi inwazyjne - mówi dr n. med. Magdalena Górska-Kosicka z Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych IHIT w War...

pacjent z SARS-Cov-2 w gabinecie - Dentonet.pl
Pacjent z podejrzeniem SARS-CoV-2 w gabinecie – wytyczne Lekarz

W zaktualizowanych 5 maja wytycznych ministerstwa zdrowia dotyczących leczenia stomatologicznego znalazł się szczegółowo opisany schemat postępowania z pacjentem z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Jak czytamy w wytycznych, pacjentom ze stanem ostr...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres