Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Stomatologiczne zabawki na Dzień Dziecka

Brak komentarzy | Publikacja:
Stomatologiczne zabawki na Dzień Dziecka

Stomatologiczne zabawki na Dzień Dziecka

Pluszowy miś, lalka Barbi, a może zestaw „Mały dentysta”? Czy wiesz, że istnieje mnóstwo stomatologicznych zabawek, uczących maluchy, jak prawidłowo dbać o zęby? Jeżeli więc chcesz sprawić swojemu dziecku prezent, który nie tylko bawi, lecz także uczy, poszukaj w sklepie lub w internecie następujących upominków:

1. Zabawa edukacyjna „Dentysta dr Drill” – gra umożliwia dzieciom wcielenie się w rolę profesjonalnego stomatologa. Zestaw zawiera ciastolinę do lepienia uzębienia, głowę bardzo cierpliwego pacjenta oraz rozmaite akcesoria, np. kleszcze, lusterko, dentystyczne wiertło (dziecko może nim naprawdę borować zęby, ponieważ urządzenie pracuje na baterie). Podczas zabawy nasza pociecha może również przeprowadzać bezkrwawe ekstrakcje, usuwać kamień nazębny, a nawet zakładać aparat ortodontyczny. Według producenta „Dentysta dr Drill”  ćwiczy koordynację ruchów, oswaja dziecko z przebiegiem różnych zabiegów stomatologicznych oraz minimalizuje lęk przed dentystą.
Naszym zdaniem, ten zestaw powinni kupić zwłaszcza ci rodzice, którzy planują dla swego dziecka karierę protetyka :-))

2. „Baby Alive pierwszy ząbek” – to lalka wymagająca szczególnej opieki dentystycznej. Wystarczy nacisnąć jej języczek, aby zobaczyć rosnące ząbki. Zadaniem dziecka jest złagodzenie bólu związanego z ząbkowaniem oraz pokazanie lalce, na czym polega właściwa higiena jamy ustnej. W zestawie z lalką sprzedawane są dodatowe akcesoria, np. gryzaczek i pasta do zębów.

3. Z kolei zestaw z kolekcji firmy Calico Critters pt. „Becky Beaver odwiedza dentystę” pozwala na wymyślenie różnych scenek rozgrywających się w gabinecie stomatologicznym. W zestawie znajdują się dwie figurki sympatycznych bobrów: pacjentki Becky i Bena dentysty oraz nowoczesny unit z umywalką i ruchomą lampą. W zestawie jest także sześć różnych narzędzi dentystycznych, dwie szczoteczki do zębów, dwa kubeczki, maski chirurgiczne, ubranie ochronne dla pacjenta oraz obrotowe krzesło dla lekarza. Także ta zabawka ma przybliżyć dziecku pracę dentysty i oswoić z leczeniem stomatologicznym.

4. Manualna, elektryczna lub soniczna szczoteczka do zębów – dziś szczoteczki dla dzieci coraz bardziej przypominają kolorowe zabawki. Producenci nie szczędzą wysiłków, aby uatrakcyjnić codzienną pielęgnację zębów i zachęcić maluchy do większej dokładności. Są więc w sprzedaży szczoteczki z rączką w kształcie sympatycznych zwierzątek (misiów, delfinków, kotków i zajączków), szczoteczki wygrywające krótkie melodyjki, szczoteczki, do których dodawane są kolorowe naklejki, którymi dziecko może samodzielnie ozdobić szczoteczkę. Są nawet szczoteczki z wbudowaną w rączkę piaskową klepsydrą, odmierzającą czas potrzebny do starannego umycia dolnych i górnych ząbków.

5. Stomatologiczne gadżety dla starszych dzieci – zdecydowanie naszym faworytem jest posrebrzany breloczek z przywieszką imitującą końcówkę unitu. Prezent reklamowany jest jako upominek, który pozwoli dziecku na oswojenie się z widokiem wiertła, a tym samym zapobiegnie atakom paniki podczas wizyty w gabinecie dentystycznym. Do wyboru są również: breloczek w kształcie zęba z zaznaczonymi na czerwono kanałami korzeniowymi oraz breloczek imitujący całkowitą protezę szczęki. Po zakupieniu wszystkich trzech breloczków z pewnością będziemy mogli łatwiej wytłumaczyć dziecku, jakie są skutki zaniedbań w higienie jamy ustnej (borowanie – leczenie kanałowe – utrata własnych zębów).
Na drugim miejscu pod względem oryginalności uplasowały się gadżety dla małych dziewczynek: srebne lustereczko w kształcie dolnego przedtrzonowca oraz wysadzana  kryształkami broszka (wyglądem przypominająca wesoło uśmiechnięty ząbek). Zestaw możemy samodzielnie uzupełnić za pomocą szczoteczki do zębów z rączką pokrytą brokatem.

6. Świetnym prezentem na Dzień Dziecka są również książeczki przygotowujące malucha do wizyty u dentysty. My polecamy szczególnie następujące pozycje: „Zuzia idzie do dentysty”, autorstwa Liane Schneider, "Idę do dentysty" – z serii „Julka poznaje świat”, wydawnictwa Aksjomat lub „Basia i dentysta” Zofii Staneckiej (książeczka przeznaczona dla nieco starszych dzieci).

B.Sz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

próchnica wśród dzieci w Niemczech - Dentonet.pl
Wizyty dziecka u dentysty obowiązkowe?

- Może warto zastanowić się nad wprowadzeniem obowiązkowej wizyty dziecka u stomatologa przynajmniej raz w roku. Mogłoby to działać na podobnej zasadzie, jak dziś obowiązkowe są szczepienia dla dzieci – mówi w rozmowie z Dentonetem prof. dr hab...

próchnica wśród dzieci w Niemczech - Dentonet.pl
Jak prawidłowo dbać o zęby dziecka? Poradnik dla rodziców Pacjent

„Próchnica na patyku” – tymi słowami ojciec Willy’ego Wonki z filmu „Charlie i fabryka czekolady” określa cukierki i lizaki, które w trosce o zdrowie syna spala w kominku. Dentyści również przestrzegają przed słodyczami, których nadmierne spożywanie ...

Dzień Dentysty - Dentonet.pl
5 marca – jedyny taki dzień w kalendarzu, czyli Dzień Dentysty Lekarz

Swój dzień mają liczne zjawiska naturalne i społeczne, mają też wydarzenia historyczne. Szczególny dzień w roku upamiętnia także wiele profesji, w tym tkaczki, gazowników, spedytorów, pracowników skarbówki czy stylistów paznokci. Twórcy kalendarzy, n...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Wizyty dziecka u dentysty obowiązkowe? Konferencja PTSD Lekarz

- Może warto zastanowić się nad wprowadzeniem obowiązkowej wizyty dziecka u stomatologa przynajmniej raz w roku. Mogłoby to działać na podobnej zasadzie, jak dziś obowiązkowe są szczepienia dla dzieci - taki pomysł zaprezentowała prof. dr hab. n. med...

szkolne gabinety - Dentonet.pl
"Nie wysłałabym swojego dziecka do szkolnego dentysty" Lekarz

– Możemy leczyć zęby dzieci tylko tymi materiałami, które refunduje fundusz z podstawowego koszyka świadczeń. Są to niestety najgorsze materiały, wypełnienia robimy czarnymi plombami z amalgamatu – mówi portalowi edziecko.pl chcąca zachować anonimowo...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji