Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Align Technology wprowadza system Invisalign Go w Polsce

Publikacja:
Align Technology wprowadza system Invisalign Go w Polsce

Align Technology wprowadza system Invisalign Go w Polsce

Postępująca cyfryzacja usług stomatologicznych otwiera coraz to nowe możliwości leczenia i zwiększenia komfortu nie tylko pacjentów, ale również lekarzy dentystów. Od początku października stomatolodzy mogą skorzystać z nowego rozwiązania dostępnego na polskim rynku. System przezroczystych nakładek Invisalign Go umożliwi stomatologom leczenie łagodnych lub umiarkowanych przypadków wad zgryzu.

Z tej okazji 1 października 2021 r. w hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu odbyło się kameralne spotkanie, w którym udział wzięli lekarze stomatolodzy różnych specjalizacji oraz ortodonci, którzy mieli okazję poznać nowo wprowadzone rozwiązanie, jakim jest system Invisalign Go.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele świata polskiej stomatologii, w tym prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Gedrange czy dr n. med. Bartosz Cerkaski. Wykłady podczas wydarzenia wygłosili prelegenci z Aligner Consulting, którzy od lat zajmują się szkoleniem stomatologów ogólnych w zakresie korzystania z systemu Invisalign Go.

Stomatologia jutra

Firma Align Technology oferuje nowoczesne narzędzia cyfrowe wykorzystywane w ortodoncji i stomatologii odtwórczej. Ich zastosowanie w praktyce klinicznej sprzyja odpowiadaniu na potrzeby współczesnych pacjentów, którzy nastawieni są na uzyskanie jak najmniej inwazyjnego leczenia, zrealizowanego w stosunkowo niedługim czasie i którego efekty można zwizualizować przed jego rozpoczęciem. Jakie korzyści mogą przynieść lekarzom rozwiązania cyfrowej praktyki stomatologicznej? Swoją opinię na ten temat wyrazili lekarze biorący udział w spotkaniu:

– Digitalizacja pozwala na zwiększenie przewidywalności klinicznej i skuteczności leczenia. W porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat, obecnie wielu lekarzy wdraża lub wdrożyło cyfrowe rozwiązania w swoim gabinecie. Coraz częściej stosuje się skanery wewnątrzustne, nowoczesne aparaty rentgenowskie oraz narzędzia cyfrowe w planowaniu i monitorowaniu leczenia. Czynnikiem, który wpływa na coraz większe zainteresowanie urządzeniami cyfrowymi jest fakt, że zastosowane w nich technologie są coraz bardziej intuicyjne i przyjazne w użytkowaniu przez lekarza – podkreśla dr n. med. Bartosz Cerkaski, wykładowca Digital Smile Design, klinika EndoEstetica w Luboniu.

– Cyfrowa stomatologia daje olbrzymią przewagę, zwłaszcza w sferze estetycznej. Dzięki niej możemy przedstawić pacjentowi wizualizację leczenia, a wręcz „przymierzyć” to, co można uzyskać w wyglądzie jego uśmiechu i wspólnie podjąć decyzję z pacjentem. Stomatologia estetyczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i proces ten będzie stale postępował – coraz więcej pacjentów zaczyna rozumieć, że wizyty u stomatologa mogą mieć również cel estetyczny i prowadzić do poprawy wyglądu – dodaje lek. dent. Marcin Krupiński, klinika Dentestetica w Krakowie.

Align2

System Invisalign Go

W spotkaniu Align Technology z lekarzami uczestniczyli zagraniczni prelegenci, którzy przybliżyli możliwości zastosowania Invisalign Go w kompleksowej stomatologii oraz wprowadzenia całkowicie cyfrowego przepływu pracy w klinice. Dr Michaela Senhert z Niemiec wygłosiła wykład na temat „Integracji cyfrowego przepływu pracy na co dzień z wykorzystaniem narzędzi dostarczanych przez Align”, w którym przedstawiła przypadki kliniczne na przykładzie własnej praktyki lekarskiej. Z kolei dr Raman Aulakh przybliżył słuchaczom zastosowanie systemów Invisalign Gos w kompleksowej stomatologii, udzielając lekarzom praktycznych wskazówek dotyczących cyfrowego przepływu pracy i komunikacji z pacjentem.

System Invisalign Go pozwala na integrację terapii przezroczystymi nakładkami z kompleksowymi planami leczenia, zapewniając pacjentom uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów przy użyciu technologii cyfrowej. Nakładki Invisalign Go można stosować w leczeniu łagodnych i umiarkowanych wad zgryzu, z wykorzystaniem maksymalnie 20 kompletów alignerów. Lekarze dentyści, którzy ukończą kurs Invisalign Go, będą mieli dostęp do rozwiązań cyfrowego przepływu pracy Align Technology oraz zyskają wsparcie działu klinicznego firmy.

Jakie zalety wynikające z wykorzystania systemu Invisalign Go dostrzegają polscy lekarze?

– Cyfrowa stomatologia jest intensywnie rozwijającą się dziedziną – daje możliwość lepszej komunikacji z pacjentami i stworzenia konkretnego, kompleksowego planu leczenia. Dzięki temu lekarze mogą pokazać pacjentom to, co interesuje ich najbardziej – estetyczne rozwiązania w poprawie ich uśmiechu. W obliczu nowych rozwiązań, które pojawiają się na rynku, leczenie ortodontyczne drobnych przypadków wad zgryzu będzie można wykonać w ramach gabinetu stomatologicznego. Natomiast cięższe przypadki zawsze będą leczone u lekarza ortodonty – komentuje prof. dr hab. Tomasz Gedrange, Kierownik Katedry Ortodoncji na Uniwersytecie w Dreźnie, skarbnik Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

– System Invisalign Go to duża szansa dla lekarzy pracujących w zespołach czy dużych centrach stomatologicznych, jeśli chodzi o komunikację. Obecnie sporym wyzwaniem jest podjęcie płynnej współpracy lekarzy wielu specjalizacji, co wynika  z potrzeby planowania i leczenia interdyscyplinarnego pacjentów, dzięki któremu lekarze są w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta i efektywnie przeprowadzić leczenie. Nowy system może być pierwszym krokiem do uzyskania lepszej i płynnej komunikacji między lekarzami, poprawy współpracy w całym środowisku stomatologicznym, a w konsekwencji tworzenia optymalnych planów leczenia dla pacjentów – dodaje lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz, Przychodnia Stomatologiczna Kodent w Częstochowie.

Spotkanie było dobrą okazją do przybliżenia zaproszonym gościom zarówno globalnej, jak i lokalnej działalności firmy Align w Polsce. We Wrocławiu znajduje się otwarte w 2019 r. centrum wsparcia planowania leczenia, a w 2022 r. właśnie tam nastąpi uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego Align Technology. Będzie to trzecia na świecie i pierwsza w regionie EMEA fabryka, w której będą produkowane nakładki Invisalign. W ciągu najbliższych lat w nowym zakładzie powstanie ponad 2500 miejsc pracy.

O Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenie pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 200 000 lekarzy. Są również kluczowe w dotarciu do 500 milionów pacjentów na świecie. Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 10,9 mln pacjentów. Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako płynne, kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów i laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign i lista lekarzy w Twojej okolicy są dostępne na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leki - Dentonet.pl
Braki leków w aptekach wprowadzą chaos w służbie zdrowia? Lekarz

Podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia 16 lipca dyskutowano o sytuacji związanej z brakami leków w aptekach. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele ministerstwa zdrowia, samorządu aptekarskiego, przemysłu farmaceutycznego oraz związków pracod...

COVID-19 - Dentonet.pl
NFZ wprowadza zmiany w zasadach rehabilitacji po COVID-19 Lekarz

Do programu rehabilitacji po COVID-19 będzie można przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Dzięki tej zmianie z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu COVID-19, skorzysta ...

Invisalign
Align Technology zaprasza na Invisalign Scientific Symposium 2021 Lekarz

Firma Align Technology (NASDAQ: ALGN), wiodący światowy producent urządzeń medycznych, który projektuje, produkuje i dostarcza system przezroczystych nakładek Invisalign, skanery wewnątrzustne iTero oraz oprogramowanie CAD/CAM exocad stosowane w cyfr...

ROZWIŃ WIĘCEJ
współczynnik korygujący - Dentonet.pl
Stomatologia: NFZ wprowadza współczynniki korygujące Lekarz

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła projekt zarządzenia wprowadzającego współczynniki korygujące w odniesieniu do świadczeń stomatologicznych udzielanych podczas epidemii COVID-19. Jak czytamy, proponowane zmiany mają na celu zwiększen...

NFZ - Dentonet.pl
NFZ wprowadza elektroniczne umowy ze świadczeniobiorcami Lekarz

Od 20 grudnia br. wszystkie oddziały wojewódzkie NFZ-u będą miały możliwość zawierania – w uzgodnieniu ze świadczeniodawcami – umów w formie elektronicznej.Jak poinformowano w specjalnym komunikacie, w związku z dostosowaniem przepisów w zakresie sto...

Adam Niedzielski - Dentonet.pl
MZ wprowadza kolejne zmiany w walce z pandemią Lekarz

Przekształcenie części szpitali powiatowych na covidowe, zwiększona liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem, udogodnienia dla personelu medycznego – takie zmiany w poniedziałek zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister na konferenc...

Invisalign Kurs
Invisalign w Twoim gabinecie - weź udział w kursie certyfikującym! Lekarz

Liczba pacjentów szukających możliwości leczenia ortodontycznego przy użyciu przezroczystych nakładek Invisalign rośnie z roku na rok. Jeśli chcesz nadążyć za tymi trendami i rozwijać swoją praktykę, nie może ich zabraknąć w ofercie Twojego gabinetu!...

Invisalign 1
Spotkania w Dentonecie: nakładki Invisalign bez tajemnic! Lekarz

Współczesna ortodoncja dąży do tego, by leczenie wad zgryzu dawało nie tylko doskonałe efekty funkcjonalne i estetyczne, ale również było maksymalnie komfortowe dla pacjenta. Pozwala na to leczenie z użyciem nakładek Invisalign, które są coraz popula...

Oral B1
Oral-B wprowadza na rynek magnetyczną szczoteczkę elektryczną Lekarz

Nowa szczoteczka Oral-B iO jest wyposażona w innowacyjną technologię, która zapewnia użytkownikom wyjątkową czystość oraz niezwykle przyjemne doznania podczas szczotkowania. 20.03.2021 r. – w Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – Oral-B, p...

Align Technology
Pierwszy zakład produkcyjny Invisalign w Europie - we Wrocławiu Lekarz

Istniejąca od 1997 roku firma Align Technology każdego dnia produkuje ponad 700 000 przezroczystych nakładek ortodontycznych Invisalign. Jednak ze względu na dynamiczny rozwój i coraz większe zapotrzebowanie rynku, korporacja z kalifornijskiego San J...