Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

DenticaCenter pod skrzydłami funduszu Tar Heel Capital

Publikacja:
DenticaCenter pod skrzydłami funduszu Tar Heel Capital

DenticaCenter pod skrzydłami funduszu Tar Heel Capital

Fundusz THC zainwestował w spółkę Dentica 24, do której należą centra stomatologiczne DenticaCenter w Raciborzu, Rybniku oraz Wodzisławiu Śląskim. Do nowej grupy stomatologicznej, budowanej przez fundusz private equity, dołączyło już 28 gabinetów w 6 lokalizacjach.

Fundusz private equity THC, który w zeszłym roku rozpoczął konsolidację rynku usług stomatologicznych, ogłosił kolejną inwestycję. Czwartym podmiotem w portfelu funduszu została spółka Dentica 24. Wcześniej do sieci dołączyły Centrum Estetique w Polanicy-Zdroju, Galeria Uśmiechu w Krakowie oraz Tulident we Wrocławiu. Grupa stomatologiczna THC liczy obecnie 28 gabinetów w 6 lokalizacjach.

Pierwsze centrum stomatologiczne pod marką DenticaCenter powstało w 2011 roku w Raciborzu, a jej założycielami byli lek. stom. Anna Stuchly oraz Paweł Sassowsky. Dzisiaj DenticaCenter to ponad 40-osobowy zespół i 14 gabinetów w trzech w lokalizacjach na Górnym Śląsku – Raciborzu, Rybniku oraz Wodzisławiu Śląskim. Wszystkie centra wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt medyczny jak np. skanery wewnątrzustne, tomografy czy systemy frezujące CAD CAM. W I kwartale tego roku Dentica już z nowym partnerem na pokładzie planuje otwarcie placówki w Gliwicach, w której docelowo znajdzie się 9 gabinetów. Po transakcji z funduszem THC spółką zarządzał będzie sprawdzony duet: Paweł Sassowsky jako prezes i lek. stom. Anna Stuchly jako członek zarządu. Na pokładzie jako udziałowcy zostają również Magdalena Mandycz-Hoffman oraz Krzysztof Wróbel.

Dentica od początku działalności rozwija się organicznie. Co roku poprawiamy wyniki zarówno w wymiarze wzrostu sprzedaży jak i ilości pacjentów, utrzymując przy tym najwyższe standardy obsługi. To by się nie udało się bez zgranego i zaangażowanego zespołu. Widzimy duże możliwości dalszego rozwoju i zwiększenia skali działalności sieci Dentica. Ten potencjał dostrzegł też nasz nowy wspólnik, dlatego głęboko wierzymy, że razem z innymi centrami w sieci zbudujemy w Polsce wiodącą grupę stomatologiczną – mówi Paweł Sassowsky, prezes i współwłaściciel Dentica 24.

  Sukces i wyjątkowość DenticaCenter ma źródło w przywiązaniu szczególnej wagi do doskonałej organizacji pracy administracji, zespołu medycznego jak również do zachowania najwyższych standardów medycznych oraz prowadzenia pacjenta. Osiągnięcie takiego poziomu wymaga zbudowania stabilnego zespołu, który uwierzy w misję firmy. Niewątpliwie widać tutaj wkład naszych nowych wspólników – lek. stom. Anny Stuchly, która stoi za przyświecającą Dentice zasadą holistycznego i interdyscyplinarnego spojrzenia na problemy pacjenta oraz Pawła Sassowsky, który jest doskonałym organizatorem i ekspertem od organizacji pracy – mówi Michał Gorecki, dyrektor zarządzający projektem stomatologicznym w Tar Heel Capital.

Zdaniem Goreckiego inwestycja w centra DenticaCenter oraz zaangażowanie w dalszy rozwój sieci dotychczasowych właścicieli jako wspólników jest ważnym wydarzeniem dla budowanej grupy stomatologicznej.

Połączenie wiedzy i kompetencji zespołu z DenticaCenter z doświadczeniem profesjonalistów Tar Heel Capital we wdrażaniu rozwiązań usprawniających zarządzanie oraz nowych technologii może przynieść tylko korzyść dla pacjentów na terenie Śląska i okolic – dodaje Michał Gorecki.

Artykuł nadesłany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Fundusz Kompensacyjny
3,6 mln zł świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych Lekarz

Rzecznik Praw Pacjenta przyznał dotąd 3,6 mln zł świadczeń pieniężnych z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Dla osób, których hospitalizacja z powodu działania niepożądanego po szczepieniu przeciwko COVID-19 miała miejsce przed 27 styczni...

Fundusz Kompensacyjny
2,2 mln zł odszkodowań z Funduszu Kompensacyjnego Lekarz

Mija pół roku od utworzenia Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Rzecznik Praw Pacjenta wydał w tym czasie 370 decyzji, przyznając łącznie ponad 2,2 mln zł odszkodowań z tytułu działań niepożądanych szczepionek przeciwko COVID-19. – Fundusz...