Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Będzie nocny stomatolog w Gdańsku

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Będzie nocny stomatolog w Gdańsku

Będzie nocny stomatolog w Gdańsku

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Trójmiasta, którzy nie mogli korzystać z pomocy medycznej, gdy nocą rozbolał ich ząb. Już od kwietnia w Nadmorskim Centrum Medycznym przy ul. Majewskich 26 będzie czekał na nich nocny stomatolog. Do tej pory jedynym miejscem w Pomorskiem, gdzie pomoc otrzymać mogli zbolali pacjenci, był gabinet w… Słupsku.

– Nie było po prostu chętnych – tłumaczy Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. -Nasza oferta pewnie nie była zbyt atrakcyjna. Większość stomatologów jest sprywatyzowana, nie interesuje ich żaden kontrakt z NFZ, a co dopiero opieka nocna, która jest dosyć uciążliwa.

Brak gabinetu doskwierał jednak trójmiejskim pacjentom, którzy dzwonili do funduszu ze skargami i pytaniami, gdzie nocą ratować bolące zęby.

– Staraliśmy się cały czas o stworzenie takiego miejsca – mówi Szymański. – I udało się, jesteśmy już po bardzo konkretnych negocjacjach z placówką. Będzie nocna opieka stomatologiczna w Gdańsku.

Zdecydowało się na nią Nadmorskie Centrum Medyczne. – Mamy nocny dyżur pediatry, internisty i pielęgniarki – tłumaczy Mieczysław Cieplicki dyrektor NCM. – I tak więc ponosimy koszty prowadzenia nocnego gabinetu, jeśli dołączymy do nocnego dyżuru jeszcze stomatologa, koszty nam się rozłożą.

Zdecydowaliśmy się także dlatego, że współpracujemy z około 30 stomatologami. Dzięki temu, jeśli każdy z nich będzie miał jeden nocny dyżur w miesiącu, nie będzie zbytnio obciążony.

Sytuacja w Pomorskiem jest podobna do ogólnopolskiej. Krajowym oddziałom funduszu udało się w tym roku podpisać kontrakt z jednym miejscem w całym województwie, w Pomorskiem w tym roku padło akurat na Słupsk. Od kwietnia pojawi się drugi gabinet w Gdańsku.

– Ciągle bardziej przemawia przeze mnie lekarz niż dyrektor – mówi Cieplicki. – Dlatego chcemy wyjść naprzeciw ubezpieczonym, osobom z dokuczliwymi dolegliwościami, bo jak nocą szuka się pomocy stomatologicznej, to musi być coś poważnego.

Na razie w Trójmieście działa jedyny punkt otwarty nocą – to prywatne Centrum Stomatologiczne przy ul. Miszewskiego w Gdańsku. Tam jednak za usługi trzeba płacić.

 

źródło: http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

NFZ kontrole w I półroczu - Dentonet.pl
Eksperci: Mniej składek wpłynie do NFZ-u w najbliższym czasie Lekarz

– W najbliższym czasie możemy spodziewać się zwolnień, a płace pracowników nie będą rosły tak szybko, jak można było oczekiwać przed pandemią, co oznacza, że mniej składek zasili budżet Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi w rozmowie z agencją Newseria...

szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
Opieka stomatologiczna nad uczniami w kolejnych gminach Lekarz

W gminie Dobrcz udało się zorganizować opiekę stomatologiczną dla uczniów – zajmą się nią gabinety zlokalizowane w przychodniach w Dobrczu oraz Kotomierzu. Z kolei w gminie Gzy taka próba jest dopiero podejmowana. Jak czytamy na stronie internetowej...

dentobus - Dentonet.pl
Oddziały wojewódzkie NFZ-u podają lutowe trasy dentobusów Pacjent

Większość oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowała już harmonogramy pracy dentobusów w lutym 2020 r. W województwie pomorskim w lutym 2020 r. dentobus odwiedzi placówki edukacyjne w Lęborku oraz Garczegorzach. Szczegółowy harmo...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szkolne gabinety - Dentonet.pl
Opieka stomatologiczna dla uczniów w powiecie żywieckim Lekarz

Starostwo powiatowe w Żywcu zapewniło opiekę stomatologiczną wszystkim uczniom prowadzonych przez powiat szkół. Będzie ona świadczona w gabinetach zewnętrznych oraz dentobusie.W szkołach średnich prowadzonych przez powiat żywiecki nie było możliwości...

szkolne gabinety - Dentonet.pl
Sulejów ze szkolnym gabinetem stomatologicznym dla 2 tys. uczniów Lekarz

W szkole podstawowej we Włodzimierzowie w gminie Sulejów został otwarty gabinet stomatologiczny. Przepisy nakazujące gminom zorganizowanie takiej opieki weszły w życie we wrześniu. Gmina Sulejów zorganizowała niezbędne zaplecze w rekordowym czasie – ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres