Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

KDO3: próchnica w fazie przedubytkowej i zastosowanie materiałów bioaktywnych

Publikacja:
KDO3: próchnica w fazie przedubytkowej i zastosowanie materiałów bioaktywnych

KDO3: próchnica w fazie przedubytkowej i zastosowanie materiałów bioaktywnych

Trzecia edycja oczekiwanego przez wielu dentystów wydarzenia, jakim jest Konferencja Dentonet Online, obejmuje 12 wykładów przygotowanych przez 11 specjalistów w swojej dziedzinie stomatologii. Dr n. med. Marcin Aluchna – ceniony ekspert związany z warszawskim środowiskiem stomatologicznym – podczas KDO 3 zaprezentuje dwa wykłady.

„Leczenie próchnicy w fazie przedubytkowej – materiały i metody”

Pierwsza z konferencyjnych prezentacji dr. Aluchny dotyczy zjawiska, z którym spotyka się każdy stomatolog, choć problematyka leczenia wczesnych zmian próchnicowych wciąż bywa niedoceniana. Dzięki udziałowi w wykładzie dowiesz się:

– jakie metody diagnostyczne są stosowane w wykrywaniu ognisk próchnicowych,

– jakie postępowanie zastosować w leczeniu próchnicy w fazie przedubytkowej,

– na czym polega odmienność i implikacje kliniczne stosowania takich metod jak remineralizacja, infiltracja Icone czy technologia odbudowy struktury zdemineralizowanego szkliwa.

„Zastosowanie materiałów bioaktywnych w stomatologii odtwórczej”

Drugi wykład wprowadza w tematykę materiałów zwanych czasem „inteligentnymi”, które aktywnie wspierają regenerację twardych tkanek zęba, hamowanie rozwoju bakterii, ograniczenie nadwrażliwości zębiny i wrażliwości pozabiegowej oraz poprawę trwałości połączenia kompozytu z zębiną. Na przykładzie przypadków klinicznych z praktyki dr. Aluchny dowiesz się:

– jak powstały i jakie zastosowanie mają materiały bioaktywne,

– jak zrozumienie zasady „bioaktywności” pozwala na pełniejsze wykorzystanie potencjału tych tworzyw i adaptację do obowiązujących zasad ograniczonej preparacji,

– jakie są odmienne właściwości i zakres wskazań klinicznych dla znanych od lat oraz najnowszych rozwiązań.

Dr n. med. Marcin Aluchna jest rodowitym warszawiakiem, absolwentem stołecznej Akademii Medycznej (1986), specjalistą I stopnia stomatologii ogólnej oraz specjalistą II stopnia stomatologii zachowawczej. Od lat z powodzeniem łączy prowadzenie prywatnej praktyki stomatologicznej z pracą dydaktyczną na macierzystej uczelni (adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej WUM). Swoją wiedzą dr Aluchna dzieli się prowadząc także wykłady z zakresu profilaktyki, stomatologii estetycznej, odtwórczej oraz minimalnie inwazyjnej. Jest współautorem ponad 140 publikacji oraz podręcznika „Zabiegi Stomatologii Zachowawczej. Metody i techniki”, a także sześciu tomów „Protetyki Stomatologicznej”.

Od prawie dwóch dekad dr Marcin Aluchna jest biegłym Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a od 2016 r. także biegłym sądowym. Pełni także funkcję członka Komisji Stomatologicznej OIL w Warszawie oraz członka Komisji Kształcenia NIL. Ponadto wchodzi w skład Rady Naukowej Towarzystwa Odtworzenia Tura Polskiego.

Poszerzanie przez lekarzy stomatologów kompetencji zawodowych i nabycie aktualnej, opartej na dowodach naukowych wiedzy to jednak nie wszystko. Novum trzeciej edycji Konferencji Dentonet Online jest możliwość zdobycia przez każdego uczestnika aż 9 punktów edukacyjnych – wystarczy wziąć udział w teście wiedzy i uzyskać przynajmniej 70% prawidłowych odpowiedzi.

Aby zapewnić optymalną jakość obrazu i dźwięku, wszystkie wykłady Konferencji Dentonet Online 3 zostały uprzednio zarejestrowane.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego wydarzenia znaleźć można na stronie https://konferencja.dentonet.pl/. Tam także dostępny jest formularz udziału w Konferencji Dentonet Online 3. Do zobaczenia już w sobotę 22 czerwca – i przez kolejne 30 dni!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Ryncarz KDO artykul
KDO3: jak implant wpływa na organizm pacjenta? Lekarz

Stosowanie implantów dentystycznych w coraz większym stopniu staje się standardem w leczeniu protetycznym. Choć wciąż udoskonalane systemy oparte na nowoczesnych technologiach wspierają pracę lekarza stomatologa, terapia z zastosowaniem wszczepów nie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Lyzwinska artykul grafika 2
KDO3: sprawdzone algorytmy kliniczne w odbudowach kompozytowych Lekarz

Uzyskanie trwałej adhezji, skuteczne stosowanie różnego rodzaju materiałów kompozytowych oraz przewidywalne protokoły w odbudowach bezpośrednich z zachowaniem zarówno funkcji, jak i estetyki – to zagadnienia interesujące dla większości praktykujących...

materialy stomatologiczne
Niemcy: ceny materiałów medycznych i stomatologicznych w górę Lekarz

Duża część państw europejskich po dwóch latach pandemii zmaga się z wysoką, także nienotowaną od wielu lat inflacją. W ostatnich tygodniach trudną sytuację dodatkowo pogłębiają ekonomiczne implikacje napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Do krajów...

Marcin Aluchna zaproszenie 2
KDO 3: leczenie próchnicy w fazie przedubytkowej i materiały bioaktywne Lekarz

– Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w trzeciej edycji Konferencji Dentonet Online. Właśnie ta wersja online i jej możliwość dostosowania się do pory dnia i dnia tygodnia jest tu nie do przecenienia – mówi dr n. med. Marcin Aluchna, wykładow...

gabinet
"Nanosposób" na sterylność materiałów i powierzchni Asysta

Bioaktywne kompozyty nanocząsteczkowe nałożone w postaci trwałej powłoki likwidują wirusy, bakterie i grzyby. Takie zabezpieczenie sterylności miejsc narażonych na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów proponuje badaczka z Politechniki Warszawskiej. ...