Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Align Technology wprowadza nowy skaner wewnątrzustny iTero Lumina

Publikacja:
Align Technology wprowadza nowy skaner wewnątrzustny iTero Lumina

Align Technology wprowadza nowy skaner wewnątrzustny iTero Lumina

Firma Align Technology – wiodący światowy producent urządzeń medycznych, który projektuje, produkuje i sprzedaje system przezroczystych nakładek Invisalign®, skanery wewnątrzustne iTero™ oraz oprogramowanie exocad™ CAD/CAM wykorzystywane w cyfrowej ortodoncji i stomatologii odtwórczej – ogłosiła plany wprowadzenia na rynek skanera wewnątrzustnego iTero Lumina™ – o 3 razy szerszym polu widzenia, 50% mniejszej i 45% lżejszej głowicy, zapewniającego większą szybkość i wygodę (6) skanowania, większą dokładność i lepszą wizualizację.

Skaner iTero Lumina został zaprojektowany z wykorzystaniem technologii iTero Multi-Direct Capture, która zastępuje technologię obrazowania konfokalnego we wcześniejszych modelach:

• ma szersze pole przechwytywania danych i możliwość skanowania jednocześnie pod wieloma kątami, dzięki czemu można uchwycić większe powierzchnie jednym nieprzerwanym ruchem i zapewnić płynniejsze, szybsze i dokładniejsze skany (3),

• ma większą odległość rejestracji obrazów do 25 mm**, co ułatwia (1) skanowanie złożonych obszarów jamy ustnej, takich jak wąskie lub głębokie podniebienie, bezzębne przestrzenie i częściowo wychylone zęby przy minimalnym manewrowaniu,

• szybko (5), łatwo (1) i dokładnie (3) przechwytuje więcej danych i więcej szczegółów, jednocześnie zapewniając wyjątkową jakość skanowania i fotorealistyczne modele 3D, które eliminują potrzebę korzystania z nieporęcznych kamer cyfrowych i retraktorów policzkowych wymaganych do tradycyjnych zdjęć wewnątrzustnych,

•  zapewnia łatwe skanowanie, które wyznacza nowy poziom ergonomii i komfortu, a także pomaga usunąć bariery w zakresie adaptacji i użytkowania (7),

• zapewnia pacjentowi lepsze wrażenia dzięki znacznie mniejszej i lżejszej głowicy (2), co jest szczególnie korzystne dla dzieci i nastolatków.

Cieszy nas, że możemy zaoferować nową jakość skanowania od iTero, która przesuwa granice oczekiwań branży względem skanera wewnątrzustnego – komentuje Karim Boussebaa, wiceprezes wykonawczy Align Technology i dyrektor zarządzający dywizji skanerów wewnątrzustnych i usług iTero. – iTero Lumina tworzy nowy standard w skanowaniu cyfrowym i pozwala osiągnąć wyjątkowe wyniki kliniczne dzięki bardziej szczegółowemu gromadzeniu danych i bardzo dokładnym, fotorealistycznym obrazom. Zwiększa również efektywność funkcjonowania praktyki dzięki łatwemu i szybszemu skanowaniu. Dodatkowo zapewnia lepsze doświadczenia i wygodę lekarzom oraz pacjentom.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować skaner wewnątrzustny iTero Lumina, zaprojektowany z myślą o potrzebach lekarzy i ich pacjentów. Skaner posiada mniejszą głowicę z możliwością przechwytywania danych i ma potencjał ponownego zdefiniowania możliwości skanerów – dodaje Arie Eshco, wiceprezes Align Technology ds. globalnych produktów, marketingu i usług dla kategorii skanerów i usług iTero. – Dzięki systemowi iTero Lumina narzędzia iTero, które na co dzień są wykorzystywane u pacjentów ortodontycznych i kompleksowych – takie jak Invisalign® Outcome Simulator, iTero Occlusogram, iTero TimeLapse oraz niedawno wydany pakiet Align™ Oral Health Suite – zostały udoskonalone dzięki szybszemu, bardziej wydajnemu i fotorealistycznemu przechwytywaniu obrazów, przez co technologia iTero stanie się nieocenioną częścią leczenia cyfrowego.

iTero Lumina to ogromny skok w innowacjach w zakresie skanowania: sześć kamer i zwiększony zasięg przechwytywania obrazu nad zębami. Mogę śmiało pokazać moim pacjentom, że w ramach leczenia, Invisalign zapewnia najlepszą, najdokładniejszą, najszybszą i, co najważniejsze, najskuteczniejszą integrację cyfrowego przepływu pracy. Chcę zastosować tę innowację, aby zwiększyć efektywność i skuteczność systemu Invisalign oraz zapewnić moim pacjentom jak najlepsze wrażenia. Na to właśnie pozwala mi iTero Lumina – mówi dr Vicki Vlaskalic, ortodonta z Australii.

iTero Lumina ma niesamowite kamery. Można rejestrować wiele powierzchni jednocześnie, a kiedy pracuję z młodszymi pacjentami, mogę wykonać skan w krótkim czasie. Dotyczy to szczególnie jamy ustnej, w której znajdują się tylko 20/24 zęby, na przykład u pacjentów z wczesnym uzębieniem mlecznym lub mieszanym – mówi dr Simonetta Meuli, ortodontka z Włoch.

Dane z naszej praktyki pokazują, że jakość i czas skanowania uległy poprawie dzięki skanerowi iTero Lumina, co pokazuje konsumentom, że stawiamy na precyzyjną ortodoncję i najnowocześniejszą technologię cyfrową. Jest to ogromny krok naprzód w obrazowaniu i wizualizacji, co przekłada się na lepszą komunikację i doświadczenie pacjenta – dodaje dr David Boschken, ortodonta ze Stanów Zjednoczonych.

Dokładność, szybkość i ergonomia systemu iTero Lumina jest idealna w przypadku skomplikowanych skanów wymagających większej szczegółowości i manewrowania. Dotyczy to na przykład skanów pełnego łuku zębowego, rekonstrukcji całej jamy ustnej, wielu jednostek odtwórczych i preparacji zachowawczych, takich jak licówki. Były to jedne z najbardziej imponujących funkcji, jakie zauważyłam do tej pory podczas moich badań klinicznych – komentuje dr Karla Soto, stomatolog ze Stanów Zjednoczonych.

Transmisja globalnej premiery i szczegółowej prezentacji skanera wewnątrzustnego iTero Lumina odbędzie się 15 lutego. Zapraszamy do rejestracji: Premiera iTero Lumina

Informacje na temat skanera wewnątrzustnego iTero Lumina™ można znaleźć na stronie https://www.itero.com/pl i https://www.aligntech.com/iterolumina.

Aby uzyskać informacje na temat dostępności skanera wewnątrzustnego iTero Lumina, należy skontaktować się z przedstawicielem Align Technology.

***

1. W porównaniu z polem widzenia systemu obrazowania iTero Element™ 5D, gdy odległość skanowania wewnątrzustnego skanera iTero Lumina™ wynosi 12 mm*.

2. W porównaniu z sondą systemu obrazowania iTero Element™ 5D, z wyłączeniem przewodu sondy*.

3. Udowodniono naukowo, że skaner wewnątrzustny iTero Lumina™ zapewnia większą dokładność* w zakresie klinicznych potrzeb ortodontycznych.

4. Dotyczy wyłącznie przypadków rejestracji za pomocą systemu Invisalign. Na podstawie ankiety przeprowadzonej we wrześniu 2023 r. wśród n = 22 użytkowników, którzy wzięli udział w globalnej, ograniczonej wersji rynkowej, działającej
ze skanerem wewnątrzustnym iTero Lumina™ przez średnio 6 miesięcy, reprezentującym zarówno przeszkolonych lekarzy ogólnych Invisalign, jak i ortodontów w Ameryce Północnej, UE i APAC, którym przedstawiono 4-punktową skalę porozumienia od „zdecydowanie się zgadzam” do „zdecydowanie się nie zgadzam”: „Model 3D uzyskany ze skanera wewnątrzustnego iTero Lumina™ jest porównywalny ze zdjęciem wewnątrzustnym” oraz „Fotorealistyczne skaowanie za pomocą skanera wewnątrzustnego iTero Lumina™ umożliwia ortodontyczną ocenę kliniczną w ten sam sposób, w jaki robią to zdjęcia wewnątrzustne” oraz „Wysokiej jakości model 3D skanera 3D iTero Lumina™ eliminuje konieczność robienia zdjęć wewnątrzustnych” oraz „Wysokiej jakości model 3D skanera wewnątrzustnego iTero Lumina™ 3D zwiększa zaangażowanie pacjentów”.*

5. W porównaniu z sondą iTero Element™ 5D z tolerancją AVE równą ±0,1 działającą w odległości roboczej 0–20 mm.*

6. Dla lekarzy i ich personelu: w porównaniu z innymi skanerami iTero™ w odpowiednich klinikach. Na podstawie ankiety przeprowadzonej we wrześniu 2023 r. wśród n = 22 użytkowników, którzy wzięli udział w globalnym ograniczonym wprowadzeniu na rynek, pracując ze skanerem wewnątrzustnym iTero Lumina™ średnio przez okres 6 miesięcy, reprezentujących zarówno lekarzy ogólnych przeszkolonych w zakresie Invisalign®, ortodontów, jak i ich personel w Ameryce Północnej, EMEA i APAC, którym przedstawiono 4-punktową skalę poziomu zgodności od zdecydowanie się zgadzam do zdecydowanie się nie zgadzam z następującym stwierdzeniem: „Wolę skaner wewnątrzustny iTero Lumina™ od innych skanerów iTero w mojej klinice ze względu na komfort skanowania, jaki zapewnia”. W przypadku pacjentów: w porównaniu z sondą systemu obrazowania iTero Element™ 5D.

7. Na podstawie ankiety przeprowadzonej we wrześniu 2023 r. wśród n = 22 użytkowników, którzy wzięli udział w globalnym ograniczonym wprowadzeniu na rynek, pracując ze skanerem wewnątrzustnym iTero Lumina™ średnio przez okres 6 miesięcy, reprezentujących zarówno lekarzy ogólnych przeszkolonych w zakresie Invisalign, ortodontów, jak i ich personel w Ameryce Północnej, UE i APAC, którym przedstawiono 4-punktową skalę poziomu zgodności od zdecydowanie się zgadzam do zdecydowanie się nie zgadzam z następującym stwierdzeniem: „Skanowanie za pomocą skanera wewnątrzustnego iTero Lumina™ pomaga usunąć bariery w zakresie adaptacji i utylizacji”.

* W porównaniu z dokładnością systemu obrazowania iTero Element™ 5D.

** Dane własne Align Technology, stan na 15 listopada 2023 r.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Invisalign ModeratePackage
Align Technology wprowadza pakiet Invisalign Moderate Lekarz

Firma Align Technology – wiodący światowy producent urządzeń medycznych, zajmujący się produkcją i sprzedażą systemu Invisalign, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania exocad CAD/CAM wykorzystywanych w cyfrowej ortodoncji i stomatologii o...

Zaklad produkcyjny Align Wroclaw
Align Technology otwiera zakład produkcyjny we Wrocławiu Lekarz

Firma Align Technology, wiodący światowy producent urządzeń medycznych, zajmujący się produkcją i sprzedażą systemu Invisalign®, skanerów wewnątrzustnych iTero™ oraz oprogramowania exocad CAD/CAM™ wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórcz...

ROZWIŃ WIĘCEJ
i Tero
Skaner iTero - sprawdź zanim zakupisz! Lekarz

Chcesz wypróbować w swoim gabinecie zastosowanie nowoczesnego skanera wewnątrzustnego iTero, ale bez natychmiastowej decyzji o zakupie? Teraz to możliwe! Wejdź na stronę https://www.go-digital.pl/ i dowiedz się więcej! Skaner wewnątrzustny iTero to ...

IDS Align 2
Align Technology na targach stomatologicznych IDS 2023 Lekarz

Za nami IDS – największe targi stomatologiczne na świecie. W tym roku firma Align Technology wyraźnie zaznaczyła na nich swoją obecność i zaprezentowała najnowsze innowacyjne rozwiązania, które pomagają przyspieszyć rozwój cyfrowej stomatologii. Mi...

skaner wewnatrzustny 3D
Skaner wewnątrzustny 3D – najlepsze modele na rynku (RANKING) Lekarz

Skaner wewnątrzustny 3D to jedno z podstawowych urządzeń cyfrowych, na zakup którego decyduje się coraz więcej lekarzy dentystów – zarówno ogólnie praktykujących, jak i specjalistów np. z zakresu ortodoncji, protetyki czy implantologii. Jednak jak sp...

Invisalign Go Express
System Invisalign Go™ Express od Align Technology Lekarz

Firma Align Technology – wiodący światowy producent urządzeń medycznych, który projektuje, produkuje i dostarcza system przezroczystych nakładek Invisalign, skanery wewnątrzustne iTero i oprogramowanie CAD/CAM exocad stosowane w cyfrowej ortodoncji i...

Invisalign artykul 2b 09
Skaner iTero jako narzędzie diagnostyczne [VIDEO] Lekarz

– Powszechnie skaner iTero kojarzony jest z ortodoncją – i słusznie, bo służy do leczenia nakładkami Invisalign. Ale to urządzenie ma dużo większe możliwości – mówi lek. dent. Marcin Ofiara, absolwent Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, za...

Align1
Align Technology wprowadza system Invisalign Go w Polsce Lekarz

Postępująca cyfryzacja usług stomatologicznych otwiera coraz to nowe możliwości leczenia i zwiększenia komfortu nie tylko pacjentów, ale również lekarzy dentystów. Od początku października stomatolodzy mogą skorzystać z nowego rozwiązania dostępnego ...

iTero ElementTM 5D grafika artykul v4logo
Skaner wewnątrzustny iTero – jedno urządzenie, wiele zastosowań Lekarz

Praca lekarza stomatologa nie byłaby możliwa bez odpowiedniej aparatury, instrumentarium i materiałów. Pomijając profesjonalizm każdego praktyka, jego wiedzę i doświadczenie zawodowe, jakość oraz możliwości stosowanej w gabinecie aparatury mają bezpo...

Align Technology PTS
Align Technology i PTS łączą siły w edukacji stomatologów Lekarz

Firma Align Technology i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne nawiązały współpracę, w ramach której rozpoczną serię projektów edukacyjnych dla lekarzy stomatologów. Program został zaprojektowany w taki sposób, aby skorzystali z niego stomatolodzy o ró...