Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Zainwestuj w kolagen, aby czuć się i wyglądać lepiej

Publikacja:
Zainwestuj w kolagen, aby czuć się i wyglądać lepiej

Zainwestuj w kolagen, aby czuć się i wyglądać lepiej

Od lat próbujemy znaleźć jakiś sposób na to, aby poprawić swój wygląd i zapobiec starzeniu się – chociaż wiemy, że tak naprawdę jest to niemożliwe. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać upływającego czasu – ale jednak możemy przynajmniej trochę wpłynąć na to, jak wygląda nasza skóra i jak pracują stawy. Już od dawna wiadomo, że to spadek produkcji kolagenu sprawia, iż nasze ciało traci swoją elastyczność i sprawność.

Po 25 roku życia produkcja kolagenu jest mniejsza i na to nie mamy wpływu – u każdego taki proces zacznie zachodzić i trzeba się z tym tylko pogodzić. Nie oznacza to jednak, że nie możemy uzupełniać kolagenu samodzielnie – poprzez przyjmowanie go w kapsułkach, proszku lub w płynie. Tutaj jednak nie każdy niestety ma tego świadomość – często ślepo ufamy temu, co obiecują nam producenci kremów i innych specyfików. Takie podejście nie jest jednak dobre, bo tylko tracimy w ten sposób swój czas i swoje pieniądze.

Kremy, maści, odżywki – nawet w sytuacji, gdy mają one w sobie kolagen to nie będą skuteczne. Dlaczego? Dlatego, że nie przenika on przez skórę – a więc nie może nam w ten sposób zapewnić żadnych rezultatów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy chce i może pozwolić sobie na zakup naturalnego kolagenu – ale musisz pamiętać o tym, że robisz to dla własnego dobra. Kiedyś będziesz sobie dziękować za to, że masz dzisiaj silne stawy i ładną skórę bez zmarszczek. Nie zwlekaj, bo upływający czas raczej dla nikogo nie jest łaskawy.

Kolagen do picia, w tabletkach i w proszku

Największą zaletą kolagenu jest tak naprawdę to, że i tak mamy go w swoim organizmie – uzupełnienie go to więc najbardziej logiczna rzecz na jaką możemy się zdecydować. Jeśli jest to kolagen naturalny – niczym nie ryzykujemy, bo nasze ciało już go zna i na pewno zaakceptuje. Kolagen jest dobrze przyswajalny, łatwo dostępny i można go spożywać w różnych formach – w zależności od tego, co nam osobiście najlepiej odpowiada. Jednak najczęściej wybierany jest kolagen do picia, a cechy skutecznego kolagenu do picia możesz poznać klikając w link. Warto także wiedzieć, że kolagen do picia jest bardzo wygodny w użyciu, stąd jego popularność wciąż rośnie.

kolagendopiciawtabletkachiwproszku

Kolagen ma wpływ na bardzo wiele rzeczy w naszych organizmie – na włosy, na paznokcie, skórę, zęby i stawy. Można więc tutaj powiedzieć, że kolagen jest w stanie wykonać zadanie wszystkich stosowanych przez nas kremów, odżywek i maści – na pewno zapłacimy więc za niego zdecydowanie mniej. Czasami warto sobie coś przemyśleć kilka razy i podjąć mądrą decyzje – niż kierować się tylko tym, co jest popularne i modne. Różnego rodzaju szampony i lakiery dobrze się sprzedają, bo obiecują nam cuda – ale prawda jest zwykle zupełnie inna i my po prostu nie próbujemy się tym nawet zainteresować. A leży to przecież w naszym interesie – to my możemy na tym dobrze wyjść i sobie pomóc.

Liczne zalety kolagenu – wpływ na włosy

Cechy dobrego kolagenu do picia są takie same, jak w przypadku kolagenu w tabletkach czy w proszku. W każdym przypadku liczymy na to, że poprawimy stan naszej skóry, włosów czy stawów i właśnie to otrzymujemy. Kolagen na włosy jest ważnym elementem, o który warto zadbać. Jeśli nie wiesz jakie są zalety stosowania kolegenu na włosy, to koniecznie je poznaj. Forma spożywania kolagenu to Twoja osobista sprawa – Ty masz wybór i nikt nie powinien tutaj za Ciebie decydować.

Podczas zakupu musimy tylko koniecznie zwracać uwagę na to, w jaki sposób pozyskiwany jest nasz kolagen. Jeśli jest to hydrolizat to niestety może się okazać, że efekty będą słabsze. Wiele osób nawet nie zwraca na to uwagi, bo nie wiemy o tym, że jest tutaj jakaś różnica. Uzyskiwanie kolagenu w wyniku procesów chemicznych lub z łysek ryb to jednak coś zupełnie innego. Staraj się więc nie patrzeć tylko i wyłącznie na to, czy kupujesz sobie płyn, proszek lub tabletki – ale także na inne, ważniejsze kwestie.

Czy warto kupić kolagen w płynie?

Jeżeli klienci już na cokolwiek tutaj narzekają to jest to cena kolagenu. Nie da się ukryć, że jeśli jest on naturalny i pozyskiwany na przykład z łusek ryb – będzie on też drogi. Trzeba jednak pamiętać, że my i tak już oszczędzamy tutaj sporo pieniędzy. Jeśli zainwestujemy w kolagen to nie musimy kupować sobie więcej drogich szamponów czy odżywek, a także oszczędzamy na zabiegach, które najpewniej wykonywalibyśmy w przyszłości.

Od dawna wiadomo już, że lepsza jakość to także większy koszt – nie powinno nas to więc obecnie wcale dziwić. Kolagen w płynie zwykle starcza nam też przecież na długi czas, więc jest to taki wydatek, który możemy sobie wcześniej zaplanować i do którego jesteśmy w stanie się przygotować. Wiemy też, że płacimy za konkretne efekty.

czywartokupickolagenwplynie

Jeszcze jedną potencjalną wadą może być czas oczekiwania na efekty – nic tutaj nie dzieje się niestety z dnia na dzień. Gdy jednak zauważymy w końcu rezultaty to będziemy z nich zadowoleni, więc na pewno warto na to czekać – tym bardziej, że ten czas przecież i tak upłynie. Spożycie kolagenu nie zajmuje wiele czasu i nie jest męczące, więc trudno to uznać za wielkie poświęcenie – a uzyskiwane korzyści na pewno przeważają.

Obowiązki każdego człowieka 

Prawda jest taka – kolagen powinien przyjmować każdy z nas. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie mogą oczywiście nie przejmować się aż tak bardzo wyglądem włosów czy paznokci – ale zdrowe stawy i zęby to już coś zupełnie innego. Warto, żeby się zainteresowali kolagenem rybim. A taki jest ważny dla każdego. Jeśli nie wiesz jaki kolagen rybi stosować, to kliknij w link. Skoro masz możliwość zakupu środka, który pomógł już tak wielu osobom – czemu by z tego nie skorzystać?

Pamiętaj też jednocześnie o tym, że zażywanie kolagenu nie oznacza od razu, że teraz możesz przestać o siebie dbać na inne sposoby. Jeśli nie chcesz mieć zmarszczek to w dalszym ciągu musisz też chronić skórę przez słońcem i nie palić papierosów. O zdrowe stawy trzeba dbać poprzez rozsądne podejście do treningów i odpoczywanie – także tutaj można przecież łatwo przesadzić.

Zdrowe włosy i paznokcie będziesz mieć wtedy, gdy przestaniesz ciągle korzystać z różnego rodzaju zabiegów – manicure hybrydowy, prostowanie włosów i ich kręcenie to niestety nic dobrego na dłuższą metę. Człowiek nie może nagle opierać się tylko na stosowaniu kolagenu – Twój organizm w dalszym ciągu będzie wiedział, kiedy go zaniedbujesz. Warto też, aby się zainteresować tym co to jest i co warto wiedzieć o hydrolizacie kolagenu. Naturalny kolagen to jest to, co najczęściej potrzebuje nasz organizm.

Zadbaj też o swoją dietę, bo ona ma dobry wpływ na wszystko. Gdy odżywiasz się prawidłowo to nie masz nadwagi – a wtedy Twoje stawy nie są obciążone. Na skórze pojawia się mniej wyprysków, masz dużo energii i po prostu lepiej się czujesz. Gdy troszczysz się o swoje ciało to naprawdę szybko możesz odczuć tego rezultaty.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Marzena Dominiak1
Prof. Marzena Dominiak: Profilaktyka – jest lepiej, ale... Lekarz

– Będziemy robili wszystko, aby odwrócić statystyki, promować profilaktykę i coraz mocniej uświadamiać społeczeństwo o jej znaczeniu – mówi prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego prof. Marzena Dominiak o stanie zdrowia jamy ustnej wśród Po...

injection 5873159 1280
Szczepienia przeciwko HPV – dobrze, ale może być lepiej Lekarz

Fundacja Zdrowia Jamy Ustnej, brytyjska organizacja charytatywna zajmująca się zdrowiem jamy ustnej, z zadowoleniem przyjęła wyniki raportu na temat szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) w Zjednoczonym Królestwie. Raport został opr...

szczoteczka z okragla glowka
Dlaczego szczoteczka z okrągłą główką czyści lepiej? Lekarz

Jednym z elementów codziennej pracy lekarza dentysty i higienistki stomatologicznej jest pomoc pacjentom w doborze najlepszych akcesoriów do higieny jamy ustnej, w tym oczywiście szczoteczki do zębów. Wybór odpowiedniej szczoteczki to kwestia bardzo ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
cukier w diecie
Cukier w diecie dzieci. Eksperci apelują: im mniej, tym lepiej Lekarz

Dentyści apelują do rodziców o powstrzymanie się przed dodawaniem cukru, w tym syropów owocowych i miodu, do posiłków i przekąsek w pierwszych dwóch latach życia dziecka. Potem lepiej też go ograniczać. Jak wynika z danych Monitoringu Zdrowia Jamy U...

Piotr Sobiech
Wizyta adaptacyjna w gabinecie ogólnym. Jak powinna wyglądać? Lekarz

Każdy lekarz dentysta - niezależnie od specjalizacji - powinien być przygotowany do pracy z dziećmi. Co zaleca w takiej pracy, na przykład podczas wizyty adaptacyjnej, stomatolog dziecięcy dr Piotr Sobiech? Przede wszystkim dużo empatii i cierpliwośc...

specjalizacje lekarsko dentystyczne
Specjalizacje lekarsko-dentystyczne – jest lepiej, ale… Lekarz

W jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje zwiększono liczbę miejsc na rezydenturach z dziedzin stomatologicznych. Samorząd lekarski przyjął to z zadowoleniem, ale nadal zauważa problemy związane z uzyskiwaniem specjalizacji przez dent...