Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Implanty obciążane natychmiastowo

Brak komentarzy | Publikacja:

Implanty obciążane natychmiastowo

Przez lata w implantologii stomatologicznej obowiązywała zasada odroczonego w czasie obciążania wszczepów, co miało być kluczowym warunkiem prawidłowego przebiegu osteointegracji. Nowe trendy zmierzają do przyśpieszenia fazy obciążania protetycznego, przynosząc rezultaty porównywalne z tradycyjną procedurą (implanty klasyczne) w oparciu o długofalowe obserwacje kliniczne.

Obecnie produkuje się implanty o specjalnie zaprojektowanym kształcie, które można obciążyć koroną lub mostem bezpośrednio po wszczepieniu – w tym samym dniu po implantacji. Wykonuje się wtedy koronę tymczasową lub most tymczasowy w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Jeżeli połączymy technikę natychmiastowej implantacji i natychmiastowego obciążenia, to przy korzystnych warunkach, zbliżamy się do rozwiązania idealnego w implantologii: w ciągu jednego dnia usuwamy ząb lub zęby i zastępujemy je koronami lub mostami.

Skrócenie czasu leczenia implantologicznego osiągnąć można zatem z jednej strony poprzez zastosowanie wspomnianych wcześniej implantów natychmiastowych – wszczepianych bezpośrednio po ekstrakcji – a z drugiej strony przez obciążenie natychmiastowe wszczepów.

Stopniowo więc leczenie implantologiczne wymaga mniejszej ilości wizyt i jest mniej obciążające dla pacjenta.

Wiąże się to z jednej strony z rozwojem techniki związanej z produkcją odpowiednio zaprojektowanych implantów, a z drugiej strony z postępem związanym ze sterowaną regeneracją tkanek czy doświadczeniem implantologów.

« poprzedni artykuł  / następny artykuł  »


POWIĄZANE ARTYKUŁY

nagrody - Dentonet.pl
Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne znów z nagrodami Lekarz

Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymały kolejne nagrody – tym razem na targach INTARG w Katowicach oraz Invent Arena w czeskim Trincu.Światłoutwardzalne implant...

nagroda Bydgoszcz - Dentonet.pl
Implanty z Bydgoszczy nagrodzone na targach w Moskwie Lekarz

Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymały srebrny medal podczas XXI Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES 2018.X...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Zrzut ekranu 2020 06 13 o 09.14.11
Implanty są drogie? "To nie tak, że tańsze jest tańsze" Lekarz

Implanty - z jednej strony trwałe rozwiązanie problemu braków zębowych, zapewniające estetykę i funkcję. Współczesna stomatologia daje fantastyczne możliwości. Z drugiej strony - zdaniem wielu pacjentów - koszt tych rozwiązanych jest zbyt wysoki. Jak...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji