Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Znamy zwycięzców programu edukacyjnego „Repetitio est…”

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Znamy zwycięzców programu edukacyjnego „Repetitio est…”

Znamy zwycięzców programu edukacyjnego „Repetitio est…”

Blisko 1800 zarejestrowanych osób, dwa etapy internetowe i wielki finał, który odbył się w minioną niedzielę (8 grudnia) w Łodzi – I edycja programu naukowego „Repetitio est…” za nami! Niedzielny finał w postaci pełnego ciekawych, ale i wymagających zadań praktycznych toru przeszkód wyłonił zwycięzców trzech kategorii: lekarz stomatolog, asystentka/higienistka stomatologiczna oraz student stomatologii.

Program edukacyjny „Repetitio est…” był skierowany do lekarzy dentystów, asystentek i higienistek stomatologicznych, a także studentów stomatologii. Jego głównym celem było umożliwienie im zdobywania wiedzy oraz poszerzania swoich kompetencji zawodowych przy użyciu nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych.

Repetitio finał 1 - Dentonet.plDo udziału w I etapie programu zarejestrowało się aż 1785 osób. Otrzymały one dostęp do obszernej biblioteki materiałów edukacyjnych w wersji elektronicznej. Po zapoznaniu się z nimi mogły przystąpić do rozwiązania testu wiedzy. 50 najlepszych osób z każdej kategorii zakwalifikowało się do II rundy programu – kolejnego testu, który odbył się 14 listopada. Trwał on 30 minut i zawierał po 20 pytań dla każdej z grup.

Finał pełen emocji

Do ścisłego finału zakwalifikowało się po 10 najlepszych osób z każdej kategorii. Odbył się 8 grudnia br. w siedzibie portalu Dentonet.pl w Łodzi, a wzięli w nim udział uczestnicy z różnych miast z całej Polski, m.in. z Warszawy czy Szczecina. Rozstrzygający etap miał formę wyjątkowego toru przeszkód – finaliści po kolei wchodzili do poszczególnych gabinetów, gdzie czekały na nich zadania praktyczne, dotyczące m.in. rozpoznawania poprzez dotyk narzędzi stomatologicznych, udzielania pierwszej pomocy w gabinecie, mieszania masy alginatowej czy zakładania szwu węzełkowego. Łącznie zadań praktycznych było dziesięć, a wykonanie każdego nadzorował egzaminator, który przyznawał punkty za wykonanie oraz mierzył czas.

Repetitio-finał2

Po podliczeniu punktów oraz czasu poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii. W kategorii lekarzy dentystów najlepsza okazała się Sylwia Wiejak przed Aleksandrą Kokoszką oraz Aleksandrą Ambryszewską. Wśród asystentek/higienistek stomatologicznych zwyciężyła Edyta Sidor przed Aleksandrą Berdys i Ullyaną Gnatyuk. W kategorii studentów stomatologii wygrała Agnieszka Falicka przed Anną Skipirzepą oraz Karoliną Dominiką Kalembą.

Repetitio finał 3 - Dentonet.plStomatologia rozwija się bardzo szybko i osoby związane z nią zawodowo muszą cały czas się dokształcać i udoskonalać swoją wiedzę, by móc otoczyć pacjenta najlepszą możliwą opieką – powiedziała Edyta Sidor, zwyciężczyni w kategorii asystentek/higienistek. – Kilka zadań było dla mnie zaskakujących, bo pewnych zagadnień jeszcze nie uczyliśmy się na studiach, ale postawiłam sobie cel, by osiągnąć w programie jak najlepszy wynik i jestem bardzo szczęśliwa, że mi się to udało – stwierdził Agnieszka Falicka, najlepsza ze studentów.

Wszyscy finaliści i zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród których znalazły się kurs Clear Aligner, odzież medyczna Kokosze, kurs medycyny estetycznej YOUVENA, bilety na Asysdent 2020, roczna prenumerata czasopisma e-Dentico, książki ufundowane przez wydawnictwo PWN, bilety na Akademię Kompozytu, bilety na Akademię Implantu, szczoteczki Genius od OralB oraz produkty Listerine. Wręczyli je dr n. med. Tomasz Maria Kercz, pomysłodawca programu, a także dypl. hig. stom Magdalena Suszyńska, członek rady naukowej.

Dziękujemy za udział w programie wszystkim uczestnikom, partnerom i sponsorom – za pomoc w jego organizacji, a członkom rady naukowej – za nieocenione merytoryczne wsparcie!

Aleksandra Filipiak-Graczykowska

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Asysdent test
Znamy komplet zwycięzców testu wiedzy Asysdentu online! Asysta

To była niezwykle zacięta rywalizacja, a o zwycięstwie zadecydowały ułamki sekund! Znamy już laureatów testu wiedzy, który w minioną sobotę zakończył pierwszy historyczny Asysdent online. W minioną sobotę 25 kwietnia odbył się pierwszy w historii As...

WOŚP 2020: udział w konferencji ASYSDENT 2020 wciąż do wzięcia! Asysta

Wszystko wskazuje na to, że 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie rekordowy! Zadeklarowana kwota zbiórki wynosi ponad 115 mln zł – rok temu o tej porze było to ponad 92 mln zł. Wy też możecie dołożyć swoją cegiełkę do pomocy dzieciom...

Weź udział w konferencji ASYSDENT i wesprzyj WOŚP! Asysta

Już w najbliższą niedzielę (12 stycznia) w całej Polsce po raz 28. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziec...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Jaki to był rok w stomatologii? Filmowe podsumowanie Dentonetu Lekarz

Nie był przełomowy, nie zapisał się w historii w sposób szczególny, ale na pewno warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych wydarzeń. Należą do nich z pewnością trzy duże imprezy targowe oraz największa nie tylko w Polsce, ale też tej części Europ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres