Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Chcesz zajść w ciążę? Nitkuj zęby!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Chcesz zajść w ciążę? Nitkuj zęby!

Chcesz zajść w ciążę? Nitkuj zęby!

Naukowcy z University of Western Australia przedstawili w Szwecji, na spotkaniu dotyczącym płodności, wyniki ostatnich swoich badań, w których wzięło udział 3500 kobiet.

Zebrane dane pokazują, że kobietom, które cierpią z powodu choroby dziąseł zajście w ciążę zajmuje średnio 7 miesięcy, podczas gdy zdrowym – 5.

Eksperci sądzą, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być rozwijający się stan zapalny, który wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, w tym również na płodność kobiety.

Dzięki wcześniejszym badaniom znany jest już związek chorób dziąseł z chorobami układu krwionośnego, cukrzycą typu 2, poronieniami, a także obniżoną jakością męskiego nasienia.

Profesor Roger Hart, będący szefem zespołu badawczego, podkreśla, że dotychczas nie było żadnych opublikowanych danych wskazujących na związek choroby dziąseł i płodności kobiet.

Przedstawiony przez naukowców z University of Western Australia raport jest pierwszym, który wskazuje, że wyeliminowanie stanu zapalnego w jamie ustnej może być jednym z czynników zwiększających szanse kobiet na zajście w ciążę.

Ekspert ds. płodności w Wielkiej Brytanii, dr Allan Pacey zwraca uwagę, że zawsze przed podjęciem decyzji o posiadaniu dziecka, kobieta powinna sprawdzić swój stan zdrowia.

Dlatego kobiety powinny dopisać wizytę u dentysty do listy spraw do załatwienia przed zajściem w ciążę. Oczywiście razem z rzuceniem palenia i picia alkoholu, zdrowym trybem życia i zażywaniem kwasu foliowego.

 

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

rak wątroby - Dentonet.pl
Zły stan zdrowia jamy ustnej zwiększa ryzyko raka wątroby Lekarz

Zły stan zdrowia jamy ustnej aż o 75% zwiększa ryzyko zachorowania na raka wątrobowokomórkowego – najczęstszą odmianę raka wątroby. Takie wnioski wyciągnęli badacze z Queen’s University Belfast po analizie danych dotyczących 469 tys. mieszkańców Wiel...

ROZWIŃ WIĘCEJ
jak dbać o zęby w ciąży - Dentonet.pl
Jak w ciąży dbać o zęby? Praktyczne wskazówki dla pacjentek Pacjent

Choroby przyzębia i zębów mają wpływ na przebieg ciąży: mogą przyczynić się do przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzeniowej noworodka czy stanu przedrzucawkowego przyszłej mamy. Specjaliści zalecają, by kobieta na samym początku ciąży, a jeszcze ...

próchnica - Dentonet.pl
Oregon Health & Science University: rozwój próchnicy zależny od płci? Lekarz

Istnieją badania naukowe, według których próchnica jest chorobą dotykającą częściej kobiet niż mężczyzn. Niedawno potwierdził to zespół badaczy z Oregon Health & Science University, który przebadał próbki śliny dzieci.Wyniki badania zostały zapre...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres