Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

IQ i styl życia decydują o długości życia

Publikacja:

IQ i styl życia decydują o długości życia

Niskie IQ to większe ryzyko śmierci – twierdza naukowcy. Niższe wartości ilorazu inteligencji to gorsza świadomość zdrowotna, co przekłada się na większe ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, a także samobójstwa czy odniesienia uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku.

Szkoccy naukowcy przeprowadzili badania w których udział wzięło milion Szwedów powołanych do wojska w wieku 18 lat.

Badacze ustalili, że między sprawnością intelektualną a ryzykiem śmierci istnieje silny związek, co jest, ich zdaniem, związane ze zdrowszym trybem życia osób o wyższym IQ.

Autor badań, dr David Batty, twierdzi, że u osób o wyższych poziomach IQ istnieje większa świadomość z zagrożeń płynących z nadużywania alkoholu, palenia, nieprawidłowego odżywiania i braku aktywności fizycznej. Osoby o wyższym ilorazie inteligencji prowadzą zdrowszy tryb życia, co przekłada się na jakość i długość ich życia.

Badacze podkreślają wagę tworzenia bardziej przystępnych przekazów dotyczących zachowań prozdrowotnych, a także lepszej edukacji, zwłaszcza najmłodszych.

Dr Batty zaznacza, że podobną zależność między IQ a ryzykiem śmierci wykazały również obserwacje ponad 4 tys. amerykańskich żołnierzy.

na podstawie: sciencedaily


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Szwajcaria - Dentonet.pl
Szwajcaria najlepszym krajem do życia dla dentystów i asystentek Asysta

Według rankingu przygotowanego przez portal Totally Money, najlepszym krajem do życia i pracy dla lekarzy dentystów oraz asystentek stomatologicznych jest Szwajcaria.O wynikach rankingu poinformował brytyjski portal stomatologiczny Dentistry.co.uk. E...