Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Publikacja:
Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Implanty zębowe to najnowocześniejsza i najdoskonalsza metoda uzupełniania luk w naturalnym uzębieniu. Są one bardzo trwałe, zapewniają świetne efekty funkcjonalne oraz estetyczne. Nowoczesne leczenie z użyciem implantów zębowych w Poznaniu oferuje klinika City Dental.

Na początek warto uświadomić sobie, że brak już chociażby jednego zęba własnego stanowi poważny problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Już pojedyncza luka w naturalnym uzębieniu negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, ale również powoduje, że sąsiednie zęby tracą stabilność, mogą się chwiać i zmieniać prawidłowe położenie. Dodatkowo, braki zębów skutkują kłopotami z odgryzaniem i żuciem pokarmów, a to może wpływać na funkcjonowanie całego organizmu, m.in. układu pokarmowego. Dlatego braki zębowe należy koniecznie uzupełniać – najdoskonalszą metodą leczenia tego typu problemów są implanty zębów – w Poznaniu z nowoczesnego leczenia implantologicznego skorzystać można w klinice City Dental.

Implanty zębów – czym są?

Implanty zębowe to niewielkie „śrubki”, których zadaniem jest zastąpienie naturalnych korzeni zębów. Zazwyczaj wykonane są z tytanu – bardzo trwałej, bezpiecznej i neutralnej pod względem biologicznym dla organizmu substancji, której wyjątkową właściwością jest osteointegracja, czyli zrastanie się z ludzką kością. Implanty zębów są wkręcane w kość szczęki/żuchwy w miejscu brakującego zęba – po kilku miesiącach w pełni zrastają się z kością i w doskonały sposób zastępują korzeń zęba. Później etapami można wykonać na implancie odbudowę protetyczną – najczęściej w postaci korony pełnoceramicznej.

Implanty zębowe – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Uzupełnianie braków zębowych przy użyciu implantów stomatologicznych niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich konkretnie?

• Tytan – czyli substancja, z której najczęściej wykonane są implanty zębowe – jest bardzo wytrzymały, zarówno pod względem mechanicznym, jak i chemicznym. Szacuje się, że jest on w stanie zastępować korzeń zęba nawet przez około 50 lat, nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne ze składnikami żywności czy produktów do higieny jamy ustnej.

• Implanty zębów wykonane z tytanu są w pełni neutralne dla ludzkiego organizmu. W ciągu kilku miesięcy całkowicie zrastają się z kością i nie są traktowane przez organizm jako ciało obce. Dodatkowo – nie wywołują żadnych reakcji nadwrażliwości czy reakcji alergicznych.

• Profesjonalne implanty zębowe dają doskonałe efekty estetyczne – w idealny sposób zastępują utracony ząb, a wraz z koroną protetyczną są gołym okiem nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Przywracają one pacjentowi komfort, dobre samopoczucie oraz pewność siebie.

Implanty zębowe – wskazania i przeciwwskazania

Implanty zębowe to rozwiązanie stosowane w przypadku braków w uzębieniu naturalnym pacjenta – zarówno pojedynczych, jak i bardziej licznych, a także w sytuacji całkowitego bezzębia. Są one bowiem doskonałym filarem do późniejszych uzupełnień protetycznych w postaci mostów protetycznych, protez częściowych oraz całkowitych.

Oczywiście należy mieć świadomość, że leczenie implantologiczne nie jest jednak możliwe u każdego pacjenta. Wśród przeciwwskazań do jego przeprowadzania znajdują się:

• aktywne choroby zaburzające procesy gojenia oraz naturalną odporność organizmu (AIDS, nowotwory),
• osteoporoza, zwłaszcza leczona z zastosowaniem bifosfonianów,
• zaawansowana nieustabilizowana cukrzyca typu II,
• zaawansowane, nieleczone stany zapalne przyzębia i błony śluzowej,
• zaburzenia w anatomicznej budowie wyrostka zębodołowego,
• niedostateczna ilość oraz jakość tkanki kostnej.

O kwalifikacji do leczenia z użyciem implantów zawsze decyduje lekarz dentysta.

Jak przebiega leczenie implantologiczne w Poznaniu w klinice City Dental?

Jak już wcześniej wspomniano, leczenie z użyciem implantów zębowych w Poznaniu w klinice City Dental składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się je od kompleksowej diagnostyki radiologicznej, która pozwala ocenić stan tkanki kostnej w miejscu planowanego wszczepu. Jeśli jest ona niedostateczna, podjąć można próbę odbudowy tkanki kostnej, tak aby nadawała się do wszczepienia implantu – profesjonalnie zabieg ten określa się mianem augmentacji kości.

Jeśli tkanka kostna jest odpowiedniej jakości, dentysta może przejść do zasadniczego leczenia implantologicznego. Implant podczas zabiegu – oczywiście przeprowadzanego w znieczuleniu – jest wkręcany w kość i zaczyna się proces jego zrastania. W zależności od indywidualnych predyspozycji, może to trwać nawet od 3 do 6 miesięcy, a pacjent w tym czasie użytkuje uzupełnienie tymczasowe.

Po zakończeniu procesu osteointegracji kolejne etapy leczenia to umieszczenie na implancie łącznika, a następnie – uzupełnienia protetycznego (w zależności od indywidualnego przypadku można to być pojedyncza korona, most protetyczny lub proteza). I choć całość leczenia implantologicznego może trwać nawet około pół roku, to jednak efekty są zdecydowanie warte tego czasu.

Implanty zębów – cena w Poznaniu nie odbiega od średniej

Dla wielu osób bardzo istotną kwestią jest to, ile kosztuje leczenie stomatologiczne z użyciem implantów zębowych. Ceny w Poznaniu nie różnią się zbytnio od kosztów w klinikach stomatologicznych w innych miastach w Polsce. I tak np. w przypadku uzupełnienia braku jednego zęba, w zależności od tego, jakie materiały stosowane są w trakcie leczenia oraz tego, czy pacjent wymaga zabiegów dodatkowych (np. augmentacji kości) – cena implantu zębowego wynosi od 2 tys. zł, a korony na implancie – od 1,5 tys. zł.

W przypadku chęci uzupełnienia implantami braków większej liczby zębów, koszty leczenia także są wyższe. I tak np. cena protezy mocowanej na implantach w Poznaniu oraz innych miastach w Polsce może wynosić około 8 tys. zł (proteza mocowana na dwóch implantach) do nawet około 35 tys. zł (most cyrkonowy na większej liczbie implantów).

Warto jednak pamiętać, że są to ceny orientacyjne, a ostateczna cena implantów zębowych w Poznaniu w klinice City Dental zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz przygotowanego przez dentystę planu leczenia.

Oczywiście o implanty zębowe – podobnie jak o zęby naturalne – trzeba dbać. Wymagają one regularnego szczotkowania i bardzo dobrej higieny jamy ustnej, należy oczyszczać je z osadów i kamienia. Wówczas w doskonałym stanie będą służyć przez długie lata!

Artykuł sponsorowany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dentoexpress grafika artykul
Co warto wiedzieć o bezcukrowych gumach do żucia? Lekarz

Ponad 800 osób – lekarzy dentystów, studentów stomatologii, techników dentystycznych, asystentek i higienistek stomatologicznych – podczas targów Krakdent 2022 odwiedziło stoisko marki Orbit, poszerzając swoją wiedzę w zakresie właściwości bezcukrowy...

kremy Protefix - Dentonet.pl
Dlaczego warto polecać kremy mocujące nawet przy dopasowanej protezie? Lekarz

Można spotkać się z opinią, że stosowanie kremów mocujących do protez zębowych jest koniecznością przy źle dopasowanej protezie. W obawie o złe postrzeganie doświadczenia protetycznego nie są więc one często polecane przez lekarzy dentystów. Nic bard...

implanty zebow
Implanty zębów - czym są, ile kosztują, dlaczego warto? Pacjent

Każdy z nas chce cieszyć się pełnym i pięknym uzębieniem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Często w wyniku próchnicy oraz innych schorzeń (np. paradontozy) dochodzi do utraty zębów stałych. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
świadczenia stomatologiczne dla dzieci - Dentonet.pl
Opieka nad uczniami? "Warto zasięgnąć rady OIL" Lekarz

- Szkoły proponują już wybranym gabinetom teksty porozumień, są też wzory takich porozumień zamieszczone w Internecie. Niektóre z nich zawierają niekorzystne dla lekarzy postanowienia. Warto w każdym przypadku, kiedy pojawia się wątpliwość zasięgnąć ...

CEDE
CEDE 2019 za miesiąc. Dlaczego warto przyjechać do Poznania? Lekarz

28. edycja CEDE 2019 za miesiąc. Ten materiał powinni przeczytać przede wszystkim ci, którzy pamiętają tylko dawne edycje wystawy oraz ci, którzy w wydarzeniu udziału jeszcze nie brali. 19 września o godz. 9:00 otworzą się bramy do pawilonów Międzyna...

Konferencja Alignerowa 2
Alignery w Twoim gabinecie stomatologicznym – dlaczego warto? Lekarz

Już 19 marca odbędzie się 2. Konferencja Alignerowa, organizowana przez portal Dentonet.pl we współpracy z firmą Align Technology, właścicielem marki Invisalign oraz Polską Akademią Alignerową. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kor...

Invisalign artykul
Dlaczego warto pracować z Invisalign? [webinar] Lekarz

Już w czwartek 10 marca o godz. 18:00 odbędzie się organizowany przez firmę Align Technology, właściciela marki Invisalign, webinar „Dlaczego warto pracować z Invisalign?”. Poprowadzi go dr n. med. Maciej Cićkiewicz – specjalista ortodonta. Współcze...

Paweł Strzelec - Dentonet.pl
Dlaczego nie warto negocjować z pacjentem? [video] Lekarz

- Zdarzają się przypadki, że pacjenci wracają do gabinetu stomatologicznego z żądaniami zwrotu kosztów leczenia, twierdząc, że doszło do błędu lub powikłania. Przestrzegam przed negocjowaniem z pacjentem - mówi w rozmowie z Dentonetem mec. Pawe...

windows v94mlgvsza4 unsplash
Program "Repetitio est" – warto się uczyć! Lekarz

„Repetitio est…” to kompleksowy program edukacyjny, skierowany do lekarzy dentystów, studentów stomatologii, asystentek i higienistek stomatologicznych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym projekcie! Na stronie www.repetitioest.pl znaleźć można da...

bermix studio yWYiNNK tOI unsplash
Warto poznawać się nawzajem w zespole stomatologicznym Asysta

- Poznawajmy się też od tej ludzkiej, nie tylko zawodowej strony. Im lepiej się znamy, tym lepsza będzie nasza współpraca - mówi w rozmowie z Dentonetem Aleksandra Laskowska, trener biznesu i coach, jeden z wykładowców tegorocznego Asysdentu. Zapyta...

enel med
Dlaczego warto dołączyć do enel-med stomatologia? Lekarz

enel-med stomatologia to sieć zlokalizowanych w całym kraju klinik stomatologicznych, należąca do Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. Sieć cały czas poszukuje lekarzy dentystów, chcących rozpocząć współpracę w klinikach stomatologicznych w Gdańsku, Kato...