Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Rekordowe zainteresowanie V zjazdem Implant Masters Poland

Brak komentarzy | Publikacja:
Rekordowe zainteresowanie V zjazdem  Implant Masters Poland

Rekordowe zainteresowanie V zjazdem Implant Masters Poland

Ponad 230 stomatologów z całej Polski wzięło udział w V zjeździe Implant Masters Poland, zorganizowanym 19 września w warszawskim hotelu Mariott. Znakomita frekwencja świadczyła o wysokiej randze zorganizowanego kongresu pod auspicjami Implant Masters Poland . Jego głównym aktorem był Dr Fernando Rojas-Vizcaya – niekwestionowany autorytet, światowy ekspert w dziedzinie implantologii.

Planuj właściwie – implantuj z sukcesem
Tak brzmiała myśl przewodnia V Zjazdu IMP. Konferencję rozpoczął Prezes Stowarzyszenia dr Tomasz Cegielski, który przybliżył uczestnikom główne założenia powołanego stowarzyszenia implantologicznego o charakterze non-profit pod nazwą „Implant Masters Poland”. Należą do nich propagowanie najwyższych standardów w leczeniu implantoprotetycznym poprzez edukację lekarzy zarówno doświadczonych jak początkujących oraz przekonywanie i edukowanie pacjentów, jakie korzyści mogą osiągnąć dzięki zastosowaniu implantów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze świetnej frekwencji Zjazdu. Mamy na sali ponad 230 osób, co jest wyraźnym sygnałem, że spotkania organizowane przez IMP są potrzebne polskim lekarzom. Dzięki ekspertom prowadzącym prelekcje mają oni dostęp do najnowszej wiedzy, a dzięki stoiskom producentów i dystrybutorów sprzętu – do najnowszych branżowych technologii, wspierających leczenie – mówili członkowie Zarządu IMP: dr Tomasz Cegielski, dr Jerzy Perendyk i dr Tomasz Śmigiel, którzy na gorąco komentowali wydarzenie.

Przed audytorium wystąpił Dr Fernando Rojas-Vizcaya – fundator i dyrektor Śródziemnomorskiego Instytutu Protetycznego (Mediterranean Prosthodontic Institute), adiunkt na wydziale Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Północnej Karoliny w Chapel Hill w Stanach Zjednoczonych, właściciel praktyki stomatologicznej Clinica Rojas-Vizcaya w Castellon dela Plana (Hiszpania), specjalizujący się głównie w przypadkach kompleksowego leczenia implantoprotetycznego.

Znany i ceniony wykładowca, podróżujący i prezentujący swoje unikatowe podejście do planowania implantoprotetycznego na całym świecie rozpoczął swoje wystąpienie wątkiem sztuki i braku uśmiechów na obrazach swojego przyjaciela artysty. W ten sposób zwrócił uwagę na fakt, jak ważny jest szeroki i zdrowy uśmiech i jak można go osiągnąć, stosując najnowsze światowe rozwiązania.

Jeśli mógłbym zostawić tu jakieś przesłanie to, abstrahując od wartości merytorycznej wykładów, zawarłbym je w dwóch słowach: rozwijajcie się! Ciągła edukacja lekarzy jest niezwykle ważna. Trzeba stawać się lepszym i lepszym. Dlatego cieszy mnie, że polscy lekarze stomatolodzy doskonale to rozumieją, co widać m.in. na zagranicznych kongresach. Nie tak dawno spotkałem sporą grupę waszych rodaków na wykładach w Portugalii! Duża frekwencja tutaj na spotkaniu IMP potwierdza to i jest bardzo budująca – mówił Dr Fernando Rojas-Vizcaya.

Nauka i nowe technologie
Lekarze implantolodzy z całej Polski, którzy wzięli udział w V Zjeździe IMP mogli zapoznać się m.in. z zagadnieniami związanymi z „Biologiczną regułą 3A-2B”, „Kluczowymi punktami referencyjnymi w planowaniu leczenia implantologicznego”, „Planowaniem idealnych monolitycznych uzupełnień cyrkoniowych z klinicznego punktu widzenia”.

– Do uczestnictwa w tym zjeździe przekonał mnie przede wszystkim główny wykładowca, czyli prof. Rojas-Vizcaya. Zapoznał nas m.in. z zagadnieniami dotyczącymi odpowiedniego planowania na tle różnych przypadków, podkreślając jego rolę – mówiła Beata Irzyk, lekarz stomatolog z Katowic.
Reprezentantka IMP lek. Stom. Magdalena Żywiecka zaprezentowała z kolei prelekcję pt. „Kelly`s combination syndrome – planowanie, rekonstrukcja, implantacja”.

– Prezentowałam przypadek planowania implantoprotetycznego w złożonej, skomplikowanej kombinacji protez, górnej szczękowej i dolnej, przy zachowanym uzębieniu w przednim odcinku żuchwy, pokazując zmiany degeneracyjne – streszczała dr Magdalena Żywicka.

W przerwach pomiędzy wykładami uczestnicy Zjazdu mogli poznać najnowsze technologie stosowane w implantologii za sprawą stoisk kilku czołowych firm z branży. Na uwagę zasługuje z pewnością najnowszy skaner 3D firmy 3shape.

– Wyprzedza konkurencję o lata świetlne. Jest dużo szybszy – wirtualny wycisk zajmuje mu maksymalnie 1,5 minuty, bardziej precyzyjny, skanuje w kolorze, idealnie odzwierciedlając kolory z jamy ustnej. Co ważne, posiada wygodny komunikator między laboratorium a kliniką – mówił Jakub Szymaniak z RS-team, dystrybutora urządzenia w Polsce.

Partnerem strategicznym V zjazdu IMP była firma Dentsply Implants Polska, a za jego organizację odpowiedzialna była firma Pracownia Pozytywnych Zmian. Kolejne spotkanie organizowane przez IMP zaplanowano na jesień 2016 r. i już zapowiada się bardzo interesująco. Jak przekonywali członkowie Zarządu IMP: dr Tomasz Cegielski, dr Jerzy Perendyk i dr Tomasz Śmigiel, następny kongres będzie jeszcze ciekawszy, ponieważ są propozycje sprowadzenia do Polski już nie tylko jednego, ale być może kilku światowej sławy wykładowców z dziedziny implantologii stomatologicznej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

pasta - Dentonet.pl
Hiper-Com Poland: pasty do zębów mocno zdrożały Asysta

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Hiper-Com Poland i UCE RESEARCH na podstawie monitoringu ponad 620 tys. cen, w 2020 r. w porównaniu do 2019 r. podrożały m.in. produkty z kategorii chemii gospodarczej. Pasty do zębów zanotowały wzrost cen o ...

repetitio est - Dentonet.pl
Duże zainteresowanie programem edukacyjnym „Repetitio est” Lekarz

1785 osób zarejestrowało się do pierwszego etapu programu edukacyjnego „Repetitio est”, skierowanego do lekarzy stomatologów, asystentek i higienistek stomatologicznych oraz studentów stomatologii. Pokazuje to jednoznacznie, że polskie środowisko sto...

szczepionka na grypę - Dentonet.pl
10 razy większe zainteresowanie szczepieniami przeciw grypie Lekarz

W aptekach i przychodniach bardzo trudno zdobyć szczepionkę przeciwko grypie. W tym sezonie zainteresowanie tymi szczepieniami jest aż dziesięć razy większe niż w latach poprzednich – powiedział przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Z...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Maciej Hamankiewicz
Tuż przed zjazdem wyborczym NRL. "Jesteśmy wspólną izbą" Lekarz

- Z satysfakcją przyjąłem, że w sześciu izbach prezesami zostali lekarze dentyści.  To pokazuje, że jesteśmy wspólną izbą, a wcześniejsze głosy o tym, że stomatolodzy chcą odejść z naszego samorządu, wydają się zupełnie bezzasadne. Jeśli ktoś jest dy...

leczenie chrapania - Dentonet.pl
Bezdech senny: implant w brodzie zamiast aparatu MAD? Lekarz

W ofercie wielu gabinetów stomatologicznych znajduje się leczenie bezdechu sennego, zarówno przy pomocy aparatów wewnątrzustnych typu MAD wysuwających żuchwę do przodu, jak i zabiegów laserowych. Podczas targów CES 2020 w Las Vegas zaprezentowano kol...

leczenie implantologiczne - Dentonet.pl
Zmieniając stronę żucia pacjent może stracić implant Lekarz

Zagadnienie zmiany nawyków żucia w kontekście implantologii nie zostało do tej pory należycie zbadane. Naukowcy z dwóch uczelni ze stolicy Rosji: Pierwszego Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Przyjaźni Narodów (RUDN) ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji