Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Joga twarzy

Brak komentarzy | Publikacja:
Joga twarzy

Joga twarzy

Ostatnio coraz popularniejszym sposobem walki ze zmarszczkami jest joga twarzy. Jak twierdzą jej zwolenniczki, jest to metoda równie skuteczna jak lifting. Koniec z niezbyt przyjemnymi zastrzykami z botoksu czy kuriozalnie drogimi kremami.

Naturalna metoda jest zupełnie bezinwazyjna, skuteczna i jednocześnie bardzo zabawna. Joga twarzy to zabieg relaksujący, a przede wszystkim odmładzający skórę twarzy. Ten sposób walki z upływającym czasem ma już zwolenniczki na całym świecie, również wśród gwiazd takich jak Gwyneth Paltrow czy Jennifer Aniston.

 

Zalety jogi twarzy

Najbardziej przemawiającym argumentem jest oczywiście darmowość zabiegu. Ćwiczenia twarzy możemy wykonywać w domowym zaciszu. Na YouTube znajdziemy instruktarze ćwiczeń mięśni twarzy – jest również specjalna aplikacja na iPhona. Istnieją również fachowe podręczniki opisujące techniki ćwiczeń jogi twarzy.

Za kraj, w którym powstała joga twarzy uznaje się Indie. Jednak to Amerykanka Anneliese Hagen uznawana jest za matkę tej techniki, gdyż jest ona autorką pierwszej książki tej metody i aplikacji na smartfony.

Same ćwiczenia polegają na kilkuminutowej medytacji i głębokim oddychaniu – ma to na celu zrelaksowanie napiętych mięśni twarzy. Po tej „rozgrzewce” przejść można do właściwej gimnastyki twarzy, która polega na robieniu śmiesznych, ale nieprzypadkowych min. Oto kilka z technik:

 

1. Podniesione czoło

Zmarszcz czoło i jednocześnie poprzez naciskanie opuszkami palców wygładzaj zmarszczki w kierunku skroni. Powtórz 20 razy, tak szybko, jak potrafisz.

2. Twarz Lwa

Na wdechu napręż ciało i mięśnie twarzy, zaciśnij pięści. Na wydechu wystaw język i kręć, jak potrafisz, gałkami ocznymi; otwórz dłonie. Wytrwaj w tej pozycji 10 sekund. Powtórz całość 2 razy.

3. Zaskoczona twarz

Patrz przed siebie. Następnie otwórz oczy bardzo szeroko i wytrzymaj w tym stanie około 10 sekund. Powtórz 2 razy.

4. Louis Armstrong

Ćwiczenie to przypomina grę trębacza. Weź głęboki oddech, zaciśnij usta, nadmij policzki i powstałe ciśnienie przerzucaj z jednego policzka do drugiego, aż zabraknie ci powietrza. Powtórz 2 razy.

5. Marilyn Monroe

Uformuj usta tak, jak do pocałunków (jak to robiła Marilyn Monroe!). Jeżeli chcesz wzmocnić efekt ćwiczenia, całuj swoje dłonie, stawiając opór mięśniom. Powtórz 10 razy.

6. Pisklę

Podnieś podbródek jak najwyżej do góry w lewą stronę. Językiem dotknij górnej części jamy ustnej, uśmiechnij się i przełknij ślinę. Dalej postępuj analogicznie, podnosząc podbródek prosto, potem w prawą stronę. Powtórz 3 razy.

7. Asana przeciw kurzym łapkom

Uśmiechnij się szeroko, połóż palce wskazujące na zewnętrznych kącikach oczu; postaraj się naprężyć mięśnie pod powiekami. Wykonaj 20 powtórzeń.

8. Całując sufit

Podnieś podbródek w kierunku sufitu, wyciągnij usta, jakbyś chciała pocałować sufit. Powtórz 3 razy.

9. Roześmiana twarz Buddy

Ćwiczenie możesz wykonywać na stojąco lub siedząco. Zamknij oczy i spokojnie gładź twarz w obszarach zmarszczek; wyobrażaj sobie, że znikają. Zacznij od minuty, a gdy zauważysz, że ćwiczenie sprawia ci przyjemność, wykonuj je tak długo, jak będziesz miała ochotę.

Zmiany jakie można zauważyć na twarzy po wykonanych ćwiczeniach to m.in. naturalny lifting, rozjaśnienie i tonowanie mięśni twarzy oraz jej ogólna poprawa wyglądu.

Jogę twarzy zaleca się wykonywać rano, uprzednio przecierając twarz tonikiem lub kremem.

 

opr.pw


POWIĄZANE ARTYKUŁY

operacja - Dentonet.pl
47-letnia Brytyjka ze szkliwiakiem przeszła rekonstrukcję twarzy Lekarz

Brytyjscy lekarze przeprowadzili u 47-letniej kobiety rekonstrukcję twarzy przy pomocy fragmentów kości strzałkowej. Wcześniej pacjentce usunięto ze szczęki szkliwiaka wielkości piłki golfowej. 47-letnia Gill Wood zgłosiła się do dentysty z powodu b...

Nowatorska rekonstrukcja żuchwy - Dentonet.pl
Olsztyn: pacjentka po rekonstrukcji twarzy opuściła szpital Lekarz

52-letnia pani Barbara, która kilkanaście dni temu przeszła w Olsztynie innowacyjną operację rekonstrukcji twarzy, opuściła już placówkę i w dobrym stanie pojechała do domu. Wszystkie wszczepione elementy goją się bez powikłań.Przypomnijmy – przed dw...

rekonstrukcja twarzy - Dentonet.pl
Olsztyn: nowatorska rekonstrukcja twarzy u 52-letniej kobiety Lekarz

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl, we wtorek po południu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie zakończyła się skomplikowana operacja rekonstrukcji twarzy. Zabieg trwał ponad osiem godzin.Operację przeprowadzono u 52-letniej kobiety, która ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
rekonstrukcja twarzy - Dentonet.pl
Katowice: nowatorska rekonstrukcja twarzy u 46-latka po wypadku Lekarz

Lekarze ze Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego w Katowicach zrekonstruowali twarz mężczyzny, zniekształconą w wyniku wypadku, za pomocą specjalnie przygotowanego, złożonego implantu kości twarzy. 46-letni pacjent wraca do normalnego życia.Mężczyz...

Kanada: udany przeszczep twarzy u 65-letniego mężczyzny Lekarz

Siedem lat temu Maurice Desjardins podczas polowania stracił usta, nos, szczękę i wszystkie zęby. Dziś 65-latek jest najstarszym człowiekiem na świecie, u którego przeprowadzono udany przeszczep twarzy. Brało w tym udział ponad stu lekarzy – informuj...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji