Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Stomatologia w Bydgoszczy

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Stomatologia w Bydgoszczy

Stomatologia w Bydgoszczy

Prawie rok temu pisaliśmy o uchwale Senatu UMK w Toruniu w sprawie powołania kierunku stomatologicznego w bydgoskim Collegium Medicum – zobacz.

Nowy kierunek miał wystartować już w przyszłym roku akademickim, ale dopiero wczoraj władze Bydgoszczy przekazały uczelni gmach przeznaczony na siedzibę wydziału. To zabytkowy budynek dawnych Kolei Pruskich przy ul. Dworcowej, którego remont potrwa 3 lata i kosztować będzie około 30 mln złotych.

Przy okazji organizacji nowego wydziału wypłynęły animozje pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.

Gorzkie żale na temat przekazania dawnej bydgoskiej Akademii Medycznej pod skrzydła toruńskiego UMK (gdzie jest  „zwykłym” wydziałem) wylewa felietonista „Gazety Pomorskiej” Jacek Deptuła.

Autor uważa przyłączenie bydgoskiej AM do struktur toruńskiego uniwersytetu za ogromny błąd, gdyż z obiecywanego rozwoju i prestiżu Collegium Medicum zostały tylko „pobożne życzenia”.

Chodzą też plotki, że Wydział Lekarski ma być przeniesiony do Torunia, tak więc w Bydgoszczy zostałaby tylko stomatologia przy ul. Dworcowej – ubolewa autor.

Dobrze, że rektor UMK nie zapakuje nowego gmachu (stomatologii – red.) w teczkę i nie przeniesie go do Torunia – ironizuje Deptuła.

Paranoja polega na tym, że Bydgoszcz przez 20 lat walczyła o utworzenie uczelni medycznej, by – kiedy ta zaczęła rozwijać skrzydła – trafić pod toruńską kuratelę – podsumowuje rozgoryczony autor artykułu.

O skali emocji świadczy również wpis pod ww. artykułem jednego z internautów: PRECZ Z TORUŃSKĄ OKUPACJĄ MIASTA BYDGOSZCZY!

 

opr. tch

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

stomatologia - Dentonet.pl
Druga blokada w Anglii – niejasności, co ze stomatologią Lekarz

W ostatni dzień października premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił wprowadzenie – już od 5 listopada – lockdownu na obszarze całej Anglii (wcześniej decyzję o częściowej blokadzie podjęły rządy Irlandii Północnej oraz Walii). W Anglii, najw...

dolary - Dentonet.pl
Stomatologia w USA: wyższe ceny, zwolnienia, likwidacja Lekarz

Miliony Amerykanów wciąż opóźniają wizyty u dentysty lub z nich całkowicie rezygnują z powodu obaw przed zakażeniem koronawirusem. Może to prowadzić do wzrostu cen w praktykach stomatologicznych, redukcji zatrudnienia, a nawet upadku części gabinetów...

lista czynnych gabinetów - Dentonet.pl
UK: stomatologia w ramach NHS w epoce COVID-19 Lekarz

W opinii Komisji ds. Jakości Opieki (Care Quality Commission; CQC), organu zależnego od Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej brytyjskiego rządu, pandemia COVID-19 uwydatniła nierówności w opiece zdrowotnej i społecznej. CQC przedstawiła również i...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
Czy w Polsce funkcjonuje stomatologia dziecięca? Lekarz

Posłanka Joanna Jaśkowiak skierowała do ministra zdrowia interpelację, w której pyta o stan stomatologii dziecięcej w naszym kraju. Jak podkreśliła posłanka, w Polsce problem próchnicy dotyczy niemal całej populacji, bo aż 90%. Mimo wcześniejszych ...

leczenie endodontyczne - Dentonet.pl
Stomatologia w Izraelu podczas drugiej blokady Lekarz

Izrael jest pierwszym państwem, które zdecydowało się na wprowadzenie drugiej blokady w związku z nową falą zachorowań na COVID-19. Ma ona trwać 3 tygodnie – zakończy się 9 października. Otwarte pozostaje pytanie, czy nowa sytuacja w kraju wpłynie na...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres