Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Negatywna recenzja na Google: 665 000 zł dla dentystki

Publikacja:
Negatywna recenzja na Google: 665 000 zł dla dentystki

Negatywna recenzja na Google: 665 000 zł dla dentystki

Praktykująca w Melbourne stomatolog dr Allison Dean z Kew Periodontics and Dental Implants uzyskała zadośćuczynienie w wysokości 170 000 dolarów australijskich (około 665 000 zł) za straty będące skutkiem niepochlebnej recenzji zamieszczonej na Google.

Odszkodowanie zostało przyznane dentystce po pozwie, który australijska stomatolog skierowała przeciwko autorce wpisu – byłej już pacjentce. W wyroku sądu stwierdzono, że kobieta ta, posługując się różnymi nickami, opublikowała cztery różne zniesławiające wpisy w recenzjach Google.

Po kilku wizytach w gabinecie Kew Periodontics and Dental Implants pacjentka zarzuciła dr Dean brak profesjonalizmu i umiejętności diagnozowania różnych stanów chorobowych. Dodała, że dentystka znęca się nad swoimi pacjentami, krytykuje ich, a także próbuje pobierać wyższe opłaty niż wynika to z przeprowadzonego leczenia. Niezadowolona pacjentka dodała, że jedną gwiazdkę w ocenie przyznała za piękny wygląd gabinetu, który jest na światowym poziomie.

Negatywny wpływ marketingu szeptanego

Sąd uznał za prawdopodobne, że około 100 000 osób mogło widzieć recenzję, w której stwierdzono, że dentystka z Melbourne świadczyła usługi „nieprofesjonalnie i ze skutkiem, który można podważyć”. Sędzia powiedział również, że w tym wypadku zaistniał efekt negatywnego marketingu szeptanego. Uznał, że niepochlebna recenzja prawdopodobnie wyszła poza grono osób, które ją przeczytały.

Po publikacjach dr Dean zauważyła wyraźny spadek średniej tygodniowej liczby odsłon na stronie internetowej praktyki. Była także świadkiem spadku liczby wizyt nowych pacjentów w prowadzonym gabinecie. Zgłosiła ponadto „trudne do oszacowania szkody”, które uderzyły w jej samopoczucie emocjonalne, reputację, jak również zdrowie fizyczne oraz zdrowie psychiczne.

Silny stres wpłynął na zdrowie dentystki

W sprawie podano: – Z powodu skrajnego poziomu stresu, którego dr Dean doświadczyła w związku z publikacjami, doznała fizycznego uszczerbku na zdrowiu. Przy swojej szczupłej sylwetce straciła około 7 kilogramów. Z medycznego punktu widzenia ma obecnie niedowagę, co w konsekwencji wpłynęło na jej układ odpornościowy. Zwróciła się o pomoc do dietetyka, aby pomógł jej zwiększyć masę ciała. Choroba, z którą dr Dean się zmaga, powoduje niskie ciśnienie krwi i tachykardię, a sytuacja stresowa tylko zaostrzyła te objawy.

– Zdarzają się przypadki, że pacjenci wracają do gabinetu stomatologicznego z żądaniami zwrotu kosztów leczenia, twierdząc, że doszło do błędu lub powikłania. Przestrzegam przed negocjowaniem z pacjentem – mówi w rozmowie z Dentonetem mec. Paweł Strzelec.

T.H.

źródło: https://dentistry.co.uk/2021/07/20/dentist-wins-125k-payout-following-bad-google-review/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

fałszywe dentystki - Dentonet.pl
Sochaczew: fałszywe dentystki z ponad 40 zarzutami Asysta

Ponad 40 zarzutów – w tym o oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – znalazło się w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego w Sochaczewie przeciw dwóm higienistkom stomatologicznym, które leczyły pacjentów bez uprawnień. Przypomnijm...

zmiany w kodeksie karnym - Dentonet.pl
Australia: więzienie dla dentystki leczącej na kwarantannie Lekarz

Stomatolog praktykująca w Joondalup na zachodzie Australii została skazana na 2 miesiące więzienia za nieprzestrzeganie kwarantanny, której została poddana po przylocie z zagranicy. Nieodpowiedzialna 31-latka nie tylko złamała zakaz kontaktowania się...

misja - Dentonet.pl
Dwie dentystki z Polski lecą z misją do Wenezueli, pomaga Caritas Lekarz

Dzięki wsparciu Caritas Polska, dwie trójmiejskie dentystki – Ewa Piosik i Joanna Wojciechowska wyruszają z misją do Wenezueli, żeby leczyć dzieci i dorosłych. Każda pomoc jest tutaj na wagę złota, bo kraj cały czas walczy z kryzysem. Najgorzej jest ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
fałszywe dentystki - Dentonet.pl
Sochaczew: dwie fałszywe dentystki leczyły bez uprawnień Asysta

Dwie mieszkanki Sochaczewa – z zawodu higienistki stomatologiczne – są podejrzane o to, że udzielały świadczeń zdrowotnych, mimo że nie posiadały wymaganych uprawnień. Choć żadna z nich nie ukończyła studiów stomatologicznych, podejmowały się usuwani...