Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza


Stomatologia w Bydgoszczy

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Stomatologia w Bydgoszczy

Stomatologia w Bydgoszczy

Prawie rok temu pisaliśmy o uchwale Senatu UMK w Toruniu w sprawie powołania kierunku stomatologicznego w bydgoskim Collegium Medicum – zobacz.

Nowy kierunek miał wystartować już w przyszłym roku akademickim, ale dopiero wczoraj władze Bydgoszczy przekazały uczelni gmach przeznaczony na siedzibę wydziału. To zabytkowy budynek dawnych Kolei Pruskich przy ul. Dworcowej, którego remont potrwa 3 lata i kosztować będzie około 30 mln złotych.

Przy okazji organizacji nowego wydziału wypłynęły animozje pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.

Gorzkie żale na temat przekazania dawnej bydgoskiej Akademii Medycznej pod skrzydła toruńskiego UMK (gdzie jest  „zwykłym” wydziałem) wylewa felietonista „Gazety Pomorskiej” Jacek Deptuła.

Autor uważa przyłączenie bydgoskiej AM do struktur toruńskiego uniwersytetu za ogromny błąd, gdyż z obiecywanego rozwoju i prestiżu Collegium Medicum zostały tylko „pobożne życzenia”.

Chodzą też plotki, że Wydział Lekarski ma być przeniesiony do Torunia, tak więc w Bydgoszczy zostałaby tylko stomatologia przy ul. Dworcowej – ubolewa autor.

Dobrze, że rektor UMK nie zapakuje nowego gmachu (stomatologii – red.) w teczkę i nie przeniesie go do Torunia – ironizuje Deptuła.

Paranoja polega na tym, że Bydgoszcz przez 20 lat walczyła o utworzenie uczelni medycznej, by – kiedy ta zaczęła rozwijać skrzydła – trafić pod toruńską kuratelę – podsumowuje rozgoryczony autor artykułu.

O skali emocji świadczy również wpis pod ww. artykułem jednego z internautów: PRECZ Z TORUŃSKĄ OKUPACJĄ MIASTA BYDGOSZCZY!

 

opr. tch

 POWIĄZANE ARTYKUŁY

UCS - Dentonet.pl
"To nowa era w stomatologii" - rektor o otwarciu UCS WUM Lekarz

– Otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii WUM to nowa era w stomatologii. Ma ono służyć przede wszystkim kształceniu kadr medycznych, ale także rozwijaniu badań naukowych oraz leczeniu pacjentów – poinformował w środę rektor uczelni prof. Miro...

WUM: Uniwersyteckie Centrum Stomatologii już otwarte Lekarz

W środę 9 października na terenie kampusu Banacha przy ul. Binieckiego 6 odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To największe w Polsce i najnowocześniejsze w polskich uczelniach medy...

UJ w Krakowie: letnie praktyki studentów i zagraniczni goście Lekarz

W drugiej połowie lipca Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie przyjęła grupę studentów zagranicznych w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii i International Association of Dental Students. Z kolei pod koniec roku...

ROZWIŃ WIĘCEJ
PUM w Szczecinie: absolwenci stomatologii już z dyplomami Lekarz

Studenci V roku kierunku lekarsko-dentystycznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odebrali dyplomy podczas uroczystego absolutorium.- Jesteście ostatnimi absolwentami Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego PUM - mówiła do zebranych w auli studentów p...

Lublin: za 52 mln zł powstaje Stomatologiczne Centrum Kliniczne Lekarz

52 mln zł będzie kosztować nowa siedziba Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku. We wtorek uroczyście wmurowano kamień węgielny na budowie obiektu.Premier Mateusz Morawiecki,...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres