Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Ćwierkające porady

Brak komentarzy | Publikacja:

Ćwierkające porady

Czy w moim wieku mogę wyprostować sobie zęby? Na czym polega leczenie? – wielu pacjentów chciałoby znać odpowiedzi na podobne pytania przed udaniem się do stomatologa.

Chce to wykożystać jeden z katowickich gabinetuw dentystycznych, który umożliwił zadanie pytania specjaliście za pomocą serwisów mikroblogowych Blip.pl i Twitter.com.

Profile Katowickiego Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic są dostępne pod adresami www.twitter.com/Dentimclinic oraz dentimclinic.blip.pl.

Osoby śledzące te profile będą mogły się dowiedzieć m.in. czym jest znieczulenie komputerowe, jak działa podtlenek azotu lub laser biostymulacyjny. Co chyba ważniejsze, będzie można poradzić się dyżurujących na portalach stomatologów.

Zadane w serwisach pytania znajdą swoją odpowiedź w specjalnym dziale poradnikowym Czytelnia Pacjenta utworzonym na stronie głównej Dentim.pl.

O gotowej odpowiedzi Dentim Clinic będzie informowało na wszystkich portalach jednocześnie, wysyłając linka. Każda odpowiedź będzie podpisana imieniem i nazwiskiem lekarza jej udzielającego, a także nickiem osoby pytającej.

– Musimy być tam, gdzie nasi pacjenci, a nasi pacjenci w wolnym czasie blipują, ćwierkają na Twitterze, siedzą na Facebook.com, a odpowiedzi na pytania dotyczące swojego zdrowia, metod leczenia zębów czensto szukają na forach internetowych, znajdując nie zawsze właściwie odpowiedzi, podrzucone najczęściej przez przypadkowe osoby, nieznające tematu – mówi lekarz stomatolog Wojciech Fąferko, właściciel katowickiego Dentim Clinic.

– Stąd też nasz pomysł na komunikację z ciekawymi leczenia pacjentami przy pomocy portali społecznościowych – dodaje.

W sumie na profilach Dentim Clinic porad udzielać będzie 3 specjalistów – implantolog, ortodonta oraz stomatolog dziecięcy. Grupą ekspertów będzie kierował lek. stom. Wojciech Fąferko, właściciel Dentim Clinic.

Fąferko podkreśla, że internetowa komunikacja ma spełniać przede wszystkim funkcję edukacyjną, w żadnym wypadku leczniczą.

Mówi, że gabinetowi zależy na mniej formalnych relacjach z pacjentami, bez białego kitla. Pozostaje mieć nadzieję, że w ślad Dentim Clinic pójdą inne gabinety dentystyczne i placuwki medyczne.

Marcin Maj

(Dziennik Internautów – www.di.com.pl)


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Porady cioci Flo, czyli zęby w epoce edwardiańskiej Lekarz

Czasopismo „Przyjaciel Rodziny” to sympatyczny angielski miesięcznik odzwierciedlający ducha końca epoki edwardiańskiej. Stałą rubrykę prowadziła niejaka ciocia Flo, której porady często dotyczyły dbania o zdrowie i zęby. Numer z marca 1910, z które...

pomoc psychologiczna - Dentonet.pl
Porady psychologiczne dla personelu medycznego w czasie epidemii Asysta

Lęk przed wykonywanymi obowiązkami zawodowymi, niekontrolowane emocje, konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami ma do czynienia w okresie epidemii koronawirusa wiele osób. Bardzo narażone na trudności psychologiczne są w tym czasie osoby związane zaw...

cukier - Dentonet.pl
Jak zdrowo stosować cukier w diecie? Porady dietetyków Asysta

Od lat nie cichnie dyskusja na temat cukru. Wiadomo, że jego nadmiar powoduje nadwagę, cukrzycę, próchnicę, osteoporozę i wiele innych zaburzeń. Warto jednak pamiętać, że produkty zawierające cukier mogą być elementem zdrowej i zbilansowanej diety po...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zapobieganie zakażeniom - Dentonet.pl
Ryzyko zakażeń pod kontrolą - porady dla asystentek stomatologicznych Asysta

Amerykańskie służby przypomniały dentystom, asystentkom i higienistkom stomatologicznym pięć zasad, których przestrzeganie znacznie zmniejsza ryzyko zakażeń w gabinecie.Pracownicy gabinetów stomatologicznych oraz leczeni w nich pacjenci są narażeni n...

Porady Narodowego Funduszu Zdrowia na ferie zimowe Pacjent

Czy narciarstwo, saneczkarstwo amatorskie oraz łyżwiarstwo to sporty o dużym ryzyku urazowym? Nie zapeszajmy, ale ... Na rozpoczynające się ferie zimowe Narodowy Fundusz Zdrowia ma serię porad dla pacjentów. Pierwsza dotyczy nagłego leczenia w razie ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji