Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Piękny biały uśmiech

Brak komentarzy | Publikacja:

Piękny biały uśmiech

Śnieżnobiałe zęby to niestety rzadkość. Dlaczego?


 

Kolor zębów zależy przede wszystkim od czynników genetycznych. Trzeba również zdawać sobie sprawę z faktu, że na postrzeganie barwy zębów ma wpływ także nasza karnacja, kolor włosów i makijaż. Zęby tego samego koloru będą inaczej wyglądały u osób bladych i opalonych, blondynów i brunetów.


 

Jakie czynniki wpływają na kolor naszych zębów?


 

O kolorze zębów decyduje koncentracja barwników w szkliwie i zębinie zwanych karotenami. Przebarwienia możemy podzielić na strukturalne i powierzchniowe. Te pierwsze mogą wystąpić jako następstwo antybiotykoterapii z użyciem tetracyklin (o ile lek zostanie podany w okresie rozwoju zębów) lub po nieudanym leczeniu kanałowym w zębach martwych.


 

Na przebarwienia powierzchniowe ma wpływ stałe spożywanie takich napojów jak: kawa, herbata, soki owocowe, czerwone wino. Nie bez wpływu jest również palenie papierosów.


 

Wybielać zęby czy nie?


 

Jeżeli odczuwamy taką potrzebę – tak. Przebarwień powierzchniowych można pozbyć się w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz lub higienistka stomatologiczna przy pomocy narzędzi ręcznych, gumek szczoteczek i past polerujących, ultradźwięków i piaskarki podczas jednej wizyty może usunąć kamień i osad nazębny.


 

Osobnym zagadnieniem jest wybielanie zębów, polegające na zmianie ich rzeczywistej barwy i stopnia odbijania światła. Metody i preparaty dopuszczone do użytku są w pełni bezpieczne. Nie niszczą struktury szkliwa, czy zębiny. Udowodniono, że 6-cio godzinny kontakt zęba z preparatem wybielającym jest porównywalny z 3 minutowym kontaktem zęba z napojem typu cola.


 

Który ze sposobów wybielania zębów Pan poleca?


 

Zdecydowanie polecałbym wybielanie zębów pod kontrolą lekarza. Najmniej inwazyjne wydaje się być nocne wybielanie zębów metodą nakładkową. Polega ono na zakładaniu na zęby na noc nakładki wykonanej z tworzywa indywidualnie dla każdego pacjenta, wypełnionej preparatem wybielającym.


 

Czynność tę powtarza się przez kilka, kilkanaście nocy. Aby utrzymać efekt wybielonych zębów proces ten można powtórzyć co kilka lat. Wieloletnie doświadczenia udowodniły, że jest to metoda w pełni bezpieczna i nie wpływająca negatywnie na zęby.


 

Coraz bardziej dbamy o stan i wygląd naszych zębów. Stomatologia kosmetyczna ma zatem przyszłość…


 

Coraz częściej ludzie budują swój wizerunek przez ładny uśmiech.

Im człowiek się częściej uśmiecha, tym jest odbierany jako bardziej wiarygodny i budzący zaufanie. Usta zaraz po oczach są miejscem, na którym wzrok rozmówcy spoczywa najczęściej. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie stomatologią estetyczną jest coraz większe wśród pacjentów.

 

 

Lek. stom. Rafał Łaszkiewicz prowadzi prywatna praktykę lekarska „Ultimed” w Łodzi. Jest również konsultantem naszego serwisu (zobacz „O nas”)


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dziel się uśmiechem - Dentonet.pl
Zdrowe zęby po wakacjach, czyli jak dbać o piękny uśmiech Pacjent

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca – przed nami ostatnie wyjazdy zanim dzieci znów zasiądą do szkolnych ławek. Podczas letnich podróży pozwalamy sobie na więcej swobody i niestety częściej niż zazwyczaj zdarza nam się zrobić sobie przerwę od dobryc...

cukier - Dentonet.pl
Biały cukier może napędzać funkcjonowanie komórek rakowych Asysta

Belgijscy naukowcy ustalili, że cukier budzi komórki nowotworowe w organizmie. To odkrycie może się przyczynić do stworzenia specjalnych diet dla osób z chorobą nowotworową.W trakcie trwającego dziewięć lat projektu, rozpoczętego w 2008 roku pod kier...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Aby zdrowy uśmiech mieć… Poradnik stomatologiczny od NFZ-u Asysta

Zachodniopomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował czwarte już wydanie poradnika stomatologicznego dla dzieci i kobiet w ciąży.Poradnik "Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć" zawiera najważniejsze zalecenia w kierunk...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji