Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Lecznicze właściwości zielonej herbaty

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Lecznicze właściwości zielonej herbaty

Szkodliwe substancje przechodzące do warzyw i owoców z nawozów sztucznych, syntetyczne środki konserwujące żywność, zbyt duża ilość cukru w codziennej diecie, ciągły stres i jedzenie w pośpiechu to podstawowe czynniki powodujące obecnie choroby dziąseł, zębów i jamy ustnej.

Współczesne badania wykazują, że zielona herbata to skuteczny środek przeciwdziałający ich chorobom. Zawarte w niej polifenole hamują rozwój S.mutans i innych bakterii odpowiadających za naturalne procesy odkładania się na powierzchni zębowej niepożądanych lub wręcz szkodliwych substancji prowadzących do próchnicy i szeregu chorób dziąseł z paradontozą włącznie.

Dezynfekujące właściwości zielonego napoju likwidują dręczący wiele osób problem przykrego zapachu z ust.

Nie bez znaczenia są także oczyszczające, detoksykacyjne właściwości zielonej herbaty, które pozwalają oczyścić cały organizm ze szkodliwych substancji, co nie pozostaje bez znaczenia na stan zębów i dziąseł.

Na polskim rynku jest coraz więcej odmian herbaty zielonej, ale tylko niektóre z nich to odmiany szlachetne. Liczy się przede wszystkim miejsce pochodzenia, klimat, rodzaj gleby na której rosły krzewy herbaciane, wielkość herbacianych listków i tradycja produkcji.

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres