Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Nadanie paczki przez Paczkomat® czy kurierem? Wybierz sposób dla siebie!

Publikacja:
Nadanie paczki przez Paczkomat® czy kurierem? Wybierz sposób dla siebie!

Nadanie paczki przez Paczkomat® czy kurierem? Wybierz sposób dla siebie!

W InPost dostępne są różne formy nadawania, dzięki czemu każdy klient może znaleźć odpowiednią dla siebie. Wolisz wysyłać paczki kurierem, a może zanosić je po drodze do pracy do automatu Paczkomat? A może potrzebujesz nadawania bez generowania etykiety? Dowiedz się wszystkiego na temat wysyłania przesyłek!

InPost Szybkie Nadania – nadanie paczki przez Paczkomat®

Jednym ze sposobów na nadanie paczki w InPost jest skorzystanie z usługi Szybkie Nadania: https://inpost.pl/wysylam. Dostępna jest na stronie internetowej firmy i można z niej skorzystać bez zakładania konta. Wystarczy wypełnić formularz, czyli wpisać dane odbiorcy i nadawcy oraz określić gabaryt paczki. Na samym początku należy również wybrać sposób dostawy. Dostępne są dwie opcje:

  • z automatu Paczkomat lub PaczkoPunktu do domu,
  • z automatu Paczkomat lub PaczkoPunktu do innego automatu Paczkomat lub PaczkoPunktu.

Po wypełnieniu formularza trzeba już tylko zaznaczyć wymagane zgody oraz kliknąć przycisk „Wysyłam” i opłacić całe nadanie. Przy samym formularzu po prawej stronie dostępne będzie podsumowanie wraz z ceną za wysyłkę. Finalna kwota będzie się różniła w zależności od wybranego gabarytu oraz sposobu dostawy:

  • Gabaryt A – 16,99 zł lub 19,99 zł,
  • Gabaryt B – 18,99 zł lub 20,99 zł,
  • Gabaryt C – 20,99 zł lub 25,99 zł.

Po opłaceniu wysyłki, system wygeneruje etykietę wysyłkową i prześle ją drogą mailową. Należy ją wydrukować i nakleić na zapakowaną już przesyłkę. Na sam koniec pozostaje umieszczenie paczki w automacie Paczkomat.

Manager Paczek InPost – nadanie paczki kurierem

Inną formą nadania jest zamówienie kuriera. To doskonała metoda dla osób, które muszą wysłać większą paczkę lub nie mają czasu na to, by nadać samodzielnie przez Paczkomat. Proces nadawania również przebiega na stronie internetowej, tylko tym razem przy pomocy Managera Paczek. Aby skorzystać z tej usługi, trzeba już założyć własne konto. Podobnie jak w przypadku Szybkich Nadań, dostępne są dwa sposoby dostawy:

  • z domu do domu,
  • z domu do automatu Paczkomat lub PaczkoPunktu.

Każdy z nich wymaga jednak zamówienia kuriera. Jak to zrobić? Po zalogowaniu się na Managerze Paczek należy przejść do zakładki „Nowy punkt odbioru”, który znajduje się w sekcji „Moje konto”. Tam trzeba wpisać adres odbioru, po czym przejść do pola „Wyślij przesyłki”. Tam do wyboru jest kilka opcji, dotyczą one m.in. wysłania jednej paczki lub wysłania wielu paczek.

Przy rodzaju przesyłki trzeba wybrać opcję „Kurier”, a zaraz po tym, przy sposobie nadania – „Utworzę zlecenie odbioru”. Oznacza to, że kurier przyjedzie bezpośrednio do Ciebie po paczkę. W dalszym kroku wystarczy wypełnić formularz z danymi do wysyłki i opłacić zlecenie.

W tym przypadku ceny również będą zależne od gabarytu oraz sposobu dostawy (dostarczanie do automatu Paczkomat jest tańsze niż do domu). Cennik jest taki sam jak przy Szybkich Nadaniach. Jedyną różnicą jest dodatkowy gabaryt D, dostępny w opcji nadania z domu do domu. Opłata za takie nadanie będzie wynosiła 36,99 zł, a maksymalne wymiary to 50 cm x 50 cm x 80 cm.

Na sam koniec wystarczy jedynie pobrać wygenerowaną etykietę, nakleić ją na paczkę i poczekać na kuriera.

InPost Mobile – nadanie paczki bez etykiety

W InPost można zdecydować się również na nadanie bez konieczności generowania etykiety. Jest to dogodna forma dla osób, które nie posiadają w domu drukarki lub zwyczajnie nie chcą marnować na to papieru czy tuszu.

W tym celu wystarczy użyć aplikacji InPost Mobile, którą można pobrać poprzez sklepy z aplikacjami mobilnymi, np. Google Play, App Store czy Huawei AppGallery (bezpośrednie linki znajdują się na stronie InPostu). Proces ten przebiega podobnie, jak w przypadku Szybkich Nadań z tą różnicą, że zamiast etykiety wysyłkowej, zostanie przesłany specjalny 9-cyfrowy kod, a skrytkę automatu Paczkomat można otworzyć zdalnie, z poziomu aplikacji.

Jak przygotować paczkę do nadania?

Przed opłaceniem nadania konieczne jest wybranie odpowiedniego gabarytu paczki. Jest to ważne, ponieważ wyznacza końcową cenę za nadanie. Należy więc dopasować wymiary przesyłki do tych, które obowiązują przy konkretnym rodzaju. Jest to szczególnie ważne przy nadawaniu paczek przez Paczkomat, ponieważ zbyt duża paczka może się po prostu nie zmieścić do skrytki. Wtedy zostaniesz zobowiązany do dopłacenia za przekroczenie gabarytu. W każdym przypadku maksymalna waga wynosi 25 kg. Jakich wymiarów powinno się pilnować?

  • Gabaryt A – 8 cm x 38 cm x 64 cm
  • Gabaryt B – 19 cm x 38 cm x 64 cm
  • Gabaryt C – 41 cm x 38 cm x 64 cm

Ze względów ekonomicznych, a także ekologicznych, warto dopasowywać rozmiar kartonu lub innego typu opakowania do wielkości wysyłanego produktu. W każdym przypadku należy również odpowiednio go zabezpieczyć, by nie uległ zniszczeniu podczas transportu. Pamiętaj również, by nakleić etykietę (jeśli z niej korzystasz) w widocznym miejscu, nie na zgięciach kartonu.

Nadawanie paczek z InPost to sposób na szybką dostawę. Wiele paczek dostarczanych jest nawet w następnym dniu roboczym. Dostępne są także różne opcje, dzięki czemu każdy może wybrać dogodną dla siebie formę nadania.

Artykuł sponsorowany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

mycie rak
Czyste ręce: sposób na ochronę przed zachorowaniem zimą Asysta

Badanie przeprowadzone przez Public Health Wales wykazało, że mężczyźni rzadziej niż kobiety są przekonani, że mycie rąk jest konieczne. Co piąty mężczyzna w Walii przyznał, że nie myje rąk po skorzystaniu z toalety. Panowie również częściej niż kobi...

higiena jamy ustnej u dzieci - Dentonet.pl
Matki nie wiedzą, jak często i w jaki sposób myć zęby dzieci Asysta

Przeprowadzone przez firmę Brush-Baby badania wykazały, że matki nie wiedzą, jak w prawidłowy sposób dbać o zdrowie jamy ustnej u swoich pociech. Mamy nie zdają sobie sprawy, że dziecko w wieku około 6 miesięcy powinno odbyć pierwszą wizytę u dentyst...

Tlusty Czwartek
Pączki w Tłusty Czwartek? Tak, ale z umiarem! Pacjent

Dziś Tłusty Czwartek, a jego nieodłączną częścią są pączki. Warto jednak pamiętać, że pączki nie są dobre dla wszystkich – powinny ich unikać osoby z cukrzycą, przewlekłym zapaleniem wątroby czy chorą trzustką. Zjedzenie dużej ilości pączków jest obc...

ROZWIŃ WIĘCEJ
bol zeba
W jaki sposób można się pozbyć bólu zęba? Pacjent

Bolący ząb to popularny problem, z którym najczęściej trzeba się zmierzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Jednocześnie w wielu przypadkach od razu dochodzi do wystąpienia dużego bólu, który potrafi skutecznie uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Si...

Artylkul certyfikacja czerwiec v5
Invisalign - wybierz certyfikację dopasowaną do swoich wymagań! Lekarz

Już naprawdę niewiele czasu zostało, by zarejestrować swój udział w najbliższych kursach certyfikacyjnych Invisalign. Kurs ORTO, przeznaczony dla specjalistów ortodoncji, odbędzie się w dniach 23-25 czerwca we Wrocławiu, zaś kurs GO przeznaczony dla ...

Radoslaw Janczyk
Nie siedź bezczynnie, zrób coś dla siebie! [VIDEO] Asysta

Specyfika wykonywanej pracy, wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej i stojącej, częste przyjmowanie nieprawidłowej i nienaturalnej pozycji ciała – wszystko to sprawia, że asystentki i higienistki stomatologiczne są narażone na rozwój przeciążeń ...

nadcisnienie
Nadciśnienie i utrata zębów: czy wpływają na siebie? Lekarz

Badanie opublikowane na początku czerwca w czasopiśmie „Journal of Dentistry” sugeruje, że związek pomiędzy utratą większej liczby zębów a występowaniem nadciśnienia tętniczego krwi może być dwukierunkowy. Naukowcy z Chin i Stanów Zjednoczonych przep...

Mariusz Duda
Dr n. med. Mariusz Duda uhonorowany przez PTS Lekarz

Dr n. med. Mariusz Duda - zmarły tragicznie były prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego - został pośmiertnie uhonorowany medalem za zasługi dla polskiej stomatologii. Nagrodę z rąk prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pr...