Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

Kontrola i właściwe usuwanie płytki nazębnej stanowią podstawę profilaktyki chorób przyzębia. Wyjątkową skutecznością w zakresie ochrony i regeneracji dziąseł odznacza się opatentowane połączenie dwóch składników aktywnych: aminofluorku oraz fluorku cynawego, zastosowane w produktach do higieny jamy ustnej z serii Meridol®.

Naturalną metodą usuwania resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych oraz zagłębień na powierzchniach zwarciowych jest występujący w jamie ustnej przepływ śliny. Działa on jednak w sposób ograniczony i jest mniej skuteczny w zakresie usuwania płytki nazębnej, której obecność uważa się za jedną z przyczyn występowania chorób przyzębia. Wyniki badań jednoznacznie dowiodły, że najwyższy poziom usuwania płytki nazębnej gwarantuje właściwa higiena jamy ustnej, na którą składają się:

• prawidłowa kombinacja techniki szczotkowania,
• dobór właściwej pasty do zębów, płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej,
• przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej przez pacjentów.

W wielu przypadkach największym problemem okazuje się właśnie przestrzeganie zaleceń dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej. Często powoduje to nawrót dolegliwości, bowiem warunkiem powodzenia terapii u pacjentów z zapaleniem przyzębia jest przestrzeganie odpowiedniej higieny jamy ustnej przez całe życie.

Meridol® – opatentowana technologia w trosce o Twoje zdrowie

Wyjątkową skutecznością w zakresie ochrony i regeneracji dziąseł cechuje się połączenie dwóch składników aktywnych: aminofluorku i fluorku cynawego. Zostało ono opracowane w latach 80. przez dział badań Meridol® i objęte światowym patentem. Liczne badania potwierdzają jego silne działanie antybakteryjne, hamujące rozwój płytki nazębnej oraz zapalenia dziąseł.

Połączenie aminofluorku z fluorkiem cynawym w produktach Meridol® zapewnia codzienną ochronę przed zapaleniem dziąseł oraz znacząco wpływa na regenerację podrażnionych dziąseł. Badania naukowe potwierdzają, że Meridol® stosowany przez zaledwie 30 dni wpływa na poprawę zdrowia dziąseł nawet o 60%.

Meridol® Parodont Expert – pasta do zadań specjalnych

Nowa pasta Meridol® Parodont Expert powstała z myślą o pacjentach z grupy ryzyka chorób przyzębia, a jej wzmocniona formuła i smak mają motywować do regularnego stosowania. Jej unikatowy skład, łączący właściwości aminofluorku i jonów cyny z wyższą koncentracją składników antybakteryjnych, takich jak glikol kaprylowy i fenylopropanol, działa bezpośrednio na dziąsła i redukuje wzrost biofilmu bakteryjnego. Ponadto, wykazuje działanie przeciwzapalne, co przyspiesza gojenie się dziąseł. Każda z tych substancji ma również właściwości antybakteryjne.

Trwające 12 tygodni badanie kliniczne udowodniło skuteczność działania pasty Meridol® Parodont Expert Przeprowadzono je w Dreźnie, w grupie 240 uczestników z zapaleniem dziąseł (83 mężczyzn i 157 kobiet) w wieku 18-65 lat. Uczestnikom badania zalecono szczotkowanie zębów w domu przydzieloną pastą i szczoteczką dwa razy dziennie przez 2 minuty. Wcześniej przeprowadzono u nich ocenę wskaźnika płytki nazębnej, wskaźnika dziąsłowego oraz wskaźnika krwawienia z kieszonki dziąsłowej. Oceny kliniczne przeprowadzono po upływie 3 i 12 tygodni. Stwierdzono, że pasta do zębów Meridol® Parodont Expert jest istotnie bardziej skuteczna w redukcji płytki nazębnej u pacjentów z zapaleniem dziąseł w porównaniu ze zwykłą pastą do zębów z fluorem, a zalecanie pacjentom jej codziennego stosowania zmniejsza poziom płytki nazębnej u osób z zapaleniem dziąseł.

Ten specjalnie opracowany produkt motywuje pacjentów do przejęcia kontroli nad zdrowiem jamy ustnej i przestrzegania zaleceń higienicznych wydanych przez dentystę. Prowadzi to do lepszych efektów zdrowotnych i zadowolenia zarówno dentysty, jak i jego pacjentów.

Artykuł sponsorowany
Fot. Materiały reklamowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

arginina - Dentonet.pl
Arginina w paście do zębów pomocna w walce z próchnicą Pacjent

Ministerstwo zdrowia alarmuje, że prawie 100% polskich 18-latków cierpi na próchnicę. Największe nasilenie choroby obserwuje się u młodych pacjentów, jednak problem ten dotyczy również osób dojrzałych. Stomatolodzy podkreślają, że podstawą profilakty...

ROZWIŃ WIĘCEJ
badania laboratorium
Olejki eteryczne w płynach do płukania jamy ustnej Lekarz

Nawet pięć razy więcej powierzchni wolnych od płytki nazębnej przy stosowaniu płynów na bazie 4 olejków eterycznych – informuje The Journal of the American Dental Association.Pomimo dostępności środków profilaktycznych, na przewlekłe zapalenie dziąse...

seniorzy - Dentonet.pl
Seniorzy w domach opieki pod specjalną kontrolą stomatologiczną Asysta

Badanie przeprowadzone na University of Eastern Finland dowiodło, że przypominanie starszym pacjentom przebywającym w domach opieki o konieczności dbania o higienę jamy ustnej znacznie podnosi poziom ich zdrowia, jak i ogólnej jakości życia.Seniorzy ...

szczoteczki międzyzębowe - Dentonet.pl
Szczoteczki międzyzębowe niezbędne do higieny jamy ustnej Asysta

Prof. Denis Bourgeois – dziekan wydziału stomatologii Uniwersytetu w Lyonie, jeden z pionierów badań dotyczących profilaktyki chorób jamy ustnej – po raz kolejny podkreślił, że szczoteczki międzyzębowe są niezbędnym akcesorium do oczyszczania zębów, ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres