Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Płyn do płukania jamy ustnej z CPC do stosowania w gabinecie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Publikacja:
Płyn do płukania jamy ustnej z CPC do stosowania w gabinecie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Płyn do płukania jamy ustnej z CPC do stosowania w gabinecie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

W jamie ustnej bytują liczne mikroorganizmy – niektóre z nich to gatunki chorobotwórcze. Zła higiena jamy ustnej oraz układ immunologiczny gospodarza mają bezpośredni wpływ na ich liczbę i patogenność. W trakcie wielu procedur stomatologicznych uwalniany jest aerozol, który zawiera duże ilości bakterii, grzybów, a nawet wirusów. Dodatkowo, w aerozolu mogą znaleźć się drobinki śliny, wydzieliny z jamy nosowej, krew czy płytka bakteryjna i kamień nazębny1. Dlatego tak ważne jest stosowanie skutecznego płynu antyseptycznego przed przystąpieniem do procedur stomatologicznych!

Od wielu lat chlorheksydyna (CHX) jest złotym standardem w antyseptyce. Jej silne działanie bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne i szerokie spektrum działania jest udowodnione wieloma badaniami klinicznymi1,2,3,4. Szczególnie teraz bardzo ważnym składnikiem aktywnym jest również chlorek cetylopirydyniowy (CPC). Dlatego warto sięgnąć po płyn do płukania jamy ustnej, który łączy te dwa ważne składniki w postaci jednego zaawansowanego rozwiązania, taki jak GUM® PAROEX® 0,12% CHX + 0,05% CPC.

Sunstar 2a

Dlaczego jeszcze warto wybrać GUM PAROEX?

• Płyn GUM PAROEX do stosowania w gabinecie stomatologicznym dostępny jest w ekonomicznych butelkach 5-litrowych
• Zawiera w składzie chlorek cetylopirydyniowy (CPC)
• Nie wymaga rozcieńczania, co ułatwia dozowanie
• Nie zawiera alkoholu i jest przyjemny w smaku
• GUM PAROEX jest bardzo pozytywnie oceniany przez samych pacjentów

Sunstar 3

Gdzie kupić płyn GUM PAROEX?

Płyn GUM PAROEX dostępny jest we wszystkich najważniejszych sklepach zaopatrzenia stomatologicznego! Możesz bez problemu dodać go do następnego zamówienia składanego w Twoim ulubionym sklepie.

Skuteczność działania potwierdzona klinicznie

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Mediolanie, opublikowane w 2019 roku w „International Journal of Dental Hygiene” wskazują, że dodatek CPC pozwala zmniejszyć stężenie CHX w preparacie do płukania jamy ustnej przy zachowaniu jednakowej skuteczności i mniejszej ilości skutków ubocznych6.

Sunstar 4

Płyn GUM PAROEX badany był również w Polsce, a dokładnie w Katedrze i Zakładzie Periodontologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Joanny Wysokińskiej-Miszczuk. Wyniki badań opublikowane zostały w 2017 roku na łamach „Magazynu Stomatologicznego” (nr 3/2017). Badanie to obejmowało 40 pacjentów. Potwierdzono w nim silne działanie odkażające płynu GUM PAROEX5. U wszystkich badanych pacjentów zanotowano spadek liczebności bakterii w jamie ustnej, a u 73% pacjentów spadek ten wynosił od 90-100%!

GUM PAROEX – nie tylko w gabinecie

Nie od dziś wiadomo, że efektywność antyseptyczna chlorheksydyny jest niezastąpiona przed i po zabiegach chirurgicznych, po ekstrakcji czy w przypadku nasilonych objawów zapalenia dziąseł i przyzębia. Płyn GUM PAROEX dostępny jest również w butelkach 300 ml do stosowania domowego. Pacjenci mogą zakupić go w aptekach, Internecie i sklepach specjalistycznych.

Sunstar 5

O firmie SUNSTAR i marce GUM

W SUNSTAR wierzymy, że stan naszego zdrowia jamy ustnej ma głęboki związek ze zdrowiem całego naszego organizmu. Wprowadziliśmy tę ideę i nadal rozwijamy ją we współpracy ze specjalistami z dziedziny stomatologii i medycyny na całym świecie.

Budując na filozofii prewencji, innowacji i jakości, GUM® inwestuje w badania i rozwój, aby budować rozwiązania oparte na solidnych podstawach naukowych, pielęgnujące zdrowie dziąseł przez całe życie. Rozumiemy, że zdrowie dziąseł jest ważne nie tylko kontekście pielęgnacji jamy ustnej i że ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Chcemy oferować lekarzom spokój ducha, zapewniając opiekę nad pacjentem. Naszym zobowiązaniem jest dostarczać holistyczne, zaawansowane rozwiązania z dziedziny pielęgnacji jamy ustnej, wiedzę oraz wsparcie.

Dowiedz się więcej na temat marki GUM na professional.sunstargum.pl

Piśmiennictwo

  1. Ramesh A. i wsp.: Efficacy of adjunctive usage of hydrogen peroxide with chlorhexidine as preprocedural mouthrinse on dental aerosol. Natl. J. Physiol. Pharm. Pharmacol .. 2015. 5, 5. 1-5.
  2. Suresh S. i wsp.: Comparison of efficacy of preprocedural rinsing with chlorhexidine and essential oil mouthwash in reducing viable bacteria in dental aerosols – a microbiological study. Int. J_ Contemp. Dent.. 2011. 2. 6. 1-6.
  3. Saini R : Efficacy of preprocedural mouth rinse containing chlorine dioxide in reduction of viable bacterial count in dental aerosols during ultrasonic scaling: A double-blind. placebo­ controlled clinical trial. Dental Hypotheses. 2016. 6, 65-71.
  4. Rao R.M. Shenoy N., Shetty v.- Determination of efficacy of pre-procedural mouth rinsing in reducing aerosol contamination produced by ultrasonic scalers. Nitte University J. Health Sci, 2015, 5, 3, 52-56.
  5. https://www.magazyn-stomatologiczny.pl/a3563/Efektywnosc-przedproceduralna-plynu-GUM-Paroex-0-12–CHX——-badania-wstepne.html/
  6. Guerra F, Pasqualotto D, Rinaldo F, Mazur M, Corridore D, Nofroni I, Ottolenghi L, Nardi GM. Therapeutic efficacy of chlorhexidine-based mouthwashes and its adverse events: Performance-related evaluation of mouthwashes added with Anti-Discoloration System and cetylpyridinium chloride. Int J Dent Hyg. 2019 Aug;17(3):229-236. doi: 10.1111/idh.12371. Epub 2019 Feb 11. PubMed PMID: 30375179.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

smartfon - Dentonet.pl
Czy smartfony są szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej? Lekarz

Technologia cyfrowa towarzyszy nam każdego dnia, trudno bowiem wyobrazić sobie funkcjonowanie bez smartfona i dostępu do internetu. Nowoczesne technologie mają jednak również negatywne strony – paradoksalnie przyczyniają się do większej izolacji społ...

płyn przeciw grzybicy - Dentonet.pl
Płyn przeciw grzybicy jamy ustnej z nagrodą INTARG Online 2020 Asysta

Brązowy medal XIII Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG Online 2020 zdobył preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej. Jest to wynalazek autorstwa zespołu Uniwersytetu...

płyn przeciw grzybicy - Dentonet.pl
Jak płyny do płukania jamy ustnej zwalczają koronawirusa Asysta

Naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff przechodzą do kolejnego etapu badań nad skutecznością płynów do płukania jamy ustnej w walce z koronawirusem. Na początku 2021 r. ruszą badania kliniczne. Przypomnijmy – już w maju br. multidyscyplinarny zespół nauk...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Kokosze3
Trendy w odzieży stomatologicznej – na co zwrócić uwagę? Lekarz

Ubrania noszone w gabinetach stomatologicznych odgrywają niezwykle ważną rolę. Odzież medyczna stanowi wizytówkę placówki, tworzy barierę ochronną przed bakteriami i wirusami oraz zapewnia komfort pracy. Stroje noszone zarówno przez stomatologów, hig...

Konferencja Alignerowa 2
Alignery w Twoim gabinecie stomatologicznym – dlaczego warto? Lekarz

Już 19 marca odbędzie się 2. Konferencja Alignerowa, organizowana przez portal Dentonet.pl we współpracy z firmą Align Technology, właścicielem marki Invisalign oraz Polską Akademią Alignerową. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kor...

piekny usmiech
ABC higieny jamy ustnej Pacjent

Stomatolodzy rekomendują, aby dbać o swoje zęby już od pierwszych lat życia. Wszystko dlatego, że dzięki odpowiedniej profilaktyce możemy uniknąć nawracającej próchnicy, a także licznych chorób dziąseł. Stomatolodzy rekomendują, aby dbać o swoje zęb...

Angelini pacjent
Dieta na zdrowie jamy ustnej Pacjent

Wszem i wobec wiadomym jest, że aby zachować zdrowe zęby należy dbać o ich higienę poprzez systematyczne szczotkowanie i nitkowanie. To taki MUST HAVE dla naszej jamy ustnej. Czy wiesz jednak, że niektóre produkty spożywcze mogą wspierać zdrowie nasz...

Philips webinar
Pacjent periodontologiczny w gabinecie higieny jamy ustnej [webinar] Asysta

Firma Philips Sonicare zaprasza na webinar "Pacjent periodontologiczny w gabinecie higieny jamy ustnej", który odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia o godz. 20:30. Poprowadzi go dypl. hig. stom. Jolanta Bartoszuk - higienistka stomatologiczna z wiel...