Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Bezpłatne mobilne „e-Dentico”

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Bezpłatne mobilne „e-Dentico”

Bezpłatne mobilne „e-Dentico”

Pod koniec kwietnia do rąk Czytelników trafiło kolejne, drugie w tym roku wydanie „e-Dentico”. Tym razem redakcja pod lupę wzięła zagadnienie choroby nowotworowej w kontekście stomatologii. W „Temacie na czasie” znalazły się artykuły dotyczące specyfiki pacjenta onkologicznego oraz metod diagnostyki zmian zapalnych i nowotworowych błony śluzowej jamy ustnej.

Poza działem wiodącym w 48. wydaniu ukazało się osiem innych prac medycznych. Dr Jagła i dr Oleksiejuk na podstawie przypadków z własnej praktyki omawiają możliwości leczenia wrodzonego braku zawiązków zębowych u młodych pacjentów. Znany z Akademii Dawsona dr Cranham przedstawia 10 czynników zmniejszających ryzyko niepowodzeń po zacementowaniu uzupełnień protetycznych. Z kolei praca doc. Pihut i dr Jankowskiej z krakowskiego Collegium Medicum daje wgląd w protetyczno-ortodontyczne leczenie zespołowe pacjenta z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia. 

Zainteresowanych pozamedycznymi aspektami funkcjonowania gabinetu odsyłamy do Peryskopu. Przeczytać tam można o pierwszej wizycie dentofoba, zmieniającej się roli asysty oraz o tym, jak postrzegamy nasz wpływ na przebieg własnego życia, podejmowane decyzje, sukcesy bądź porażki.

Tym zaś, którzy pomiędzy ekstrakcją „ósemki” a adaptacyjną wizytą malucha chcieliby oderwać się na chwilę od stomatologii, redakcja poleca kolejną odsłonę „Kącika archiwisty” oraz zachęca do zaplanowania wypadu na Sycylię.

Warto wspomnieć, że poza tradycyjnym wydaniem papierowym, od początku roku dwumiesięcznik dostępny jest także w wersji mobilnej – na tablety i smartfony. Co więcej, suplement oraz dwa pierwsze mobilne wydania „e-Dentico” można pobrać bezpłatnie z app store lub google play.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szczepienia na gruźlicę - Dentonet.pl
Bezpłatne szczepionki na grypę dla sektora prywatnego? Lekarz

Trwa akcja Ministerstwa Zdrowia „Szczepionka na grypę dla personelu medycznego”. Podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej oraz apteki i punkty apteczne, które nie nabędą szczepionek przeciw grypie dla pracowników, mogą zgłaszać zapotrzebowani...

środki ochrony - Dentonet.pl
UK: Praktyki NHS dostaną bezpłatne środki ochrony Lekarz

Zgodnie z nową strategią rządu Borisa Johnsona, gabinety dentystyczne prowadzące leczenie w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS) uzyskają dostęp do bezpłatnych środków ochrony indywidualnej. Jej celem jest ochrona brytyjskiego społeczeństwa przed dr...

ROZWIŃ WIĘCEJ
mobilna izolatka - Dentonet.pl
Wydział Medyczny UKSW: naukowcy stworzyli mobilne izolatki Asysta

Dziesięć mobilnych izolatek stworzyli i wyprodukowali naukowcy Wydziału Medycznego UKSW wraz z fundacją uczelni – poinformował w piątek Uniwersytet. Planowana jest produkcja kolejnych mobilnych izolatek. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskie...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres