Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Czterdziestolatek z uśmiechem 25 latka

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Czterdziestolatek z uśmiechem 25 latka

Czterdziestolatek z uśmiechem 25 latka

Wśród 40-latków coraz popularniejsze są zabiegi stomatologii przeciwstarzeniowej. Dzięki niej można odmłodzić swój uśmiech, usunąć przebarwienia, poprawić zdrowie jamy ustnej, ale także zapobiec pojawianiu się zmarszczek. Niewiarygodne? Tak, ale prawdziwe.

Zęby spełniają m.in. rolę „rusztowań”, które utrzymują napiętą skórę twarzy. Gdy brakuje choćby jednego zęba „rusztowanie” nie jest już stabilne i może powodować obwisanie policzków i powstawanie zmarszczek wokół ust. Takie nieprzyjemne efekty pojawiają się już zazwyczaj po 35. roku życia. Jest to ostatni dzwonek, aby poprawić wygląd swojej skóry bez ingerencji skalpela, botoksu czy hialuru, których panowie tak bardzo się wstydzą. Poprawienie wyglądu twarzy poprzez stomatologa nie jest wg nich niemęskie.

 

Stomatologia przeciwstarzeniowa dla… 20 latka

Już poprawienie koloru zębów można zaliczyć do stomatologii anty-aging. Taki zabieg najczęściej wykonywany jest przez młodych mężczyzn, którzy pragną mieć tzw. hollywoodzki uśmiech. Stawiają oni głównie na profilaktykę, ponieważ w większości nie zmagają się oni jeszcze z większymi problemami natury stomatologicznej. Mężczyźni dojrzali pragnąc odmłodzić swój uśmiech, przedłużają swoje zęby lub „robią” je sobie zupełnie na nowo. Taki zabieg odmładza uśmiech o nawet 20 lat.

Stomatologia nie tylko powstrzymuje proces starzenia się zębów, ale jest go w stanie cofnąć o kilkanaście lat. Przyczynić się do tego może leczenie implantologiczne jak i stomatologia estetyczna. Proste zabiegi jak wybielanie zębów oraz trudniejsze zabiegi rekonstrukcyjne zmieniają rysy twarzy i kształt zębów.

Dla młodszego i starszego

Wśród Panów najpopularniejszym zabiegiem anty-aging jest nakładanie licówek. Kilkumilimetrowa porcelanowa łuska naklejona na ząb, przedłuża go oraz zmienia jego kolor na jaśniejszy. Tak duże zainteresowanie zabiegiem przedłużania zębów wynika z faktu, iż mężczyźni mają zdarte zęby od ich nerwowego zaciskania oraz zgrzytania. Podczas uśmiechania zęby nie wychodzą poza linię ust, więc licówki korygują ich długość i kształt tak, aby były widoczne podczas uśmiechu. Dodatkowo licówki zmieniają kolor często pożółkłych od palenia zębów oraz przysłaniają pęknięcia.  

Mężczyźni 20+ posiadają uzębienie w lepszym stanie niż czterdziestolatkowie, stąd poddają się oni innym zabiegom. Jest to głównie wybielanie metodą ZOOM 2 trwające ok. 30 minut. Efektem jest wybielenie zębów nawet o 10 tonów, jednak nie działa to u wszystkich – powodem jest genetyczne uwarunkowanie koloru kości. Gdy wybielanie nie pomoże i nie przyniesie zadowalających efektów rozwiązaniem jest założenie licówki.

 

Zabiegi 45+

Pacjenci w tym wieku najczęściej poddawani są leczeniu implantologicznemu. Związane jest ono z odbudową uzębienia, uzupełnieniem braków oraz założeniem nowych koron imitujących prawdziwe zęby. Leczenie implantologiczne dotyczy osób z rozległymi jak i pojedynczymi ubytkami. Brak jednego zęba jest w stanie odbić się na wyglądzie twarzy. Skóra traci sprężystość i traci podparcie oraz występuje opuchlizna. Przerwa w uzębieniu powoduje przemieszczanie się sąsiednich zębów i poszerzanie szpar międzyzębowych. Nowe zęby odmładzają uśmiech i wpływają na poprawnie wyglądu twarzy, chroniąc ją przed dalszymi zniszczeniami.  

Stomatolodzy mówią o tym, że warto dbać o zęby od najmłodszych lat, ponieważ jest to inwestycja w przyszłość i w nas samych. Pierwszą „walkę” o młodość warto rozpocząć już w wieku dwudziestu kilku lat lub w momencie, gdy zaczniemy używać kremu przeciwzmarszczkowego. Gwiazdy takie  jak Tom Cruise czy Simon Cowell zawdzięczają swój młody wygląd zabiegom anty-agingowym, którym poddali się w wieku 40 lat.

 

opr. pw


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dlaczego nagły ból zęba tak często pojawia się w wakacje? Pacjent

- Największą urlopową bolączką jest rzadszy i krótszy czas mycia zębów - mówi wprost dr Barbara Obłoj z Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT. Nagły przeszywający ból, uczucie rozpierania, gdy nadgryzamy jedzenie, krwawienie dziąseł, pojawiające s...

Zatrzymane ósemki i ich ewentualne powikłania - co trzeba wiedzieć? Pacjent

Zęby mądrości, czyli trzecie zęby trzonowe, najczęściej pojawiają pomiędzy 17. a 25. rokiem życia. U niektórych pacjentów wyrzynają się częściowo lub nie wyrzynają wcale, stając się przyczyną różnych powikłań oraz dolegliwości. Zatrzymane ósemki to g...

Co barwi zęby – czy wiesz, co jesz? Poradnik dla pacjentów Pacjent

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety, zęby – mimo regularnego szczotkowania, a nawet profesjonalnego wybielania w gabinetach stomatologicznych – są narażone na nieustanne przebarwienia. Produkty barwiące zęby znajdują się bowiem w na...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Jak pozbyć się wad zgryzu? Praktyczny poradnik dla pacjentów Pacjent

Wady zgryzu są jednymi z tych dolegliwości, które mogą powodować liczne kompleksy. Mogą przyczynić się do tego, że zaczniesz się rzadziej uśmiechać, mniej mówić, a twoje relacje z innymi osobami nie będą dla ciebie zbyt komfortowe. Jednak taką sytuac...

Przywracamy Uśmiech - Wojtek
Przywracamy uśmiech z Kol-Dentalem – Wojtek [video] Lekarz

Firma Kol-Dental oraz gabinet Stomatologia Zabielscy w ramach akcji "Przywracamy uśmiech" wspólnie zadbali o stan zdrowia jamy ustnej u 36-letniego Wojtka.Wojtek od dłuższego czasu zdawał sobie sprawę, że jego zęby wymagają profesjonalnej opieki stom...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres