Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

USA: Leczenie doraźne? Większość dentystów mówi: tak!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
USA: Leczenie doraźne? Większość dentystów mówi: tak!

USA: Leczenie doraźne? Większość dentystów mówi: tak!

Zdecydowana większość gabinetów dentystycznych w Stanach Zjednoczonych jest zamknięta dla pacjentów czekających na standardowe leczenie, ale wiele praktyk przyjmuje pacjentów doraźnie, co potwierdza ankieta przeprowadzona przez Health Policy Institute (HPI) wśród ponad 19 tys. amerykańskich stomatologów.

W badaniu rozpoczętym 23 marca Instytut Polityki Zdrowotnej związany z Amerykańskim Stowarzyszeniem Stomatologicznym (ADA) chciał dowiedzieć się, jak zespoły stomatologiczne postępują w czasie trwania pandemii COVID-19. Jego wyniki pokazują, że większość z nich dostosowała się do wytycznych ADA w zakresie odkładania w czasie procedur planowych.

Zdecydowana większość dentystów, do których przesłaliśmy ankietę, udzieliła odpowiedzi na pytania w niej zawarte – stwierdził dr Marko Vujicic, główny ekonomista i wiceprezes HPI. – Zdobywanie tego typu informacji w czasie rzeczywistym ma kluczowe znaczenie, aby ADA mogła odpowiednio reagować w sytuacji kryzysowej.

Ankieta przeprowadzona wśród 19 154 stomatologów wykazała, że pod koniec marca aż w 76% amerykańskich gabinetów przyjmowano pacjentów w nagłych przypadkach, podczas gdy w 19% praktyk wstrzymano jakiekolwiek wizyty. Ponadto zdecydowana większość praktyk miała znacznie mniejszą liczbę pacjentów – w 9 na 10 gabinetów przyjmowano nie więcej niż 1/4 pacjentów w porównaniu z okresem przed pandemią.

Co można było przewidzieć, nie pozostało to bez wpływu na wynagrodzenie personelu. Według raportu, 28% dentystów zgłosiło, że przestało płacić swoim pracownikom. Kolejne 45% zapewniało częściowe wynagrodzenie, a pozostałe 27% stomatologów wciąż było w stanie wypłacać pracownikom pełne wynagrodzenie.

Statystyki różniły się także w zależności od rodzaju praktyki. Ponad 3/4 (77%) stomatologów pracujących w gabinetach związanych z DSO (niezależne centra wsparcia biznesu, zawierające umowy z gabinetami dentystycznymi w USA) przyjmowało wyłącznie pacjentów w nagłych przypadkach, w porównaniu z 66% dentystów w innych gabinetach. Praktyki, które nie miały kontraktu z DSO były też częściej całkowicie zamknięte.

Ponadto 19% dentystów w gabinetach DSO stwierdziło, że ich pracownicy otrzymują pełne wynagrodzenie, w porównaniu z 28% stomatologów w innych rodzajach gabinetów. Kolejne 35% praktyk DSO w ogóle nie płaciło swoim pracownikom, podczas gdy w pozostałych gabinetach odsetek ten wyniósł 28%.

ADA zamierza przeprowadzać badanie co dwa tygodnie, aby wciąż monitorować skutki pandemii. Do tej pory ponad 11 tys. dentystów odpowiedziało na prośbę dr. Vujicica, by regularnie odpowiadać na pytania zawarte w ankiecie.

W dniu 15 kwietnia w Stanach Zjednoczonych odnotowano prawie 610 tys. przypadków COVID-19, co stanowi trzecią część zachorowań na świecie. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzono dotychczas u 3,1 mln osób (mniej niż 1% populacji). Zmarło ponad 26 tys. osób, w tym 7,9 tys. w samym Nowym Jorku.

Bezbolesną technikę leczenia pierwszych objawów próchnicy opracowali naukowcy z Uniwersytetu w Leeds w Wielkiej Brytanii. Na czym polega?

T.H., źródło: www.drbicuspid.com

Fot. ExplorerBOB, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Indie - Dentonet.pl
Indie: pomoc państwa dla dentystów Lekarz

Indie są najbardziej – obok USA i Brazylii – dotkniętym przez koronowirusa państwem świata. Do tej pory na COVID-19 zachorowało tam 7,7 mln osób, a zmarło niemal 117 tys. Jako jeden z pierwszych krajów, Indie wprowadziły podział na strefy oznaczone k...

COVID-19 - Dentonet.pl
USA: Ilu lekarzy dentystów zaraziło się COVID-19? Lekarz

Stany Zjednoczone wciąż zajmują pierwsze miejsce na świecie w liczbie osób, które zapadły na COVID-19 (8 mln 156 tys. – dane z 19.10.2020), jak i tych, które przegrały walkę z tą chorobą (220 tys.). Nie może więc dziwić, że wśród zakażonych SARS-CoV-...

lista czynnych gabinetów - Dentonet.pl
UK: stomatologia w ramach NHS w epoce COVID-19 Lekarz

W opinii Komisji ds. Jakości Opieki (Care Quality Commission; CQC), organu zależnego od Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej brytyjskiego rządu, pandemia COVID-19 uwydatniła nierówności w opiece zdrowotnej i społecznej. CQC przedstawiła również i...

ROZWIŃ WIĘCEJ
higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

zarobki stomatologów - Dentonet.pl
Stomatologia w UK: zarobki kobiet o 32% niższe! Lekarz

W Polsce stomatologia jest – w dużym stopniu – zawodem sfeminizowanym, chociaż w ostatnich dekadach następuje stopniowa zmiana tego trendu. Z kolei w państwach Europy Zachodniej (m.in. w Wielkiej Brytanii) oraz w Stanach Zjednoczonych większość osób ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres