Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Najczęściej zadawane pytania na temat wszywki alkoholowej Wrocław

Publikacja:
Najczęściej zadawane pytania na temat wszywki alkoholowej Wrocław

Najczęściej zadawane pytania na temat wszywki alkoholowej Wrocław

Jeśli zastanawiasz się czym tak naprawde jest wszywka alkoholowa, jak długo działa, jak wygląda zabieg oraz czy to boli, to ten artykuł jest dla Ciebie. Wszywka alkoholowa pomaga w leczeniu choroby alkoholowej. Działanie tej substancji odkryto w XX wieku, gdy duńscy naukowcy zaobserwowali u osób przyjmujących disulfiram występowanie nieprzyjemnych objawów po spożyciu alkoholu. Zdecydowano się podjąć badania, których wyniki wykazały, iż zawarta w Esperalu substancja czynna hamuje metabolizm alkoholu we krwi. Od tego momentu wszywka alkoholowa wykorzystywana jest w leczeniu choroby alkoholowej.

Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa Wrocław z https://esperalwroclaw.com/ działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg można powtórzyć jeżeli istnieje taka konieczność. Przez cały okres posiadania wszywki w organizmie, działa ona z taką samą siłą jak w dniu zabiegu. Wszywkę alkoholową w każdej chwili można usunąć z organizmu.

Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych, które zdecydowały się na zmianę stylu życia i zaprzestanie spożywania alkoholu. Bardzo często te osoby potrzebują dodatkowego wzmocnienia i motywatora, aby wytrwać w swoim postanowieniu.Aby działanie wszywki było skuteczne i przynosiło rezultaty w postaci zachowania trzeźwości, pacjent musi chcieć zmiany i mieć wewnętrzną motywację, aby nie sięgać po alkohol.

Według polskiego prawa, aby przeprowadzić zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej, pacjent musi wyrazić świadomą zgodę na zabieg. Osoba, która decdyduje się na wszywkę alkoholową musi mieć ukończone osiemnaście lat.

Czy zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej jest bolesny?

Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Jednak w dużej mierze tkliwość po zabiegu jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji bólowych.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg podskórnego zaszycia Esperalu trwa około 30 minut. Cała procedura medyczna jest prosta i mało inwazyjna.

Czy muszę przygotować się do zabiegu?

Podskórne podanie wszywki alkoholowej nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie trzeba wykonywać dodatkowych badań. Należy jednak przestrzegać zasady, która mówi o zakazie spożywania alkoholu przed zabiegiem. Pacjent musi być trzeźwy i nie może spożywać alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed umówionym zabiegiem.

Przed przystąpieniem do podania wszywki alkoholowej lekarz wykonujący zabieg przeprowadza z pacjentem wywiad. Ma on na celu zapoznanie pacjenta, jego stanu zdrowia, ewentualnych schorzeń, przyjmowanych leków oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym przez lekarza chirurga. Trwa około 30 minut. Lekarz nacina skórę pacjenta tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Nacięcie wykonywane jest w okolicy łopatek lub pośladków. Specjalista umieszcza w ciele pacjenta od ośmiu do dziesięciu tabletek, które zawierają substancję czynną. Disulfiram, czyli substancja czynna zostaje uwalniana do organizmu.

Po wykonanym zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia jest on w stanie wrócić do codziennych aktywności oraz obowiązków zawodowych. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji rany po zabiegu, aby proces gojenia przebiegał prawidłowo. Zaleca się, aby pacjent na okres od dziesięciu do czternastu dni powstrzymał się od uprawiania aktywności fizycznej oraz dźwigania ciężkich przedmiotów.

Czego nie wolno po zabiegu?

Po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej nie wolno spożywać alkoholu. Należy też zwrócić szczególną uwagę na spożywane produkty oraz używane kosmetyki. Spożycie nawet najmniejszej dawki alkoholu skutkować może nieprzyjemnymi dolegliwościami zatrucia alkoholowego. Należy skrupulatnie czytać skład znajdujący się na etykietach produktów. Zaleca się unikanie produktów spożywczych, które zawierają alkohol. Mowa tutaj głównie o cukierkach z alkoholem, ciastach nasączanych alkoholoem oraz sosach na bazie alkoholu lub octu. Przy stosowaniu leków skonsultuj się z lekarzem, gdyż niektóre z nich wchodzą w silną reakcję z alkoholem. Warto Sprawdzaj szczególnie składy syropów. Zwróć również uwagę, czy w używanych kosmetykach nie ma alkoholu. Stosowanie balsamów, kremów czy perfum na bazie alkoholu lub z alkoholem może wywołać silne reakcję skórne i reakcję alergiczne. Pamiętaj również o tym, aby sprawdzić skład płynu do płukania jamy ustnej. Wiele z tych produktów zawiera alkohol. Jego stosowanie jest niewskazane. Już niewielka dawka alkoholu może wywołać silne bóle głowy, trwające przez wiele godzin.

Osoba, która posiada wszywkę alkoholową powinna również unikać piwa bezalkoholowego. Nie zawiera ono alkoholu jednak przypomina o spożywaniu alkoholu. Może to spowodować silną chęć spożywania tej substancji.

Co się stanie w przypadku, gdy spożyje alkohol?

Osoba, która posiada wszywkę alkoholową ma bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Zdarza się jednak, że silna wola zawodzi, a potrzeba i chęć spożycia alkoholu są dużo silniejsze. Należy liczyć się wtedy z nieprzyjemnymi dolegliwościami i negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Wystąpienie silnych i nieprzyjemnych dolegliwości następuje już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu. Objawy te utrzymują się nieprzerwanie przez okres kilkunastu godzin. Charakterystyczne objawy zatrucia alkoholowego to:

  • wymioty
  • nudności
  • biegunka
  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • uczucie lęku
  • uczucie niepokoju
  • kołatanie serca
  • skoki ciśnienia
  • podwyższona temperatura ciała
  • zaczerwienienie skóry twarzy
  • drgawki
  • drżenie mięśni
  • i inne

Należy pamiętać, że im większa dawka alkoholu tym dłużej utrzymujące się i silniejsze objawy zatrucia alkoholowego.

W przypadku spożycia znacznej ilości alkoholu, osoba może doświadczyć nieodwracalnych zmian w organizmie. Mogą nastąpić również zapaść, marskość wątroby a nawet zgon.  zgon zdarza się relatywnie rzadko i wymaga zdecydowanie dużych ilości alkoholu.

Osoby, które cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego mają bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Jego złamanie grozi pogorszeniem się ich stanu zdrowia.

Jaki jest koszt zabiegu?

Wszywka alkoholowa w naszym kraju nie jest refundowana. Oznacza to, że pacjent, który zdecydował się na jej przyjęcie musi zapłacić za lek oraz zabieg z prywatnych pieniędzy. Koszt leku oraz zabiegu to kilkaset złotych. Cena różni się w zależności od wybranego pakietu a także od miejscowości, kliniki oraz lekarza, który zabieg wykonuje.

Pamiętaj, że w Polsce możesz ubiegać się o bezpłatną pomoc w walce z chorobą alkoholową. Aby z niej skorzystać zgłoś się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. Do drugiej placówki potrzebujesz skierowania na leczenie od lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry.

Pamiętaj również, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej. Skorzystaj również z terapii leczenia uzależnień.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

ortodontki
Świadomość na temat wad zgryzu rośnie [debata ortodontek] Lekarz

- Ta świadomość zdecydowanie wzrosła, ale co ważne pacjenci zainteresowani są nie tylko poprawą estetyki, ale coraz większą uwagę przykładają też do funkcji narządu żucia - mówią zgodnie wykładowczynie sesji ortodontycznej Mazowieckich Spotkań Stomat...

Angelini 1
Ekstrakcje – najczęściej wykonywane procedury stomatologiczne Lekarz

Jedną z najczęściej wykonywanych procedur w praktyce lekarza dentysty ogólnie praktykującego są ekstrakcje zębów. Ekstrakcja to zabieg chirurgiczny polegający na przerwaniu włókien ozębnej i wyjęciu zęba z zębodołu. Proces gojenia odbywa się na bazi...

strona internetowa
ADA: ruszyła nowa strona na temat zdrowia jamy ustnej Lekarz

Promowanie metod poprawy stanu zdrowia jamy ustnej oraz ogólnego zdrowia społeczeństwa jest jednym z trzech głównych celów Australijskiego Towarzystwa Stomatologicznego (ADA). Zgodnie z tym zobowiązaniem Towarzystwo uruchomiło w listopadzie stronę in...

ROZWIŃ WIĘCEJ
d2e8eb7eedcfe09fe9488325513ddb7b
Wszywka alkoholowa Warszawa wspomaga leczenie choroby alkoholowej Pacjent

Czy wiesz, że wszywka alkoholowa jest metodą, która wspomaga leczenie choroby alkoholowej? Czy wiesz również, że aby jej działanie było w pełni skuteczne i przyniosło oczekiwane rezultaty, w postaci długiego okresu abstynencji, niezbędne jest również...

mycie zebow przez dzieci
Wielka Brytania: dzieci kłamią na temat mycia zębów Asysta

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjską fundację Peninsula Dental School, około połowa dzieci w Wielkiej Brytanii regularnie okłamuje swoich rodziców na temat mycia zębów. Przeprowadzona wśród dzieci ankieta wykazała, że 48% z nich od cz...

narzedzia i fotel
Pytania o aneksy do umów stomatologicznych - cd. Lekarz

Naczelna Izba Lekarska wyjaśnia, czy na złożoną przez Narodowy Fundusz Zdrowia propozycję aneksu wydłużającego umowę należy odpowiedzieć. Od kilku tygodni środowisko lekarzy dentystów rozgrzewa kwestia aneksów do umów na leczenie stomatologiczne, kt...

stomatologia NFZ
Które świadczenia stomatologiczne na NFZ wykonuje się najczęściej? Lekarz

Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił dane dotyczące najczęściej wykonywanych w 2022 r. świadczeń stomatologicznych finansowanych ze środków publicznych. W ubiegłym roku dentyści współpracujący z NFZ-em najczęściej przeprowadzali płukanie kieszonki dz...

pytania PES 1
NIL: kolejne pytania z egzaminów PES udostępnione Lekarz

Naczelna Izba Lekarska otrzymała kolejny pakiet pytań i odpowiedzi z Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego z lat 2021-2022. Przypomnijmy – w grudniu 2022 r. po kilkuletniej batalii sądowej Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że pytania egzaminacyj...

fef5c592933069b35df086dc50591ad1
Wszywka alkoholowa Katowice jako pomoc w leczeniu choroby alkoholowej Pacjent

Uzależnienie od alkoholu dotyka duża grupę naszego społeczeństwa. Choroba alkoholowa dotyka zarówno osoby biedna jak i bogate. To choroba, która nie patrzy na status społeczny czy materialny. Jest bardzo podstępna i zaborcza. Wraz z jej rozwojem, jed...

Jan Potempa
Prof. Jan Potempa wśród najczęściej cytowanych naukowców świata Lekarz

Prof. Jan Potempa, od lat zajmujący się badaniami nad mechanizmem rozwoju paradontozy, znalazł się na Liście Top 2% najczęściej cytowanych naukowców świata, opracowywanej przez Uniwersytet Stanforda. Lista Top 2% opracowywana jest od lat przez Uniwe...