Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

Kontrola i właściwe usuwanie płytki nazębnej stanowią podstawę profilaktyki chorób przyzębia. Wyjątkową skutecznością w zakresie ochrony i regeneracji dziąseł odznacza się opatentowane połączenie dwóch składników aktywnych: aminofluorku oraz fluorku cynawego, zastosowane w produktach do higieny jamy ustnej z serii Meridol®.

Naturalną metodą usuwania resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych oraz zagłębień na powierzchniach zwarciowych jest występujący w jamie ustnej przepływ śliny. Działa on jednak w sposób ograniczony i jest mniej skuteczny w zakresie usuwania płytki nazębnej, której obecność uważa się za jedną z przyczyn występowania chorób przyzębia. Wyniki badań jednoznacznie dowiodły, że najwyższy poziom usuwania płytki nazębnej gwarantuje właściwa higiena jamy ustnej, na którą składają się:

• prawidłowa kombinacja techniki szczotkowania,
• dobór właściwej pasty do zębów, płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej,
• przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej przez pacjentów.

W wielu przypadkach największym problemem okazuje się właśnie przestrzeganie zaleceń dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej. Często powoduje to nawrót dolegliwości, bowiem warunkiem powodzenia terapii u pacjentów z zapaleniem przyzębia jest przestrzeganie odpowiedniej higieny jamy ustnej przez całe życie.

Meridol® – opatentowana technologia w trosce o Twoje zdrowie

Wyjątkową skutecznością w zakresie ochrony i regeneracji dziąseł cechuje się połączenie dwóch składników aktywnych: aminofluorku i fluorku cynawego. Zostało ono opracowane w latach 80. przez dział badań Meridol® i objęte światowym patentem. Liczne badania potwierdzają jego silne działanie antybakteryjne, hamujące rozwój płytki nazębnej oraz zapalenia dziąseł.

Połączenie aminofluorku z fluorkiem cynawym w produktach Meridol® zapewnia codzienną ochronę przed zapaleniem dziąseł oraz znacząco wpływa na regenerację podrażnionych dziąseł. Badania naukowe potwierdzają, że Meridol® stosowany przez zaledwie 30 dni wpływa na poprawę zdrowia dziąseł nawet o 60%.

Meridol® Parodont Expert – pasta do zadań specjalnych

Nowa pasta Meridol® Parodont Expert powstała z myślą o pacjentach z grupy ryzyka chorób przyzębia, a jej wzmocniona formuła i smak mają motywować do regularnego stosowania. Jej unikatowy skład, łączący właściwości aminofluorku i jonów cyny z wyższą koncentracją składników antybakteryjnych, takich jak glikol kaprylowy i fenylopropanol, działa bezpośrednio na dziąsła i redukuje wzrost biofilmu bakteryjnego. Ponadto, wykazuje działanie przeciwzapalne, co przyspiesza gojenie się dziąseł. Każda z tych substancji ma również właściwości antybakteryjne.

Trwające 12 tygodni badanie kliniczne udowodniło skuteczność działania pasty Meridol® Parodont Expert Przeprowadzono je w Dreźnie, w grupie 240 uczestników z zapaleniem dziąseł (83 mężczyzn i 157 kobiet) w wieku 18-65 lat. Uczestnikom badania zalecono szczotkowanie zębów w domu przydzieloną pastą i szczoteczką dwa razy dziennie przez 2 minuty. Wcześniej przeprowadzono u nich ocenę wskaźnika płytki nazębnej, wskaźnika dziąsłowego oraz wskaźnika krwawienia z kieszonki dziąsłowej. Oceny kliniczne przeprowadzono po upływie 3 i 12 tygodni. Stwierdzono, że pasta do zębów Meridol® Parodont Expert jest istotnie bardziej skuteczna w redukcji płytki nazębnej u pacjentów z zapaleniem dziąseł w porównaniu ze zwykłą pastą do zębów z fluorem, a zalecanie pacjentom jej codziennego stosowania zmniejsza poziom płytki nazębnej u osób z zapaleniem dziąseł.

Ten specjalnie opracowany produkt motywuje pacjentów do przejęcia kontroli nad zdrowiem jamy ustnej i przestrzegania zaleceń higienicznych wydanych przez dentystę. Prowadzi to do lepszych efektów zdrowotnych i zadowolenia zarówno dentysty, jak i jego pacjentów.

Artykuł sponsorowany
Fot. Materiały reklamowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

środki ochrony - Dentonet.pl
Bez kar za zawyżanie cen środków ochrony indywidualnej Lekarz

W odpowiedzi na interpelację posłanki Hanny Gil-Piątek wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski poinformował, że w czasie pandemii koronawirusa na żadnego producenta, dystrybutora czy sprzedawcę nie nałożono kar za sztuczne zawyżanie cen środków ochrony...

higiena rąk - Dentonet.pl
Higiena rąk to podstawa ochrony przed koronawirusem Asysta

SARS-CoV-2 może się znaleźć na plecaku, ubraniach czy wózkach sklepowych, ale samo dotknięcie takiego przedmiotu nie oznacza zakażenia. Wirus musiałby się dostać na błony śluzowe, dlatego dezynfekcja rąk to podstawa – powiedział PAP dr hab. Piotr Rzy...

środki ochrony - Dentonet.pl
UK: Praktyki NHS dostaną bezpłatne środki ochrony Lekarz

Zgodnie z nową strategią rządu Borisa Johnsona, gabinety dentystyczne prowadzące leczenie w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS) uzyskają dostęp do bezpłatnych środków ochrony indywidualnej. Jej celem jest ochrona brytyjskiego społeczeństwa przed dr...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Pracownicy ochrony zdrowia w czasie pandemii – ankieta Lekarz

Zakład Psychologii Stosowanej Katedry Psychologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaprasza do wzięcia udziału w anonimowym badaniu, które dotyczy doświadczeń pracowników ochrony zdrowia w związku z pandemią COVID-19. Jak czytamy na stronie Uniwer...

środki ochrony - Dentonet.pl
"Rozdysponowanie środków ochrony w gestii wojewodów" Lekarz

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska – w odpowiedzi na interpelację posłanki Barbary Dolniak, która pytała o dostarczanie środków ochrony indywidualnej dla gabinetów stomatologicznych – poinformował, że decyzja o sposobie rozdysponowania przydzielone...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres