Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Implanty jednofazowe

Brak komentarzy | Publikacja:

Implanty jednofazowe

Implant jednofazowy jest konstrukcją jednoczęściową – w odróżnieniu od klasycznych implantów dwufazowych, zbudowanych ze śruby wewnątrzkostnej i elementów zewnętrznych – łącznika i śrubki, a także śrub zamykających i gojących, związanych z zabiegiem osłonięcia implantu. Część zewnętrzna implantu jednofazowego jest widoczna w jamie ustnej i służy do zamocowania elementów protetycznych, a więc koron, mostów czy też protez ruchomych.

W porównaniu z implantami klasycznymi, leczenie z zastosowaniem implantów jednofazowych jest uproszczone i wymaga tylko jednego zabiegu chirurgicznego, nie ma bowiem potrzeby odsłonięcia implantu po jego wgojeniu się w kości, lecz od razu po wkręceniu wszczepu, przy korzystnych warunkach anatomicznych, można z reguły przystąpić do wykonania uzupełnień protetycznych. Związane z tym skrócenie fazy gojenia i możliwość szybkiego zaopatrzenia protetycznego są dla pacjenta bardzo korzystne.

W przypadku dobrych warunków kostnych, właściwej diagnostyce przedoperacyjnej i doświadczeniu implantologicznymi, można przeprowadzić implantację z zastosowaniem implantów jednofazowych, umożliwiającą estetyczne gojenie przezśluzówkowe. Powyższa metoda łączy w sobie zalety implantów jednofazowych z uzyskaniem pełnego estetycznego wygojenia w krótkim czasie bez konieczności przeprowadzania ewentualnych dodatkowych zabiegów plastyki tkanek miękkich przyzębia.

W uproszczonej technice implantacji z zastosowaniem implantów jednofazowych nie wykonuje się w ogóle nacięcia skalpelem błony śluzowej, wytwarza się w niej jedynie niewielki okrągły otwór o wymiarze odpowiadającym średnicy implantu, przez który wprowadza się implant.

Czas zabiegu jest skrócony wówczas do minimum a leczenie implantologiczne nie jest obciążające dla pacjenta.

« poprzedni artykuł  / następny artykuł  »


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Zrzut ekranu 2020 06 13 o 09.14.11
Implanty są drogie? "To nie tak, że tańsze jest tańsze" Lekarz

Implanty - z jednej strony trwałe rozwiązanie problemu braków zębowych, zapewniające estetykę i funkcję. Współczesna stomatologia daje fantastyczne możliwości. Z drugiej strony - zdaniem wielu pacjentów - koszt tych rozwiązanych jest zbyt wysoki. Jak...

nagrody - Dentonet.pl
Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne znów z nagrodami Lekarz

Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymały kolejne nagrody – tym razem na targach INTARG w Katowicach oraz Invent Arena w czeskim Trincu.Światłoutwardzalne implant...

ROZWIŃ WIĘCEJ

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji