Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Publikacja:
Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

Implanty zębowe to najnowocześniejsza i najdoskonalsza metoda uzupełniania luk w naturalnym uzębieniu. Są one bardzo trwałe, zapewniają świetne efekty funkcjonalne oraz estetyczne. Nowoczesne leczenie z użyciem implantów zębowych w Poznaniu oferuje klinika City Dental.

Na początek warto uświadomić sobie, że brak już chociażby jednego zęba własnego stanowi poważny problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Już pojedyncza luka w naturalnym uzębieniu negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, ale również powoduje, że sąsiednie zęby tracą stabilność, mogą się chwiać i zmieniać prawidłowe położenie. Dodatkowo, braki zębów skutkują kłopotami z odgryzaniem i żuciem pokarmów, a to może wpływać na funkcjonowanie całego organizmu, m.in. układu pokarmowego. Dlatego braki zębowe należy koniecznie uzupełniać – najdoskonalszą metodą leczenia tego typu problemów są implanty zębów – w Poznaniu z nowoczesnego leczenia implantologicznego skorzystać można w klinice City Dental.

Implanty zębów – czym są?

Implanty zębowe to niewielkie „śrubki”, których zadaniem jest zastąpienie naturalnych korzeni zębów. Zazwyczaj wykonane są z tytanu – bardzo trwałej, bezpiecznej i neutralnej pod względem biologicznym dla organizmu substancji, której wyjątkową właściwością jest osteointegracja, czyli zrastanie się z ludzką kością. Implanty zębów są wkręcane w kość szczęki/żuchwy w miejscu brakującego zęba – po kilku miesiącach w pełni zrastają się z kością i w doskonały sposób zastępują korzeń zęba. Później etapami można wykonać na implancie odbudowę protetyczną – najczęściej w postaci korony pełnoceramicznej.

Implanty zębowe – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Uzupełnianie braków zębowych przy użyciu implantów stomatologicznych niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich konkretnie?

• Tytan – czyli substancja, z której najczęściej wykonane są implanty zębowe – jest bardzo wytrzymały, zarówno pod względem mechanicznym, jak i chemicznym. Szacuje się, że jest on w stanie zastępować korzeń zęba nawet przez około 50 lat, nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne ze składnikami żywności czy produktów do higieny jamy ustnej.

• Implanty zębów wykonane z tytanu są w pełni neutralne dla ludzkiego organizmu. W ciągu kilku miesięcy całkowicie zrastają się z kością i nie są traktowane przez organizm jako ciało obce. Dodatkowo – nie wywołują żadnych reakcji nadwrażliwości czy reakcji alergicznych.

• Profesjonalne implanty zębowe dają doskonałe efekty estetyczne – w idealny sposób zastępują utracony ząb, a wraz z koroną protetyczną są gołym okiem nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Przywracają one pacjentowi komfort, dobre samopoczucie oraz pewność siebie.

Implanty zębowe – wskazania i przeciwwskazania

Implanty zębowe to rozwiązanie stosowane w przypadku braków w uzębieniu naturalnym pacjenta – zarówno pojedynczych, jak i bardziej licznych, a także w sytuacji całkowitego bezzębia. Są one bowiem doskonałym filarem do późniejszych uzupełnień protetycznych w postaci mostów protetycznych, protez częściowych oraz całkowitych.

Oczywiście należy mieć świadomość, że leczenie implantologiczne nie jest jednak możliwe u każdego pacjenta. Wśród przeciwwskazań do jego przeprowadzania znajdują się:

• aktywne choroby zaburzające procesy gojenia oraz naturalną odporność organizmu (AIDS, nowotwory),
• osteoporoza, zwłaszcza leczona z zastosowaniem bifosfonianów,
• zaawansowana nieustabilizowana cukrzyca typu II,
• zaawansowane, nieleczone stany zapalne przyzębia i błony śluzowej,
• zaburzenia w anatomicznej budowie wyrostka zębodołowego,
• niedostateczna ilość oraz jakość tkanki kostnej.

O kwalifikacji do leczenia z użyciem implantów zawsze decyduje lekarz dentysta.

Jak przebiega leczenie implantologiczne w Poznaniu w klinice City Dental?

Jak już wcześniej wspomniano, leczenie z użyciem implantów zębowych w Poznaniu w klinice City Dental składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się je od kompleksowej diagnostyki radiologicznej, która pozwala ocenić stan tkanki kostnej w miejscu planowanego wszczepu. Jeśli jest ona niedostateczna, podjąć można próbę odbudowy tkanki kostnej, tak aby nadawała się do wszczepienia implantu – profesjonalnie zabieg ten określa się mianem augmentacji kości.

Jeśli tkanka kostna jest odpowiedniej jakości, dentysta może przejść do zasadniczego leczenia implantologicznego. Implant podczas zabiegu – oczywiście przeprowadzanego w znieczuleniu – jest wkręcany w kość i zaczyna się proces jego zrastania. W zależności od indywidualnych predyspozycji, może to trwać nawet od 3 do 6 miesięcy, a pacjent w tym czasie użytkuje uzupełnienie tymczasowe.

Po zakończeniu procesu osteointegracji kolejne etapy leczenia to umieszczenie na implancie łącznika, a następnie – uzupełnienia protetycznego (w zależności od indywidualnego przypadku można to być pojedyncza korona, most protetyczny lub proteza). I choć całość leczenia implantologicznego może trwać nawet około pół roku, to jednak efekty są zdecydowanie warte tego czasu.

Implanty zębów – cena w Poznaniu nie odbiega od średniej

Dla wielu osób bardzo istotną kwestią jest to, ile kosztuje leczenie stomatologiczne z użyciem implantów zębowych. Ceny w Poznaniu nie różnią się zbytnio od kosztów w klinikach stomatologicznych w innych miastach w Polsce. I tak np. w przypadku uzupełnienia braku jednego zęba, w zależności od tego, jakie materiały stosowane są w trakcie leczenia oraz tego, czy pacjent wymaga zabiegów dodatkowych (np. augmentacji kości) – cena implantu zębowego wynosi od 2 tys. zł, a korony na implancie – od 1,5 tys. zł.

W przypadku chęci uzupełnienia implantami braków większej liczby zębów, koszty leczenia także są wyższe. I tak np. cena protezy mocowanej na implantach w Poznaniu oraz innych miastach w Polsce może wynosić około 8 tys. zł (proteza mocowana na dwóch implantach) do nawet około 35 tys. zł (most cyrkonowy na większej liczbie implantów).

Warto jednak pamiętać, że są to ceny orientacyjne, a ostateczna cena implantów zębowych w Poznaniu w klinice City Dental zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz przygotowanego przez dentystę planu leczenia.

Oczywiście o implanty zębowe – podobnie jak o zęby naturalne – trzeba dbać. Wymagają one regularnego szczotkowania i bardzo dobrej higieny jamy ustnej, należy oczyszczać je z osadów i kamienia. Wówczas w doskonałym stanie będą służyć przez długie lata!

Artykuł sponsorowany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Martyna Zawadka
Dlaczego warto planować dzień pracy? "Sprawniej i bez opóźnień" Asysta

– Planowanie dnia sprawia, że praca przebiega dużo sprawniej i przyjemniej. Dzięki temu, że ułożę sobie plan na całą zmianę jestem przygotowana, niewiele rzeczy jest mnie w stanie zaskoczyć, wszystko mam pod ręką, mogę skupić się na zabiegu, który wy...

glowne syropy naturalne z owocow
Dlaczego warto pić naturalne syropy?  Pacjent

Syropy owocowe to doskonałe źródło witamin, dlatego warto mieć je w swojej kuchni zawsze pod ręką. Tego typu naturalne produkty egzamin zdają szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to nasz organizm staje się bardziej podatny na różnego rodzaju...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Anna Wasiewicz news
Dentysta w social mediach – dlaczego warto? Lekarz

– Miałam sytuacje, że czasami ktoś z followersów, którego nigdy nie widziałam, napisał, że "dzięki pani zacząłem myć zęby" albo "zacząłem stosować odpowiednią szczoteczkę" – mówi o korzyściach i roli, jaką mogą pełnić w pracy lekarza dentysty social ...

Invisalign videonews 1 09
Dlaczego warto zostać certyfikowanym lekarzem Invisalign Go? Lekarz

Zapytaliśmy lekarzy dentystów uczestniczących w kursie certyfikacyjnym Invisalign Go o powody ich zainteresowania leczeniem nakładkowym oraz korzyści, jakie widzą dla siebie i swojej pracy w związku z uczestnictwem w kursie. – Brakowało nam opcji pr...

Invisalign artykul
Dlaczego warto pracować z Invisalign? [webinar] Lekarz

Już w czwartek 10 marca o godz. 18:00 odbędzie się organizowany przez firmę Align Technology, właściciela marki Invisalign, webinar „Dlaczego warto pracować z Invisalign?”. Poprowadzi go dr n. med. Maciej Cićkiewicz – specjalista ortodonta. Współcze...

MichaL Jaczewski
Dlaczego warto wybrać system Invisalign do swojej praktyki? Lekarz

– W swojej praktyce potrzebowałem systemu, który pozwoli mi na szybkie i mało inwazyjne przygotowanie pacjentów do leczenia ortodontycznego – mówi lek. dent. Michał Jaczewski, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, właściciel praktyki stomat...

Konferencja Alignerowa 2
Alignery w Twoim gabinecie stomatologicznym – dlaczego warto? Lekarz

Już 19 marca odbędzie się 2. Konferencja Alignerowa, organizowana przez portal Dentonet.pl we współpracy z firmą Align Technology, właścicielem marki Invisalign oraz Polską Akademią Alignerową. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kor...

Martyna Zawadka
Zestawy zabiegowe – czym są i dlaczego warto je robić? Asysta

Zestawy zabiegowe do leczenia zachowawczego, do endodoncji, do chirurgii – przygotowywane przez asystentki i higienistki zestawy narzędzi i materiałów mogą okazać się ogromnym ułatwieniem dla całego zespołu stomatologicznego. – Uważam, że to naprawdę...

enel med
Dlaczego warto dołączyć do enel-med stomatologia? Lekarz

enel-med stomatologia to sieć zlokalizowanych w całym kraju klinik stomatologicznych, należąca do Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. Sieć cały czas poszukuje lekarzy dentystów, chcących rozpocząć współpracę w klinikach stomatologicznych w Gdańsku, Kato...