Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Dentipatch – mały produkt na wielki strach pacjentów

Brak komentarzy | Publikacja:

Dentipatch – mały produkt na wielki strach pacjentów

Już niebawem nowością na rynku stomatologicznym i przełomem w analgezji miejscowej może okazać się produkt o nazwie Dentipatch.

Stomatolodzy mogą być zdziwieni, że tak proste rozwiązanie nie zostało dotąd wynalezione… Nazwę produktu należy tłumaczyć dosłownie – jest to dentystyczna łatka.

Użytkowanie jej jest banalnie proste: po oderwaniu warstwy ochronnej, łatkę możemy bez problemów umieść na dziąśle pacjenta. Produkt nasączony jest lidokainą, często używanym przez dentystów środkiem przeznaczonym do znieczulenia miejscowego.

Środek ten dobrze wchłania się przez błony śluzowe, a efekt jego zastosowania jest bardzo szybki. Pomysłodawcy tego produktu wyszli naprzeciw szczególnie tym, którzy zamierają z przerażenia na sam widok igły i strzykawki.

Można powiedzieć, że Dentipatch jest doskonałym pre-analgetykiem i będzie z powodzeniem stosowany w celu wywołania niewielkiego znieczulenia miejscowego przed użyciem igły.

Stosowanie łatek ma pewne ograniczenia. Plaster nie będzie trzymał się wilgotnej powierzchni, którą wcześniej należy osuszyć. Raz zamocowany nie może być także przesuwany w inne miejsca.

Ważne jest także, że ilość lidokainy zawarta w produkcie jest niewystarczająca by wywołać żądany efekt znieczulenia miejscowego w przypadku przeprowadzenia poważniejszych i bardziej bolesnych zabiegów.

Łatka sprawdza się najlepiej, gdy zostanie zamocowana w obrębie tkanki kostnej, która jest gąbczasta i cienka, np. w górnej, przedniej części policzkowej kości szczęki. By wywołać żądany efekt znieczulenia, łatka musi pozostawać na miejscu przez minimum 2 minuty.

Wtedy też samo ukłucie i wprowadzanie do właściwej, zależnej od rodzaju wykonywanego zabiegu miejscowej analgezji nie będzie wywoływało bólu u pacjenta, co może być szczególnie przydatne w przypadku leczenia najmłodszych.

Produkt nie jest drogi, łatwy w użyciu i z pewnością pojawi się w wielu gabinetach, przyczyniając się do zwiększenia komfortu pacjentów podczas leczenia.

opr. mz


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentobus - Dentonet.pl
Opieka stomatologiczna dla pacjentów z COVID-19 i w kwarantannie Lekarz

Pacjenci z COVID-19 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać pomoc stomatologiczną w dwóch miejscach – dentobusie stacjonującym we Włocławku oraz klinice w Toruniu. Jak czytamy na stronie kujawsko-pomorskiego oddziału wojewódzkiego ...

środki ochrony osobistej - Dentonet.pl
Szkocja: potrzeby pacjentów większe niż możliwości Lekarz

Szkoccy stomatolodzy ostrzegają, że wciąż niezbędne środki ochrony indywidualnej, które stosują w związku z pandemią COVID-19, mogą wpłynąć na ograniczenie liczby pacjentów, których będą w stanie leczyć w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS). Pełny...

ZUS - Dentonet.pl
ZUS sam pozyska dane o kwarantannie i izolacji pacjentów Lekarz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacj...

ROZWIŃ WIĘCEJ
przyczyny nieświeżego oddechu - Dentonet.pl
Przyczyny nieświeżego oddechu - poradnik dla pacjentów Pacjent

Nieświeży oddech – zwany fachowo halitozą – to krępująca dolegliwość, która może mieć wpływ na życie zawodowe i prywatne. Według statystyk, z problemem tym boryka się okresowo nawet 80% osób na całym świecie. Przyczyny nieświeżego oddechu mogą być ro...

leczenie stomatologiczne w USA - Dentonet.pl
COVID: 52% pacjentów w USA obawia się powrotu do dentysty Lekarz

Ankieta przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych przez Kaiser Family Foundation (KFF) wykazała, że z powodu COVID-19 więcej niż połowa dorosłych Amerykanów wciąż unika wizyt u dentysty i lekarzy innych specjalności. Dzieje się tak w czasie, gdy coraz w...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji