Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Herbata wzmacnia kości

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Herbata wzmacnia kości

Naukowo udowodniono, że napar z zielonej herbaty wykazuje działanie przeciwnowotworowe, zapobiega chorobom serca, czy też opóźnia procesy starzenia.


 

Swą wyjątkową aktywność biologiczną zielona herbata zawdzięcza przede wszystkim polifenolom. Jednym z najbardziej znanym tego typu związkiem jest epigalokatechina – EGC.
 

 

Napój ten sprzyja ponadto zdrowiu i rozwojowi układu kostnego, stymuluje rozwój tkanek budujących kości i spowalnia ich rozkład.

Zielona herbata to napój, który powinien być uzupełnieniem diety wszystkich osób zagrożonych osteoporozą i innymi chorobami układu kostnego.
 

 

Informacje o pozytywnym wpływie składników naparu z zielonej herbaty opublikowano na łamach Journal of Agricultural and Food Chemistry.
 

 

Badania przeprowadzili naukowcy z Hong Kongu pod kierownictwem dr Ping Chung Leunga. badacze pokusili się o wskazanie konkretnych substancji odpowiedzialnych za korzystny wpływ zielonej herbaty na tkanki budujące kości.
 

 

Badania polegały na hodowli osteoblastów. Do komórek kościotwórczych, naukowcy w regularnych odstępach czasu dodawali związki obecne w zielonej herbacie.


 

Wspomniana wcześniej epigalokatechina (EGC) powodowała w trakcie badań wzrost aktywności enzymu przyczyniającego się do wzrostu kości i znacznie zwiększała mineralizację kości. Epigalokatechina powodowała także zmniejszenie aktywność osteoklastów.
 

 

na podstawie medicalnewstoday
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Ekstrakcja zęba - Dentonet.pl
Utrata kości po ekstrakcji? Można i trzeba to ograniczać! Lekarz

- Według piśmiennictwa, po usunięcia zęba dochodzi do utraty 50% kości. Możemy temu znacząco zapobiec, stosując odpowiednie techniki - podkreśla w rozmowie z Dentonetem dr n. med. Krzysztof Gronkiewicz, implantolog. Mówi też o skutkach zbyt długiego ...

Sterowana regeneracja kości z użyciem allogenicznej płytki kortykalnej Lekarz

Opis przypadku - dr Carole Leconte (Paryż)Regeneracja kości jest efektem złożonej techniki, ale też magii procesów tkankowych. Postęp, jaki dokonał się w ostatnich kilku latach, spowodował poddanie w wątpliwość wielu obowiązujących dotychczas dogmató...

augumentacja kości - Dentonet.pl
Zęby po ekstrakcji mogą pomóc w regeneracji kości [video] Lekarz

W chirurgii stomatologicznej augmentacja tkanek (twardych i miękkich) nie jest niczym nowym, ale w powszechnym rozumieniu mówimy o wykorzystaniu komórek wzrostu i fibryny bogatopłytkowej zawartej w osoczu, pobieranym od pacjenta bezpośrednio przed za...

ROZWIŃ WIĘCEJ
miswak - Dentonet.pl
Miswak i zielona herbata - kolejny sposób na płytkę nazębną Asysta

Połączone ekstrakty z zielonej herbaty oraz gałązek drzewa arakowego, zwanych miswak, hamują rozwój płytki nazębnej – poinformowali naukowcy z University of Malaya. O ich odkryciu pisze portal Dental Tribune. Miswaki to gałązki pochodzące z drzewa ar...

Politechnika Warszawska: innowacyjna metoda odbudowy kości Lekarz

Mała, lekka gąbeczka stworzona na Politechnice Warszawskiej wygląda niepozornie, ale odgrywa wielką rolę: jest "rusztowaniem" pomagającym w odbudowie kości. Łatwiej też będzie ją wykorzystać na sali operacyjnej niż inne substytuty kości - zapewniają ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres