Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Znany portal pomaga szkalować dentystów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Znany portal pomaga szkalować dentystów

Znany portal pomaga szkalować dentystów

Czy któryś ze stomatologów i lekarzy, chciałby o sobie przeczytać coś, co zamieszczamy poniżej? Albo czy chciałby, aby pacjenci poznawali jego pracę, przez pryzmat poniższych cytatów?

„Doktor X – bardzo niesympatyczna dla pacjentów. Traktuje wszystkich z góry i zadziera nosa, nie można z nią normalnie porozmawiać, ani o nic zapytać. Widać, że pieniądze przewróciły jej w głowie.”

„Moim zdaniem ta doktorowa jest wulgarna, przemądrzała i ma zbyt wielkie mniemanie o sobie. Przemądrzałych ludzi raczej się sympatią nie darzy.”

„Niby grzeczniutka i miła, ale to pozory. Tak naprawdę ma gdzieś pacjenta, liczy się dla niej tylko kasa. Ja już nie bendę sponsorował jej kolejnego audi, przenoszę się do innego stomatologa.”

„Niestety, brudny unit nie zachęca do dalszych wizyt. W ogóle gabinet sprawia przygnębiające wrażenie, a w poczekalni chyba od lat nikt nie zastosował środków dezynfekujących.”

„Brudasów i niechlujów trzeba unikać, zwłaszcza tych w kitlach. Podczas leczenia zęba w gabinecie jako skromny pacjent dostrzegłem: pani doktor w rękawiczkach w czasie leczenia, dotykała domofonu (wiadomo, nawet jak zmienia rękawiczki, a tego nie jestem pewien …. to i tak jest kontakt wydzielin z przedmiotami różnych pacjentów).”

Internet poza wieloma dobrodziejstwami niesie także zagrożenia. Przy niespotykanej do czasów współczesnych, możliwości dzielenia się informacjami i opiniami, wirtualny świat daje także narzędzia niekoniecznie etyczne i moralne. Anonimowość w sieci, to również ocena wszystkich i wszystkiego, bez możliwości bezpośredniej obrony osób pomawianych lub szkalowanych.

Na takie niezasłużone i krzywdzące opinie o swojej pracy narażeni są lekarze i stomatolodzy, których profile, niekoniecznie za ich wiedzą i zgodą zostały umieszczone na portalu „znanylekarz”. Temat jest ostatnio szeroko komentowany, a to za sprawą nierównej walki lekarzy z portalem o zaprzestanie narażania lekarza na utratę dobrego imienia czy ogólnie publikowania danych. Czy zatem szkalowanie lekarza w sieci jest bezkarne? 

Nie wdając się w zawiłości prawne i indywidualne przypadki, Wielkopolska Izba Lekarska przy współpracy swojego Biura Prawnego opracowała zasady postępowania, które może się okazać skutecznym sposobem na usunięcie danych osobowych lekarza lub lekarza dentysty z niechcianego portalu.

Sprawa powinna być dobrze udokumentowana, dlatego prawnicy zalecają przygotowanie zrzutu z ekranu, na którym widnieje wpis danych z portalu. Należy go skopiować w celu gromadzenia dowodów. Kolejnym krokiem jest wysłanie do właściciela portalu oficjalnego pisma z żądaniem zaprzestania przetwarzania naszych danych osobowych. Koniecznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, z zachowaniem kopii pisma.

Od chwili otrzymania potwierdzenia odbioru listu, należy odczekać urzędowe trzy tygodnie na odpowiedź portalu. Jeśli ta odpowiedź nas nie usatysfakcjonuje lub jej nie będzie, kierujemy pismo do Generalnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, naświetlające sytuację oraz podjęte działania. Do wniosku należy dołączyć opłatę skarbową w wysokości dziesięciu złotych.

Po zgłoszeniu do GIODO, stosujemy się do przekazanych wskazówek wynikających z prowadzonego przez urząd postępowania. I chociaż jest to droga żmudna i wymagająca wytrwałości, należy uzbroić się w cierpliwość. A to, co przeczytać można na portalu na temat niektórych lekarzy, notabene do tej pory bezradnych w walce ze szkalowaniem, z pewnością będzie wystarczającą motywacją do działania. Trzeba pamiętać, że takie wpisy sprawiają, iż cała praca włożona w public relations stomatologa idzie na marne.

Na temat rozmiarów i skutków tzw. czarnego PR można więcej przeczytać w jednym z numerów pisma e-Dentico .

ab

 

 

źródło: wil.org.pl

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dokumentacja medyczna - Dentonet.pl
Udostępnianie dokumentacji medycznej w okresie pandemii Lekarz

Jak informuje Urząd Ochrony Danych Osobowych, przepisy pozwalają na udostępnianie dokumentacji medycznej drogą elektroniczną – zarówno pacjentom, jak i przedstawicielom ustawowym czy osobom upoważnionym. Osoby, które w czasie pandemii chcą więc uzysk...

dokumentacja medyczna - Dentonet.pl
RODO nie może być przeszkodą w walce z koronawirusem Lekarz

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych poinformował w komunikacie, że – zgodnie z przyjętą kilkanaście dni temu specustawą ws. walki z koronawirusem – przepisy o ochronie danych osobowych nie mogą być stawiane jako przeszkoda w realizacji działań w z...

ochrona danych pacjentów - Dentonet.pl
Ochrona danych osobowych w gabinecie stomatologicznym Lekarz

28 stycznia obchodzimy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Przy tej okazji przypominamy, w jaki sposób należy chronić dane pacjentów w gabinecie stomatologicznym.Do maja 2018 r. gabinety stomatologiczne obowiązywała w zakresie ochrony danych osobowych pa...

ROZWIŃ WIĘCEJ
odpady medyczne - Dentonet.pl
Zmiany w odbiorze odpadów medycznych od 1 stycznia 2020 r. Lekarz

1 stycznia 2020 r. uruchomiony zostanie kolejny moduł bazy danych o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami (tzw. BDO) – moduł ewidencji odpadów i moduł sprawozdawczości. Muszą być w nim zarejestrowane wszystkie gabinety stomatologiczne. Baza ...

Lekarze o nieprawidłowościach w portalu ZnanyLekarz.pl Lekarz

Profilom zakładanym w portalu znanylekarz.pl dla techników dentystycznych przypisywana jest kategoria „lekarze dentyści”. To jedna z kilku, w ocenie samorządu lekarskiego, nieprawidłowości funkcjonujących w tym najpopularniejszym w Polsce miejscu do ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres