Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Płyn do płukania jamy ustnej z CPC do stosowania w gabinecie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Publikacja:
Płyn do płukania jamy ustnej z CPC do stosowania w gabinecie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Płyn do płukania jamy ustnej z CPC do stosowania w gabinecie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

W jamie ustnej bytują liczne mikroorganizmy – niektóre z nich to gatunki chorobotwórcze. Zła higiena jamy ustnej oraz układ immunologiczny gospodarza mają bezpośredni wpływ na ich liczbę i patogenność. W trakcie wielu procedur stomatologicznych uwalniany jest aerozol, który zawiera duże ilości bakterii, grzybów, a nawet wirusów. Dodatkowo, w aerozolu mogą znaleźć się drobinki śliny, wydzieliny z jamy nosowej, krew czy płytka bakteryjna i kamień nazębny1. Dlatego tak ważne jest stosowanie skutecznego płynu antyseptycznego przed przystąpieniem do procedur stomatologicznych!

Od wielu lat chlorheksydyna (CHX) jest złotym standardem w antyseptyce. Jej silne działanie bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne i szerokie spektrum działania jest udowodnione wieloma badaniami klinicznymi1,2,3,4. Szczególnie teraz bardzo ważnym składnikiem aktywnym jest również chlorek cetylopirydyniowy (CPC). Dlatego warto sięgnąć po płyn do płukania jamy ustnej, który łączy te dwa ważne składniki w postaci jednego zaawansowanego rozwiązania, taki jak GUM® PAROEX® 0,12% CHX + 0,05% CPC.

Sunstar 2a

Dlaczego jeszcze warto wybrać GUM PAROEX?

• Płyn GUM PAROEX do stosowania w gabinecie stomatologicznym dostępny jest w ekonomicznych butelkach 5-litrowych
• Zawiera w składzie chlorek cetylopirydyniowy (CPC)
• Nie wymaga rozcieńczania, co ułatwia dozowanie
• Nie zawiera alkoholu i jest przyjemny w smaku
• GUM PAROEX jest bardzo pozytywnie oceniany przez samych pacjentów

Sunstar 3

Gdzie kupić płyn GUM PAROEX?

Płyn GUM PAROEX dostępny jest we wszystkich najważniejszych sklepach zaopatrzenia stomatologicznego! Możesz bez problemu dodać go do następnego zamówienia składanego w Twoim ulubionym sklepie.

Skuteczność działania potwierdzona klinicznie

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Mediolanie, opublikowane w 2019 roku w „International Journal of Dental Hygiene” wskazują, że dodatek CPC pozwala zmniejszyć stężenie CHX w preparacie do płukania jamy ustnej przy zachowaniu jednakowej skuteczności i mniejszej ilości skutków ubocznych6.

Sunstar 4

Płyn GUM PAROEX badany był również w Polsce, a dokładnie w Katedrze i Zakładzie Periodontologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Joanny Wysokińskiej-Miszczuk. Wyniki badań opublikowane zostały w 2017 roku na łamach „Magazynu Stomatologicznego” (nr 3/2017). Badanie to obejmowało 40 pacjentów. Potwierdzono w nim silne działanie odkażające płynu GUM PAROEX5. U wszystkich badanych pacjentów zanotowano spadek liczebności bakterii w jamie ustnej, a u 73% pacjentów spadek ten wynosił od 90-100%!

GUM PAROEX – nie tylko w gabinecie

Nie od dziś wiadomo, że efektywność antyseptyczna chlorheksydyny jest niezastąpiona przed i po zabiegach chirurgicznych, po ekstrakcji czy w przypadku nasilonych objawów zapalenia dziąseł i przyzębia. Płyn GUM PAROEX dostępny jest również w butelkach 300 ml do stosowania domowego. Pacjenci mogą zakupić go w aptekach, Internecie i sklepach specjalistycznych.

Sunstar 5

O firmie SUNSTAR i marce GUM

W SUNSTAR wierzymy, że stan naszego zdrowia jamy ustnej ma głęboki związek ze zdrowiem całego naszego organizmu. Wprowadziliśmy tę ideę i nadal rozwijamy ją we współpracy ze specjalistami z dziedziny stomatologii i medycyny na całym świecie.

Budując na filozofii prewencji, innowacji i jakości, GUM® inwestuje w badania i rozwój, aby budować rozwiązania oparte na solidnych podstawach naukowych, pielęgnujące zdrowie dziąseł przez całe życie. Rozumiemy, że zdrowie dziąseł jest ważne nie tylko kontekście pielęgnacji jamy ustnej i że ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Chcemy oferować lekarzom spokój ducha, zapewniając opiekę nad pacjentem. Naszym zobowiązaniem jest dostarczać holistyczne, zaawansowane rozwiązania z dziedziny pielęgnacji jamy ustnej, wiedzę oraz wsparcie.

Dowiedz się więcej na temat marki GUM na professional.sunstargum.pl

Piśmiennictwo

  1. Ramesh A. i wsp.: Efficacy of adjunctive usage of hydrogen peroxide with chlorhexidine as preprocedural mouthrinse on dental aerosol. Natl. J. Physiol. Pharm. Pharmacol .. 2015. 5, 5. 1-5.
  2. Suresh S. i wsp.: Comparison of efficacy of preprocedural rinsing with chlorhexidine and essential oil mouthwash in reducing viable bacteria in dental aerosols – a microbiological study. Int. J_ Contemp. Dent.. 2011. 2. 6. 1-6.
  3. Saini R : Efficacy of preprocedural mouth rinse containing chlorine dioxide in reduction of viable bacterial count in dental aerosols during ultrasonic scaling: A double-blind. placebo­ controlled clinical trial. Dental Hypotheses. 2016. 6, 65-71.
  4. Rao R.M. Shenoy N., Shetty v.- Determination of efficacy of pre-procedural mouth rinsing in reducing aerosol contamination produced by ultrasonic scalers. Nitte University J. Health Sci, 2015, 5, 3, 52-56.
  5. https://www.magazyn-stomatologiczny.pl/a3563/Efektywnosc-przedproceduralna-plynu-GUM-Paroex-0-12–CHX——-badania-wstepne.html/
  6. Guerra F, Pasqualotto D, Rinaldo F, Mazur M, Corridore D, Nofroni I, Ottolenghi L, Nardi GM. Therapeutic efficacy of chlorhexidine-based mouthwashes and its adverse events: Performance-related evaluation of mouthwashes added with Anti-Discoloration System and cetylpyridinium chloride. Int J Dent Hyg. 2019 Aug;17(3):229-236. doi: 10.1111/idh.12371. Epub 2019 Feb 11. PubMed PMID: 30375179.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

erytroleukoplakia jamy ustnej
Erytroleukoplakia jamy ustnej Pacjent

Erytroleukoplakia jamy ustnej – zwana również leukoplakią cętkowaną (ang. speckled leukoplakia oraz speckled erythroplakia) – to występująca najczęściej na błonie śluzowej jamy ustnej, dziąsłach oraz czerwieni wargowej bezbolesna zmiana, charakteryzu...

szczoteczki do zebow
Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki do zębów? Pacjent

Często zaniedbywana, a jednocześnie niezwykle istotna dla zdrowia jamy ustnej, szczoteczka do zębów odgrywa kluczową rolę w codziennej higienie. Wybór odpowiedniej może przyczynić się do utrzymania zdrowych zębów i dziąseł, zapobiegając poważnym prob...

ROZWIŃ WIĘCEJ
plukanka w kartoniku
Płyn do płukania jamy ustnej w… ekologicznym kartoniku Asysta

Paperdent – niemiecka firma zajmująca się produkcją ekologicznych środków do higieny jamy ustnej – wprowadziła na rynek płyn do płukania jamy ustnej w kartoniku, który jest wykonany z tektury i w pełni nadaje się do recyklingu. Współpraca między fir...

plyn do plukania jamy ustnej
Płyny do płukania jamy ustnej: czy są zalecane dla każdego? Asysta

Płyn do płukania jamy ustnej może przynosić bardzo ograniczoną korzyść u pacjentów z niskim ryzykiem próchnicy i dobrym stanem zdrowia przyzębia. Natomiast jak wynika z przeglądu opublikowanego 19 października w czasopiśmie „International Dental Jour...

palenie papierosow
Palisz papierosy? Sprawdź, jak to wpływa na kondycję jamy ustnej Pacjent

Palenie papierosów to nałóg, który wpływa na cały organizm. Obecnie w społeczeństwie coraz bardziej wzrasta świadomość na temat możliwych konsekwencji zdrowotnych palenia. Wciąż jednak mało mówi się, jakie efekty może wywoływać w obrębie gardła. Jak ...

Konferencja Alignerowa 2
Alignery w Twoim gabinecie stomatologicznym – dlaczego warto? Lekarz

Już 19 marca odbędzie się 2. Konferencja Alignerowa, organizowana przez portal Dentonet.pl we współpracy z firmą Align Technology, właścicielem marki Invisalign oraz Polską Akademią Alignerową. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kor...

Philips webinar
Pacjent periodontologiczny w gabinecie higieny jamy ustnej [webinar] Asysta

Firma Philips Sonicare zaprasza na webinar "Pacjent periodontologiczny w gabinecie higieny jamy ustnej", który odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia o godz. 20:30. Poprowadzi go dypl. hig. stom. Jolanta Bartoszuk - higienistka stomatologiczna z wiel...