Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Lecznicze właściwości zielonej herbaty

Publikacja:

Lecznicze właściwości zielonej herbaty

Szkodliwe substancje przechodzące do warzyw i owoców z nawozów sztucznych, syntetyczne środki konserwujące żywność, zbyt duża ilość cukru w codziennej diecie, ciągły stres i jedzenie w pośpiechu to podstawowe czynniki powodujące obecnie choroby dziąseł, zębów i jamy ustnej.

Współczesne badania wykazują, że zielona herbata to skuteczny środek przeciwdziałający ich chorobom. Zawarte w niej polifenole hamują rozwój S.mutans i innych bakterii odpowiadających za naturalne procesy odkładania się na powierzchni zębowej niepożądanych lub wręcz szkodliwych substancji prowadzących do próchnicy i szeregu chorób dziąseł z paradontozą włącznie.

Dezynfekujące właściwości zielonego napoju likwidują dręczący wiele osób problem przykrego zapachu z ust.

Nie bez znaczenia są także oczyszczające, detoksykacyjne właściwości zielonej herbaty, które pozwalają oczyścić cały organizm ze szkodliwych substancji, co nie pozostaje bez znaczenia na stan zębów i dziąseł.

Na polskim rynku jest coraz więcej odmian herbaty zielonej, ale tylko niektóre z nich to odmiany szlachetne. Liczy się przede wszystkim miejsce pochodzenia, klimat, rodzaj gleby na której rosły krzewy herbaciane, wielkość herbacianych listków i tradycja produkcji.

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

operacja
Nowatorska operacja raka jamy ustnej w Zielonej Górze Lekarz

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze po raz pierwszy w kraju podczas operacji onkologicznej głowy i szyi zastosowano śródoperacyjne obrazowanie fluorescencyjne z wykorzystaniem zieleni indocyjaninowej (ICG) – poinformował we wtorek Robert Kowal...