Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Rodzina Giomerów firmy SHOFU

Publikacja:
Rodzina Giomerów firmy SHOFU

Rodzina Giomerów firmy SHOFU

Giomery stanowią unikalną grupę odtwórczych materiałów kompozycyjnych oraz cementów protetycznych i ortodontycznych produkowanych przez japońską firmę Shofu. Charakteryzują się bioaktywnością w stosunku do otaczających tkanek twardych zębów. Zastosowanie specjalnego wypełniacza S-PRG w postaci wstępnie przereagowanych cząsteczek szkła zapewnia pobieranie i uwalnianie różnych bioaktywnych jonów, w tym fluorkowych, ze środowiska jamy ustnej do tkanek zębów. Dzięki wypełniaczowi S-PRG obserwujemy zmniejszenie produkcji kwasów przez bakterie próchnicotwórcze, neutralizację kwasów przy bezpośrednim kontakcie, spowalnianie demineralizacji poprzez promowanie remineralizacji szkliwa oraz hamowanie rozwoju płytki nazębnej. Doskonałe połączenie właściwości bioaktywnych z doskonałą estetyką oraz właściwościami mechanicznymi zdecydowanie zwiększa skuteczność leczenia ubytków tkanek zęba zarówno materiałem kompozycyjnym jak i uzupełnieniami pośrednimi. Zostało to potwierdzone przez liczne wieloletnie badania kliniczne na całym świecie.

Beautifil II
Twardość powierzchniowa wypełniacza S-PRG odpowiada szkliwu, nie powodując nadmiernego ścierania zębów przeciwstawnych czyniąc z BEAUTIFILA materiał doskonały w obrębie ubytków w zębach przednich i tylnych. Za pomocą opatentowanej technologii wypełniacz zachowuje korzystne cechy glasjonomeru, jednocześnie wykazując wyjątkową zdolność do odbijania światła. Właściwość przepuszczania światła przez wstępnie przereagowany wypełniacz (PRG) łączy jak żaden inny materiał właściwości optyczne szkliwa oraz zębiny.

Beautifil Bulk
Jeden system – dwie gęstości (płynny i w postaci pasty).
Zaawansowana technologia żywic kompozytowych pozwoliła na zwiększenie grubości warstwy skutecznej polimeryzacji materiału do 4 mm, przy obniżonych naprężeniach skurczowych wywołanych procesem polimeryzacji.

Beautifil Flow
Perfekcyjny dodatek do rodziny „Giomerów”. Spektrum zastosowania poszerza się o możliwość wypełniania małych, płytkich ubytków (klasa I do III i klasa V), zębów mlecznych, uszczelniania bruzd, blokowania podcieni, a także naprawę pękniętych prac protetycznych porcelanowych i kompozytowych.

Beautifil Opaquer
Płynny kompozyt stworzony do maskowania przebarwień, odbarwień i koloru metalu, a także do pokrycia miazgi. Dostępny jest w kolorze uniwersalnym (Universal) i jasnym (Light) i wykazuje wysokie właściwości maskujące nawet w cienkiej warstwie.

Beautifil Flow Plus
Najnowszy materiał do wypełnień aplikowany bezpośrednio ze strzykawki do ubytku.

Beautifil Flow Plus F00 jest całkowicie stabilnym kompozytem i doskonale nadaje się do odbudowy guzków lub ścian ubytku z wolnej ręki.

Beautifil Flow Plus F03 charakteryzuje się optymalną płynnością i doskonale nadaje się do wypełniania ubytków w zębach przednich i bocznych, a także do wypełniania wcześniej wymodelowanych materiałem Beautifil Flow Plus F00 struktur.

Beautisealant
Samotrawiący, uwalniający fluor uszczelniacz bruzd, który całkowicie eliminuje konieczność wytrawiania kwasem fosforanowym oraz płukania, zapewniając jednak wysoką wytrzymałość wykonanego uszczelnienia. Dodatkowo unikalny wypełniacz S-PRG wspiera procesy remineralizacyjne w obrębie tkanek zęba.

FL-Bond II
Nowy dwuetapowy, samotrawiący, radionieprzezierny uwalniający fluor system wiążący VI generacji oparty o Technologię S-PRG. FL-BOND II odmiennie niż inne systemy wiążące może być stosowany w szerokim zakresie grubości użytej warstwy przy zachowaniu trwałego, silnego połączenia.

BeautiBond
Najnowszy, unikalny system 7 generacji stanowiący połączenie dwóch monomerów adhezyjnych zapewniających jednakową siłę połączenia zarówno ze szkliwem jak i zębiną. Minimalna grubość warstwy wynosząca zaledwie 5 μm ogranicza ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej oraz przecieku brzeżnego.

BeautiCem SA

Samotrawiący, samoadhezyjny, podwójnie wiążący cement dostępny w samomieszających strzykawkach. Optymalna gęstość zapewnia doskonałe warunki pracy podczas nakładania cementu, osadzania uzupełnienia oraz ułatwia usuwanie nadmiarów.

BeautyOrtho Bond
Światłoutwardzalny, uwalniający fluor i samotrawiący system adhezyjny stosowany w ortodoncji. Materiał został stworzony do szybkiego i prostego naklejania zamków ortodontycznych. Ze względu na obecność samotrawiącego primera, nie wymaga stosowania kwasu fosforowego.


HOL-DENTAL DEPOT
 
Urszula Chudak
UL. PIOTRKOWSKA 111
90-425 ŁÓDŹ
T:  +48 42 633 87 55

Więcej informacji na

Krakdent 2015 – stoisko W50


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Poldent1
Prestiżowa nagroda magazynu "Forbes" dla firmy Poldent Lekarz

Firma Poldent otrzymała wyróżnienie w prestiżowym rankingu miesięcznika "Forbes" – Forum Firm Rodzinnych w kategorii firm o poziomie przychodów poniżej 100 mln złotych w województwie mazowieckim. Poldent – jedyny w Polsce producent pilników do leczen...

3M webinary
Kwietniowa oferta bezpłatnych webinarów firmy 3M Lekarz

Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba uczestników webinarów na żywo organizowanych przez firmę 3M. W najbliższym czasie do zespołu prelegentów dołączą lekarze klinicyści znani także ze wcześniejszej współpracy w ramach zeszłorocznych wykładów 3M Oral C...

Makromed - Dentonet.pl
Nsk.info.pl - nowy portal produktowy firmy Makromed Lekarz

Nsk.info.pl – to adres nowego portalu internetowego poświęconego produktom firmy NSK. Dystrybutor tej marki w Polsce, łódzka firma Makromed, zaprezentował swoim partnerom handlowym możliwości nowej strony. Podczas spotkania przedstawiciele centrali N...

ROZWIŃ WIĘCEJ
1999 09 czb
Zmarł Roman Żyliński, założyciel firmy Makromed Lekarz

Dotarła do nas przykra informacja – tuż przed świętami Bożego Narodzenia zmarł Roman Żyliński, założyciel oraz prezes honorowy znanej w środowisku stomatologicznym łódzkiej firmy Makromed Sp. z o.o. Sp. K. Pana Romana poznałem jeszcze pod koniec lat...

ZUS - Dentonet.pl
Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce rozliczać składki za firmy Lekarz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zdjąć z przedsiębiorców i pracodawców obowiązki związane z rozliczaniem składek. ZUS weźmie na siebie odpowiedzialność za te rozliczenia. Takie wnioski płyną z przyjętego przez Zarząd ZUS planu w zakresie kluczowy...

Asysdent sponsorzy I
ASYSDENT 2021 - te firmy spotkasz w Łodzi! (część I) Asysta

Jak co roku konferencja ASYSDENT to nie tylko bogaty program naukowy, składający się z wykładów i warsztatów. Podczas imprezy uczestniczki – na stoiskach handlowych oraz dzięki bogatej zawartości toreb pełnych prezentów – mogą zapoznać się również z ...

Asusdent sponsorzy 2
ASYSDENT 2021 - te firmy spotkasz w Łodzi! (część II) Asysta

Jak co roku konferencja ASYSDENT to nie tylko bogaty program naukowy, składający się z wykładów i warsztatów. Podczas imprezy uczestniczki – na stoiskach handlowych oraz dzięki bogatej zawartości toreb pełnych prezentów – mogą zapoznać się również z ...