Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Nakładki DR SMILE – korzyści dla pacjenta, możliwości dla gabinetu

Publikacja:
Nakładki DR SMILE – korzyści dla pacjenta, możliwości dla gabinetu

Nakładki DR SMILE – korzyści dla pacjenta, możliwości dla gabinetu

Z roku na rok rośnie zainteresowanie pacjentów leczeniem wad zgryzu. Coraz częściej zdają sobie oni sprawę, że jest to problem zarówno estetyczny, jak i zdrowotny (m.in. choroba okluzyjna), a zatem trzeba go leczyć. Z drugiej strony, pacjenci chcą, aby leczenie ortodontyczne było komfortowe i jak najmniej uciążliwe – stąd bierze się popularność nakładek ortodontycznych, takich jak DR SMILE. Nie może więc dziwić, że na wprowadzenie ich do oferty swojego gabinetu decyduje się coraz więcej lekarzy dentystów.

Jeszcze niedawno pacjenci starali się unikać leczenia ortodontycznego. Kojarzyło się ono z koniecznością długotrwałego noszenia niezbyt komfortowego i nie dość estetycznego aparatu metalowego oraz związanymi z tym niedogodnościami, problemami z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej oraz częstymi wizytami kontrolnymi u dentysty. Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się na rynku niewidocznych nakładek ortodontycznych, które zrewolucjonizowały leczenie wad zgryzu.

Nakładki ortodontyczne DR SMILE – jak to działa?

Jednym z najpopularniejszych systemów nakładek ortodontycznych dostępnych na polskim rynku są nakładki DR SMILE. Wykonane są z innowacyjnego trójwarstwowego materiału ClearQuartz® – składa się on ze wzmocnionego materiału zewnętrznego i elastycznego materiału wewnętrznego. Twarda warstwa zewnętrza wspomaga szybkie postępy w leczeniu i wywiera wstępny nacisk na aligner, podczas gdy elastyczna warstwa wewnętrzna w sposób ciągły przenosi nacisk na zęby objęte leczeniem i wymusza ich przemieszczanie. Pozwala to skuteczną korektę nawet zaawansowanych wad zgryzu, takich jak zgryz głęboki, zgryz krzyżowy i stłoczenia zębów – w czasie od 4 do 9 miesięcy, czyli zdecydowanie szybciej niż przy zastosowaniu tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Z punktu widzenia pacjentów bardzo ważne są również inne korzyści płynące z leczenia nakładkowego DR SMILE. – Dla wielu osób kluczowa podczas leczenia ortodontycznego jest estetyka. Wykonywana praca zawodowa, wystąpienia publiczne, spotkania biznesowe – niektórym pacjentom trudno pogodzić to z koniecznością wielomiesięcznego noszenia tradycyjnego, metalowego aparatu. Nakładki DR SMILE są praktycznie niewidoczne, wygodne w użytkowaniu, tworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii. To idealna odpowiedź na rosnące oczekiwania pacjentów dotyczące komfortu, ale i skuteczności leczenia – mówi Anna Zięciak, Country Manager Poland DR SMILE.

Nakładki trzeba nosić co najmniej 22 godziny na dobę – zdejmuje się je tylko przed jedzeniem, piciem i myciem zębów. Dla pacjenta to kolejna korzyść, związana zarówno z wygodą spożywania posiłków, jak i brakiem utrudnień podczas higieny jamy ustnej. To z kolei zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy wtórnej, czyli jednego z najczęstszych powikłań podczas tradycyjnego leczenia ortodontycznego.

Leczenie dopasowane do potrzeb

Dla pacjenta i prowadzącego terapię stomatologa innowacyjny jest sam proces leczenia nakładkami DR SMILE. Rozpoczyna się on od bezpłatnej wizyty w gabinecie partnerskim w jednym z ponad 20 miast w całej Polsce. Podczas wizyty wykonany zostaje skan 3D uzębienia pacjenta – na tej podstawie przygotowuje się plan leczenia oraz drukuje się zestaw indywidualnych nakładek, idealnie dopasowanych do budowy anatomicznej oraz stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta.

Nakładki wymienia się na kolejną parę co 14 dni – każda z nich ma inny układ i budowę, dzięki czemu po każdej zmianie zęby delikatnie, ale regularnie przesuwają się do właściwej pozycji. – Dla pacjentów bardzo wygodne jest to, że całe leczenie monitoruje się nie tylko podczas osobistych wizyt w gabinecie, ale poprzez aplikację mobilną DR SMILE – przy jej pomocy pacjent co tydzień umieszcza zdjęcia swojego uśmiechu, a specjaliści kontrolują, czy proces leczenia przebiega w sposób prawidłowy – dodaje dr Lan Huong Timm, Chief Medical Officer w DR SMILE.

Tak jak w przypadku każdego rodzaju leczenia ortodontycznego, również terapia nakładkami DR SMILE wymaga etapu retencji. Podczas retencji wykorzystane mogą być nakładki lub tradycyjny drut retencyjny.

Zwiększ potencjał swojego gabinetu

Według danych Fortune Business Insights, do 2027 r. segment leczenia nakładkowego będzie warty około 5,5 mld dolarów i będzie rósł w tempie około 18,7% rocznie. Dla prowadzących własne gabinety lekarzy dentystów oznacza to ogromną możliwość zwiększania potencjału swojego biznesu, a co za tym idzie – wzrost dochodów.

Partnerstwo z marką DR SMILE jest dla lekarzy dentystów bardzo elastyczne. Nie wymaga ono żadnych nakładów finansowych – klinika partnerska otrzymuje od nas niezbędny sprzęt nieodpłatnie, oferujemy również zupełnie bezpłatnie dostęp do bazy wiedzy oraz wsparcie na każdym etapie współpracy. Zajmujemy się wszelkimi procedurami administracyjnymi, finansowymi oraz logistycznymi – podkreśla Krzysztof Pobiedziński, B2B Sales Manager Poland.

Jak to wygląda w praktyce? To DR SMILE zapewnia stały dopływ nowych pacjentów do kliniki i wypłaca stałe miesięczne wynagrodzenie oraz dodatkowe wynagrodzenie za zabiegi przeprowadzone w danym gabinecie. Dla dentysty to gwarancja stabilnych, comiesięcznych przychodów – bardzo istotnych w obecnej sytuacji gospodarczej.

Nakładki ortodontyczne DR SMILE to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści – zarówno dla pacjentów, jak i oferujących je lekarzy. Więcej szczegółów dotyczących tego systemu znaleźć można na stronie https://drsmile.pl/.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Hello Smile
Nakładki ortodontyczne Hello Smile - nowa jakość leczenia? Pacjent

Nakładki ortodontyczne stają się coraz częstszym wyborem pacjentów z niedoskonałościami zębów. Posiadają liczne zalety i są dostępne powszechniej niż kiedykolwiek wcześniej. Polska firma Hello Smile oferuje przezroczyste nakładki, charakteryzujące si...

Invisalig webinar
Nakładki ortodontyczne? Nie tylko dla ekspertów! Lekarz

Invisalign i portal Dentonet.pl zapraszają na webinar "Czy musisz być ekspertem, aby leczyć nakładkami? Moc systemu Invisalig Go" prowadzony przez dr Camillę Morisson, absolwentkę Birmingham Dental School i członkinię British Academy of Cosmetic Dent...

ROZWIŃ WIĘCEJ
ortodontki
Nakładki czy tradycyjne aparaty? "To narzędzie w rękach ortodonty" Lekarz

Czy coraz popularniejsze metody leczenia ortodontycznego przy użyciu nakładek albo aparatów językowych mogą stać się konkurencją dla ortodoncji tradycyjnej czy będą rozwijać się niezależnie? - Dobór aparatu to nie kwestia tego, czy jest lepszy, nowsz...

Adam Ziemlewski
Możliwości implantoprotetycznej rehabilitacji bezzębia Lekarz

Tylko w ciągu najbliższych kilku dni w wyjątkowej cenie 99 zł można zakupić dostęp do wykładu "Koncepcje i możliwości chirurgicznej i implantoprotetycznej rehabilitacji bezzębia w przypadku zaniku kości wyrostka zębodołowego szczęk" autorstwa dr. n. ...

Ewa Czochrowska
Tradycyjna ortodoncja czy nakładki? "Postępy są duże" Lekarz

– Aparaty stałe ciągle są złotym standardem w leczeniu ortodontycznym w kontekście precyzyjnego przesunięcia zębów, chociaż postępy w dziedzinie leczenia nakładkowego są tak duże, że obecnie oczekiwane efekty można w wielu przypadkach uzyskać właśnie...

shutterstock 68716348
Obsługa pacjenta gabinetu ma istotne znaczenie Lekarz

Nietrudno zauważyć, że świat handlu detalicznego z każdym rokiem coraz bardziej przegrywa z zakupami dostępnymi online. Znacznie szersza oferta niż w tradycyjnych sklepach, szybkość transakcji i realizacji zamówienia, możliwość zwrotu nietrafionego z...