Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Grał mecz… z zębem rywala w głowie. „Niefortunne zdarzenie”

Publikacja:
Grał mecz… z zębem rywala w głowie. „Niefortunne zdarzenie”

Grał mecz… z zębem rywala w głowie. „Niefortunne zdarzenie”

Do bardzo niecodziennego zdarzenia doszło podczas niedzielnego spotkania piłkarskiej II ligi pomiędzy KKS-em Kalisz a Chojniczanką Chojnice. Obrońca zespołu z Kalisza Bartosz Kieliba zderzył się z graczem rywali – Alefem Firmino, a po meczu w ranie na jego głowie znaleziono… ząb przeciwnika.

W drugiej połowie niedzielnego meczu piłkarskiej II ligi pomiędzy KKS-em Kalisz a Chojniczanką Chojnice doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Obrońca zespołu z Kalisza Bartosz Kieliba w walce o piłkę zderzył się z graczem rywali – Alefem Firmino. Obaj padli na murawę, zalali się krwią, ale po udzieleniu pomocy przez sztaby medyczne byli w stanie kontynuować grę.

Po spotkaniu samopoczucie Bartosza Kieliby jednak się pogorszyło. W szatni nagle zasłabł i został natychmiast odwieziony do szpitala – okazało się, że rana na głowie jest na tyle głęboka, że trzeba na nią założyć 12 szwów. To jednak nie był koniec. Ku zaskoczeniu lekarzy i samego zawodnika, podczas opatrywana rany wyjęto z niej… ząb gracza z Chojniczanki. Firmino musiał stracić go podczas starcia, ale w ferworze walki tego nie poczuł.

Bartosz Kieliba czuje się dobrze i powinien bez przeszkód przygotowywać się do kolejnego meczu KKS-u. Z kolei Brazylijczyka Firmino czeka wizyta u stomatologa. – To było niefortunne zdarzenie – powiedział „Faktowi” Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki Chojnice.

Dentysta na planie filmowym to potrzeba drugiego rzędu, ale nie w przypadku filmu, w którym większość aktorów ma jeszcze zęby mleczne. Okazuje się, że w przypadku zdjęć do „Harry’ego Pottera” dentysta miał co robić.

Źródło: https://sport.fakt.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Titanic
Na Titanicu odnaleziono naszyjnik z zębem megalodona Lekarz

Wrak transatlantyka RMS Titanic niezmiennie budzi wielkie zainteresowanie, czego najnowszym potwierdzeniem jest wyprawa łodzią podwodną Titan, która zakończyła się implozją i śmiercią wszystkich osób znajdujących się na pokładzie tej jednostki. Bez p...

zab
Dania: 59-letni mężczyzna z... ukształtowanym zębem w nosie Lekarz

59-latek z Danii przez długi czas uskarżał się na problemy z węchem i swobodnym oddychaniem. Badanie wykazało, że w jego nosie… ukształtował się ząb. 59-letni mężczyzna z Danii przez kilka lat borykał się z problemami ze swobodnym oddychaniem oraz z...