Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Publikacja:
Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Implanty zębowe to najnowocześniejsza i najdoskonalsza metoda uzupełniania luk w naturalnym uzębieniu. Są one bardzo trwałe, zapewniają świetne efekty funkcjonalne oraz estetyczne. Nowoczesne leczenie z użyciem implantów zębowych w Poznaniu oferuje klinika City Dental.

Na początek warto uświadomić sobie, że brak już chociażby jednego zęba własnego stanowi poważny problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Już pojedyncza luka w naturalnym uzębieniu negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, ale również powoduje, że sąsiednie zęby tracą stabilność, mogą się chwiać i zmieniać prawidłowe położenie. Dodatkowo, braki zębów skutkują kłopotami z odgryzaniem i żuciem pokarmów, a to może wpływać na funkcjonowanie całego organizmu, m.in. układu pokarmowego. Dlatego braki zębowe należy koniecznie uzupełniać – najdoskonalszą metodą leczenia tego typu problemów są implanty zębów – w Poznaniu z nowoczesnego leczenia implantologicznego skorzystać można w klinice City Dental.

Implanty zębów – czym są?

Implanty zębowe to niewielkie „śrubki”, których zadaniem jest zastąpienie naturalnych korzeni zębów. Zazwyczaj wykonane są z tytanu – bardzo trwałej, bezpiecznej i neutralnej pod względem biologicznym dla organizmu substancji, której wyjątkową właściwością jest osteointegracja, czyli zrastanie się z ludzką kością. Implanty zębów są wkręcane w kość szczęki/żuchwy w miejscu brakującego zęba – po kilku miesiącach w pełni zrastają się z kością i w doskonały sposób zastępują korzeń zęba. Później etapami można wykonać na implancie odbudowę protetyczną – najczęściej w postaci korony pełnoceramicznej.

Implanty zębowe – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Uzupełnianie braków zębowych przy użyciu implantów stomatologicznych niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich konkretnie?

• Tytan – czyli substancja, z której najczęściej wykonane są implanty zębowe – jest bardzo wytrzymały, zarówno pod względem mechanicznym, jak i chemicznym. Szacuje się, że jest on w stanie zastępować korzeń zęba nawet przez około 50 lat, nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne ze składnikami żywności czy produktów do higieny jamy ustnej.

• Implanty zębów wykonane z tytanu są w pełni neutralne dla ludzkiego organizmu. W ciągu kilku miesięcy całkowicie zrastają się z kością i nie są traktowane przez organizm jako ciało obce. Dodatkowo – nie wywołują żadnych reakcji nadwrażliwości czy reakcji alergicznych.

• Profesjonalne implanty zębowe dają doskonałe efekty estetyczne – w idealny sposób zastępują utracony ząb, a wraz z koroną protetyczną są gołym okiem nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Przywracają one pacjentowi komfort, dobre samopoczucie oraz pewność siebie.

Implanty zębowe – wskazania i przeciwwskazania

Implanty zębowe to rozwiązanie stosowane w przypadku braków w uzębieniu naturalnym pacjenta – zarówno pojedynczych, jak i bardziej licznych, a także w sytuacji całkowitego bezzębia. Są one bowiem doskonałym filarem do późniejszych uzupełnień protetycznych w postaci mostów protetycznych, protez częściowych oraz całkowitych.

Oczywiście należy mieć świadomość, że leczenie implantologiczne nie jest jednak możliwe u każdego pacjenta. Wśród przeciwwskazań do jego przeprowadzania znajdują się:

• aktywne choroby zaburzające procesy gojenia oraz naturalną odporność organizmu (AIDS, nowotwory),
• osteoporoza, zwłaszcza leczona z zastosowaniem bifosfonianów,
• zaawansowana nieustabilizowana cukrzyca typu II,
• zaawansowane, nieleczone stany zapalne przyzębia i błony śluzowej,
• zaburzenia w anatomicznej budowie wyrostka zębodołowego,
• niedostateczna ilość oraz jakość tkanki kostnej.

O kwalifikacji do leczenia z użyciem implantów zawsze decyduje lekarz dentysta.

Jak przebiega leczenie implantologiczne w Poznaniu w klinice City Dental?

Jak już wcześniej wspomniano, leczenie z użyciem implantów zębowych w Poznaniu w klinice City Dental składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się je od kompleksowej diagnostyki radiologicznej, która pozwala ocenić stan tkanki kostnej w miejscu planowanego wszczepu. Jeśli jest ona niedostateczna, podjąć można próbę odbudowy tkanki kostnej, tak aby nadawała się do wszczepienia implantu – profesjonalnie zabieg ten określa się mianem augmentacji kości.

Jeśli tkanka kostna jest odpowiedniej jakości, dentysta może przejść do zasadniczego leczenia implantologicznego. Implant podczas zabiegu – oczywiście przeprowadzanego w znieczuleniu – jest wkręcany w kość i zaczyna się proces jego zrastania. W zależności od indywidualnych predyspozycji, może to trwać nawet od 3 do 6 miesięcy, a pacjent w tym czasie użytkuje uzupełnienie tymczasowe.

Po zakończeniu procesu osteointegracji kolejne etapy leczenia to umieszczenie na implancie łącznika, a następnie – uzupełnienia protetycznego (w zależności od indywidualnego przypadku można to być pojedyncza korona, most protetyczny lub proteza). I choć całość leczenia implantologicznego może trwać nawet około pół roku, to jednak efekty są zdecydowanie warte tego czasu.

Implanty zębów – cena w Poznaniu nie odbiega od średniej

Dla wielu osób bardzo istotną kwestią jest to, ile kosztuje leczenie stomatologiczne z użyciem implantów zębowych. Ceny w Poznaniu nie różnią się zbytnio od kosztów w klinikach stomatologicznych w innych miastach w Polsce. I tak np. w przypadku uzupełnienia braku jednego zęba, w zależności od tego, jakie materiały stosowane są w trakcie leczenia oraz tego, czy pacjent wymaga zabiegów dodatkowych (np. augmentacji kości) – cena implantu zębowego wynosi od 2 tys. zł, a korony na implancie – od 1,5 tys. zł.

W przypadku chęci uzupełnienia implantami braków większej liczby zębów, koszty leczenia także są wyższe. I tak np. cena protezy mocowanej na implantach w Poznaniu oraz innych miastach w Polsce może wynosić około 8 tys. zł (proteza mocowana na dwóch implantach) do nawet około 35 tys. zł (most cyrkonowy na większej liczbie implantów).

Warto jednak pamiętać, że są to ceny orientacyjne, a ostateczna cena implantów zębowych w Poznaniu w klinice City Dental zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz przygotowanego przez dentystę planu leczenia.

Oczywiście o implanty zębowe – podobnie jak o zęby naturalne – trzeba dbać. Wymagają one regularnego szczotkowania i bardzo dobrej higieny jamy ustnej, należy oczyszczać je z osadów i kamienia. Wówczas w doskonałym stanie będą służyć przez długie lata!

Artykuł sponsorowany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Invisalign artykul
Dlaczego warto pracować z Invisalign? [webinar] Lekarz

Już w czwartek 10 marca o godz. 18:00 odbędzie się organizowany przez firmę Align Technology, właściciela marki Invisalign, webinar „Dlaczego warto pracować z Invisalign?”. Poprowadzi go dr n. med. Maciej Cićkiewicz – specjalista ortodonta. Współcze...

Paweł Strzelec - Dentonet.pl
Dlaczego nie warto negocjować z pacjentem? [video] Lekarz

- Zdarzają się przypadki, że pacjenci wracają do gabinetu stomatologicznego z żądaniami zwrotu kosztów leczenia, twierdząc, że doszło do błędu lub powikłania. Przestrzegam przed negocjowaniem z pacjentem - mówi w rozmowie z Dentonetem mec. Pawe...

enel med
Dlaczego warto dołączyć do enel-med stomatologia? Lekarz

enel-med stomatologia to sieć zlokalizowanych w całym kraju klinik stomatologicznych, należąca do Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. Sieć cały czas poszukuje lekarzy dentystów, chcących rozpocząć współpracę w klinikach stomatologicznych w Gdańsku, Kato...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Konferencja Alignerowa 2
Alignery w Twoim gabinecie stomatologicznym – dlaczego warto? Lekarz

Już 19 marca odbędzie się 2. Konferencja Alignerowa, organizowana przez portal Dentonet.pl we współpracy z firmą Align Technology, właścicielem marki Invisalign oraz Polską Akademią Alignerową. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kor...

implanty
Implanty nie dla pacjentów z alergią na penicylinę? Lekarz

Zastosowanie implantów stomatologicznych może być dwukrotnie bardziej narażone na niepowodzenie u osób zgłaszających alergię na penicylinę, które otrzymują alternatywne antybiotyki, w porównaniu z tymi, którym podawano amoksycylinę. Tak wynika z bada...

implanty zebow
Implanty zębów - czym są, ile kosztują, dlaczego warto? Pacjent

Każdy z nas chce cieszyć się pełnym i pięknym uzębieniem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Często w wyniku próchnicy oraz innych schorzeń (np. paradontozy) dochodzi do utraty zębów stałych. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać ...

glowne syropy naturalne z owocow
Dlaczego warto pić naturalne syropy?  Pacjent

Syropy owocowe to doskonałe źródło witamin, dlatego warto mieć je w swojej kuchni zawsze pod ręką. Tego typu naturalne produkty egzamin zdają szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to nasz organizm staje się bardziej podatny na różnego rodzaju...

Dentoexpress grafika artykul
Co warto wiedzieć o bezcukrowych gumach do żucia? Lekarz

Ponad 800 osób – lekarzy dentystów, studentów stomatologii, techników dentystycznych, asystentek i higienistek stomatologicznych – podczas targów Krakdent 2022 odwiedziło stoisko marki Orbit, poszerzając swoją wiedzę w zakresie właściwości bezcukrowy...

Boże Narodzenie - Dentonet.pl
"Warto poszukać pozytywów świąt w czasie pandemii" Asysta

Jeżeli zapytamy kogoś o Boże Narodzenie, pewnie powie nam: choinka, kolędy, dobre jedzenie i rodzina przy stole. W tym roku, w czasie pandemii, ten schemat zostaje zaburzony. – Warto jednak poszukać w tym pozytywów i przeżyć święta po swojemu – mówi ...

kremy Protefix - Dentonet.pl
Dlaczego warto polecać kremy mocujące nawet przy dopasowanej protezie? Lekarz

Można spotkać się z opinią, że stosowanie kremów mocujących do protez zębowych jest koniecznością przy źle dopasowanej protezie. W obawie o złe postrzeganie doświadczenia protetycznego nie są więc one często polecane przez lekarzy dentystów. Nic bard...